Kaj kupiti - Samsung Galaxy S ali HTC Desire HD?

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Odločil sem se, da tudi jaz vstopim v svet android OSa. Trenutno imam nagledana ta dva modela - Samsung Galaxy S ali HTC Desire HD. Sedaj sem predvsem v dilemi, ker:
- nevem ali tistih 0,3 incha res pomeni toliko pri velikosti zaslona?
- ima HD res toliko slabši zaslon na svetlobi?
- procesorsko sta veliko narazen? Kdo je boljši, ker se neki dodatki za optimizacijo SGS dobijo?
- ali se mi splača še malo raje počakati na SGS 2 ?

Zakaj bom telefon uporabljal - trenutno imam tole v glavi:
- maili
- občasen web
- gps navigacija
- gps tracking
- remote povezave na računalnike

LP
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
0,3 inča se pozna kak za koga, predvsem pa sta po zunanjih merah skoraj enaka, zato rajši vzameš tistega z večjim ekranom
zaslon je slabši na hd, ampak daleč od tega da je slab
procesor je na hdju je huda praseeca, trenutno najjačji
se ti splača počakat. ampak ko bo tak daleč, pa se ti splača počakat na hd2, potem pa se ti splača počakat na sgs3,...
smile-1.gif

za remote povezave je sigurno fino da imaš večji ekran

zaključek: desire hd, brez pomisleka
wink-1.gif
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Dejansko me res najbolj moti ekran. V živo ga še nisem videl, ampak itak ne bo imel nekega efekta, ker so ponavadi telefoni razstavljeni v notranjih prostorih kjer ni vpliva sonca.
Glede na to, da ga bom uporabljal veliko tudi zunaj - sploh v poletnih mesecih, je torej zaslon precej pomemben dejavnik. Do sedaj sem zmeraj norel, ko sem moral z rokami delati umetno senco, da sem sploh kaj videl. Morda bi mi uporabniki HD lahko iz lastnih izkušenj povedali kaj je bolje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Ravno ta vikend sem imel v rokah Desire, Desire HD in Galaxy S, vse naenkrat, tudi na soncu. Galaxy S ima boljši ekran, kar se berljivosti na soncu tiče, vendar ni TOLIKO boljši. Tudi barve na ekranu Galaxy S so bolj žive. Vendar spet ne toliko bolj, da bi zdaj od tega padel dol. Ko primerjaš vse tri telefone, je pravzaprav presenetljivo, koliko večji izgleda ekran HDja v živo. HDjev ekran se na soncu vidi čisto znosno. Jaz bi izbral HDja, če bi izbiral ta trenutek.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Ok prednost pri HD je tudi hitrost posodobitev programske opreme, ki je pri Samsung baje počasna kot polž. Torej bolje HD kot pravite vzeti.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Sej tud za galaxy-ja prideta vsaj 2 update-a na mesec. Problem je sam namestit update. Na Kies skoraj nič ne spustijo. Je treba manual poiskat in namestit.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Kar se baterije tiče pri obeh ne računi več kot dan in pol.... Se pravi ga moraš dat na polnilec vsak dan ker drugi dan ti baterija ne zdrži celi dan.... Je pa res da je to pri malo nadpovprečni uporabi oz. je sync vse od gmaila, vremena, delnic, facebooka in v uporabi je dosti interneta itd