Kaj kupiti nüvi 200 ali nüvi 250?

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Pozdravljeni zanima me kaj kupiti nüvi 200 ali nüvi 250? Kupil bom se enega za oceta. Sam imam nüvi 250 in imam kr nekaj internega pomnilnika, gor imam spravljeno karto CityNavigator EU 2008 NT(prednaložena), AdriaROUTE_2.00 in Srbijo 1.6.

Kako je z nüvi 200. Ima isto kapaciteto v internem pomnilniku? Lahko karte kot so CityNavigator EU 2008 NT, AdriaROUTE_2.00 in Srbijo 1.6 namestim na n200, brez da bi dokupoval SD kartico?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Kupiti 200 ali 200w. Itak moraš kupiti še SD kartico, ki je smešno poceni.

Razliko preberi na www.garmin.si tam vse vejo...

N modele 200 ne moreš v interni pomnilnik namesti CN 2008, ga ima le 500Mb. to pa je tudi edina razlika napram seriji 250, 250w.
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Kok zasede potem CityNavigator EU 2008 NT, da ne grejo potem vse karte na Garmina 200?

Gledm razlike na garmin.si ...

Razlika je samo v interninem pomnilniku 250 ga ima 30 MB, 200 pa 150 MB . Sam ni mi jasno, da g aima 200 vec. Jaz imam pa na 250 nalozeno gor vse tri mape na intrenem pomnilniku garmina.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pol pa si sam poglej kolko zasede CN 2008 na svojem nuvi 250 jao...

Okol 1.4Gb...

Baje da so nekatere verzije modelov 250 imele tudi po 2gb prostora zato imaš morda ti vse tri karte lahko gori.

Model 200 ima 500Mb od tega ostane fraj okoli 150 ja...

Sd kartico 2gb dobiš za okoli 10 eur... torej ne komplicirati... kupiš model 200, pobrišeš regijo, dobiš okoli 400mb fraj, skopiraš gor AR, SCG in še kaj, na kartico pa CN.
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Evo tole sm zelel slisat :) Ja res je mogoce je moj ta model, res je imam 2gb pomnilnika... je tko crne barve. Pomojem je to ta.

Hvala...Snecer sm te dodal na MSN. Da se kaksno tam receva.
 
Nazadnje urejeno:

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Se nekaj... opzail sem na garmin.com.... da pridejo nove navigacije ven... taksne crne kot jo imam jaz... nuvi205 in nuvi255? Zdej maja enkrat.... kdo ve kaj vec o tem?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/254013/an/0/page/2#254013

Drgač pa tole:

Citat:
Garmin najavlja prenovljeno serijo nüvi 200




Garmin v vstopnem segmentu navigacijskih naprav najavlja prenovljeno serijo nüvi 200. Nova, cenovno ugodna družina naprav nüvi 2x5 dodaja že znanim priljubljenim funkcijam nove vsebine (izboljšana kartografija in izračun poti, hitrejša pripravljenost na uporabo, navigacija s pomočjo fotografij, sprejem prometnih obvestil preko FM sprejemnika), ki jih imajo najboljše naprave.

»Z novo serijo nüvi 2x5 bomo dosegli in presegli pričakovanja cenovno občutljivih uporabnikov navigacijskih naprav«, trdi Dan Bartel, podpredsednik prodajnega oddelka v Garminu. »Z dostopnostjo novih funkcij v večini novih osnovnih modelov je izbira na strani kupca. Določite ceno in našli boste svoj nüvi.«

Prilagodljive in zmogljive kot vedno, bodo naprave serije 2x5 na voljo z vznemirljivima 4.3'' in 3.5'' zaslonoma, ki prikazujeta senčene zamljevide. Uporabniki lahko s spletne strani Garmin Connect Photos prenesejo fotografije točk s celega sveta, ki jih na Google's Panoramio spletni strani hranijo drugi uporabniki. Z njimi bo navigacija še enostavnejša. V seriji 2x5 je nov 333Mhz mikroprocesor, ki s svojo zmogljivostjo zagotavlja hiter izračun poti in hitre grafične prikaze zemljevidov. Satelitski sprejem je še hitrejši zahvaljujoč novi funkciji HotFix, ki na osnovi shranjenih podatkov o položaju naprave predvidi položaj satelitov in se tako izogne začetnemu zbiranju podatkov s satelitov. Naprava je zato ob vklopu bistveno hitreje pripravljena za uporabo.

Nüvi 265/275W in nüvi 275 imata evropsko kartografijo ali kartografijo Severne Amerike ter Kanade. Pri glasovnem vodenju izgovarjata polna imena ulic, ne samo »čez 500 m zavijte desno«. Nüvi 205 in 205W bosta na voljo z izbranimi lokalnimi kartografijami posameznih držav ali regij.

Poleg naštetih novosti imajo vsi nüvi 2x5 priljubljeno funkcijo »Kje sem?«, s pomočjo katere uporabnik določi svoj položaj in v sili poišče najbližje servisne storitve. Z izbiro te funkcije uporabnik lahko določi svoj geografski položaj, najbližji naslov, križišče, najbližje bolnišnice, policijske postaje in bencinske črpalke. Kot dodatna oprema je na voljo sprejemnik prometnih obvestil za sprejem in prikaz na napravah nüvi 2x5.

Začetek prodaje serije nüvi 2x5 napovedujemo za tretje četrtletje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Počakaj potem na model 205 če se ne mudi.

Ima zanimivo novo funkcijo napram modelu 200. Lahko si biš naložil slike iz Google Eartha, ki vsebujejo zapis koordinat in te bo naprava pripeljala točno na tisto lokacijo.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Z aprilom to uvajajo tudi Navigon, MyGuide, Mio, NavNGo, TomTom in Blaupunkt
smile-1.gif
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Bom vprasu kr tle...

Katere karte se se splaca nalozit na garmina poleg:
- CityNavigator EU 2008 NT
- AdriaROUTE_2.00
- SCG 1.6.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ponavadi tiste, ki jih potrebuje uporabnik. Če boš npr. potoval na Islandijo ti priporočam karto Iceland GPS kort 3.50.
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Predvsem me zanima bivsa juga, italija, francija, nemcija, madžarska (te nimam). In slovenija.

Zdej topo Slovenija je kr qul da imas se namesceno.

Kako pa je Egipt?
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Potovalni vodič celotna Evropa ... kaj pa je to? Zelo skop opis je na strani garmin.si.

A se da na nuvi 200 in 250 naloziti navticno kartografijo?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Potovalni vodič ne dela na modelu 200, niti slovarji, ne mp3.

Natična karta se da naložiti, a ne delajo vse funkcije, ki jih znajo izkoristiti samo navtični garmini. No zgubil se ne boš.
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
>> No zgubil se ne boš.

zmaga.gif


Nalozil bi Blue Chart CD - večja regija na SD kartico. Katere funkcije pa delajo, ce mogoce ves povedati? Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Izkopiti moraš rutanje in potem te vodi direktno po ravni liniji. To je pa tudi vse se mi zdi. Mislim da na globine in ovire ne opozarja, lahko pa iščeš me pristanišči, marinami.

Še nisem preizkušal na morju, morda bom zdaj za prvi maj.