Kaj mi je storiti v tej situaciji?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ne bimbo, eni smo tudi pošteni v življenju in mu je hotla povedat, da ga je ruknila.

Verjetno "kamionđija" iz prvega posta tudi sploh ni porajtal drugega kot enega "bebca", ki mu trobi.
In kaj pol, kak odgovor je lahko pričakovala? ... "Hvala lepa glupa baba, da si mi povedala, da si se vame ruknila. Pokliči me zvečer po šihtu, če hočeš te še jaz od zadaj ruknem. Zdaj pa mi daj mir, ker sem našihtu plačan po furi, zadaj se mi beton suši, ****** marš domu ... "
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Malo nenavadno je, da folk ne čuti trka, ne sliši hupanja, blendanja...

Mogoče je telefoniral
smile-1.gif

A ti si kamion videl samo na sliki?!

Brez heca - v obeh primerih voznik kamiona trka ni čutil.

Razlika v masi prevelika in male hitrosti.

darjan - zbrišo to temo
evil.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Za vse, ki poznajo MB; peljal sem se iz leklerka (iz zadnje strani), mimo dinosa, po cesti mimo interevrope, do križišča s papšeko.

Iz snage se spusti na cesto šlepar, tavelik, seveda mi vzame prednost. Zabremzam, ker je levi ovinek nepregledan, kakor hitro pa kaj vidim, ga grem prehitevat. V ovinku pridem nekje do polovice prikolice, na kar začne model kar v mene rinit (očitno si je na izi vzel ovinek, ga malce sekal in seveda ne pogledal v špegl). Orenk zabremzam, avto malce zanese in ruknem v prikolico. Od šoka seveda ne razmišljam najbolj kaj narediti in se enostavno odpeljem domov, ker je avto bil normalno vozen (10min vožnje). Na srečo se spomnim in si zabeležim njegovo registersko tablico. Sem tudi hupal na veliko, a ga ni ganilo, in je teral naprej.

Zdaj razmišljam, kaj mi je storiti, če sploh kaj? Registersko torej imam, čas "nesreče" tudi. Verjetno so na cesti vidne tudi sledi zaviranja, ker je bilo res orenk.

Je možno, da sem tudi jaz bil v kakšnem prekršku in je bolje da na vse pozabim? Cesta je sicer bolj boga, a vseeno omogoča srečanje dveh vozil, tudi tovornih, ker je itak tam veliko takšnega prometa (bližina Dinosa). Je pa res, da nima cesta črt na sredini, a mogoče to pomeni da se ne sme prehitevat oz kaj v tej smeri?

Tu se zgodba začne:
https://www.google.si/maps/@46.5239716,15.6540096,3a,75y,340.67h,80.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1smRJQ3kkztFvEayYPv6CpVg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=en
Tukaj pa ga začnem nekje prehitevat: https://www.google.si/maps/@46.5250945,15.6533184,3a,75y,316.12h,80.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8hswYjiXMPzUjSNSVjQ3_Q!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=en

In v sredini tega ovinka me je pojahal: https://www.google.si/maps/@46.5253721,15.6526483,3a,75y,296.18h,78.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1saR1THJA_lV6-jBQW9svAvA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=en

osebno tu nebi šel prehitevat niti osebnega avta, kaj šele kamiona.

Po moje boš dosegel max. deljeno krivdo.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
tale darjan ponavadi tako brihten pa ene simple prometne nesreče ne zna zrihtat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Pameten človek piše samo na podalgi izkušenj/prakse in ker z nesrečami nimam izkušenj mi je vse tuje, zato sem vprašal po nasvetih.

No, nekaj je še pisanje po logiki, ampak ta očitno tu zataji, kot so nakteri izpostavili.

Pbutec, v nekaj sekundah oz minutah po dogodku sem bil v šoku, zadeva ni bila tako neolžna, kot se morda zdi in samo dobre vozniške sposobnosti so me rešile pred hujšimi posledicami. Zato sem tudi temo odprl po prihodu domov, ker nisem kaj preveč trezno razmišljal kaj mi je sploh storiti, če kaj. In nekdo drug je izpostavil, da vprašanje če bi kaj dosegel, ker itak ni "dokazov". Sam sem sicer pomislil na priče, ker je nekaj vozil vozilo iz smeri intereurope in so verjetno videli zadevo, sem pa pozabil zabeležiti njihove tablice...

Mogoče bi bilo najbolje temo izbrisati, ampak zna komu prit prav, kamionarji so sila nevarni na cestah in ne verjamem, da sem edini se znašel v takšni situaciji.

Drugače pa je popravilo res nekje v par 10€ če reši nekdo doma, ampak kamionarja bi bilo potrebno kaznovati, že itak je vzel prednost iz zablokiral promet iz obeh smeri, potem pa še gre v ovinek sekat. Mogoče je bil nadevan ali kaj podobnega, nevaren voznik pač.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Silil je na cesto iz dinosa in meni vzel prednost, ter šel tako široko na cesto, da so kontra vozeči morali ustaviti, nabralo se je ene 3 avte v koloni.

Sekal ovinek, zato je skoraj zarinil v mene, če ga ne bi sekal, se to ne bi zgodilo, prostora je na cesti dovolj.

Saj je vse napisano v prvem postu ali ni dovolj jasno napisano?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa kaj drugega še, ker je nekdo omenil, da vprašanje če bi ga izsledili oz bi bilo dovolj dokazov, da je kriv, če ne bo vidne barve in bo zanikal dogodek, ali pa se zgovarjal, da je bila na cesti ovira, ipd?

Ce ze takoj tako negativno gledas na celotno zadevo je res najbolje, da tudi drugic naredis tako, kot si sedaj... direkt domov... pa pozabit na vse skupaj ... ali pa sploh ne hodit od doma
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Silil je na cesto iz dinosa in meni vzel prednost, ter šel tako široko na cesto, da so kontra vozeči morali ustaviti, nabralo se je ene 3 avte v koloni.

Sekal ovinek, zato je skoraj zarinil v mene, če ga ne bi sekal, se to ne bi zgodilo, prostora je na cesti dovolj.

Saj je vse napisano v prvem postu ali ni dovolj jasno napisano?

Zakone fizike menda poznas... pa logicno tudi upam, da znas razmisljat... Kamionarji morajo vcasih tudi malo izsilit... ker drugace bi lahko cakali po pol ure, da bi bila cesta tako prazna, da ne bi nikogar oviral ali izsilil. To pac ni osebni avto, kjer pohodis stopalko za plin in gume kopljejo ter te "zalima na zic" .) ... Slepar potrebuje malo dlje, da spelje... in tudi vec prostora potrebuje za manever...

Ne zagovarjam kamionarjev... ker vcasih znajo res biti debili... ampak velikokrat pa je sitauacija taka, da drugace ne gre, kot da izsilijo prednost... ker je zelo malo voznikov, ki bi mu sami od sebe dali znak, da lahko speljejo, ceprav prihajajo iz neprednostne ceste ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Drži vodo, dokler ne veš o kakšni cesti je govora. Prometa je bore malo, mogoče ga je takrat bilo malce več, ker je bila ura skoraj 15h in je kaj ljudi šlo domov, vsekakor ne bi bilo predolgo za čakati.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Drži vodo, dokler ne veš o kakšni cesti je govora. Prometa je bore malo, mogoče ga je takrat bilo malce več, ker je bila ura skoraj 15h in je kaj ljudi šlo domov, vsekakor ne bi bilo predolgo za čakati.
Tip je pač prišparal 10 sekund časa. Koliko si ti prišparal s prehitevanjem?
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

kamionarji so sila nevarni na cestah in ne verjamem, da sem edini se znašel v takšni situaciji.

Ne vem sicer, zakaj se nekateri norčujejo iz tvoje situacije, ampak tudi sam sem pred davnimi leti doživel nekaj "podobnega".

Izvoz iz ljubljanske obvoznice.
Dva pasova za levo, en za naravnost, ter eden za desno.

Kamionar je bil na skrajnem levem za zavijanje levo.
Jaz sem bil na sosednjem pasu za levo.

Ko se je prižgala zelena luč, smo speljali in jaz sem jasno na pasu za levo, hotel zaviti levo.
K sreči sem opazil, da moj vzporedni kamionar nima namena zaviti levo, ampak je peljal naravnost.
Če bi jaz zavil levo, bi mu prišel točno pod prva kolesa.

Kakorkoli že, je bil to moj edini primer, je pa res malce grozno glede na morebitne posledice in velikost kamiona.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Madona,pa velik vas je pacientov tule,pa tolk brihtni po raznih temah. A tule,ko se sami.zaletavate pa ne veste kaj narest...hahaha. Raj ste zbezal! Reve. Pa doma po forumu sprasvt,kako.bi zdej avto popravl,brez da bi sami placal. Epsko!!!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Zdej pozab, nimaš kaj.
Naslednjič pa ustav, pofotkaj situacijo sčim več strani, poklič policijo in se umakni s ceste, ker drugač boš plačal še kazen za oviranje prometa.

Drugač pa razumem situacijo in ena zelo podobna je v Lj, pri Kolinski.
Tega ovinka marsikatera trola ne zvozi normalno, ampak ga seka. Če gre čisto po svojem pasu, potem po vsej vrjetnosti z ogledalom udari po prometnem znaku (na sliki se že vidi, da je kolesarski narobe obrnjen;) ) pa upočasnit more vrjetno na ene 15km/h.
https://goo.gl/ZOp7pf