Kaj kupiti (LCD TV + DVB-T sprejemnik)

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Kot prvo moramo nabaviti en DVB-T sprejemnik, ki se bo priključil na CRT televizor in sobno anteno. Nekaj dokaj preprostega, pa z možnostjo USB priključka in predvajanja videa. Budget: max 60 €.

Potem pa rabim še predloge za nov LCD televizor za stara starša. Nekaj čisto preprostega, najbolj enostavnega za uporabo, nobenih dodatnih možnosti, samo da se priključi na zemeljsko anteno in da dela brez problemov. Pa da so na daljincu velike številke in da ni preveč kompliciran. Predloge za 26'' televizor oz. 32'' (moram še zmeriti, koliko je prostora) čim cenejši, za max 400 €.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
DVB-T sprejemnikov nisem kaj preveč spremljal, kot LCD pa priporočam Samsunga, ker ima (zelo) velik daljinec.

Za 400€ sem jaz kupil 81 cm LCD s DVB-T/C in predvajalnikom videa preko USB (mkv, divx...).
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Saj jaz imam tudi tak Samsung, sedaj pa iščem za stara starša en preprost LCD brez kakršnih koli dodatnih funkcij za čim manjši denar.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Glej, ce pritisneta napacen gumb, se ne bosta znasla vec. Poleg tega pa zakaj bi placevala za nekaj, cesar ne bosta nikoli uporabljala.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Saj zaradi teh funkcij ni nič bolj zapleten.

@boc - Samsung LE32C530
zmaga.gif

Sem kupil 2 taka. Enega za starša, drugega za staro mamo (85 let). Cena: 345€ (Leclerc akcija).

Privošči jim vsaj dobro sliko, kar tale samsung resnično ima. Daljinec je pa velik, to je res. Ampak so tipke za glasnost, programe in vklop/izklop druge barve in jih ni težko zgrešit. Če pritisneta kaj ponesreči, jima lahko pokažeš tipko EXIT (reši vse) ali če je ne najdeta, veliko RDEČO tipko za izklop. Tako sem jaz stari mami vse razložil.
grin1.gif

Pa še ti boš lahko enostavno kazala svoje slike in filmčke iz fotoaparata ko boš prišla na obisk.
zmaga.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
TV-ja, kjer imaš samo on/off, volume gor dol in program gor/dol ni. Pri vsakem TV-ju lahko stisneš vse živo. Razen če obstaja kak univerzalni daljinec s samo temi funkcijami, potem pa lahko kupiš katerikoli TV.

Vcasih so imeli Sonyjevi TVji dvostranskega daljinca. Lahko si ga torej vzel ven iz "oklepa" in obrnil okoli. Ena stran je bila z vsemi funkcijami, druga pa zelo preprosta (bolj ali manj samo stevilke kanalov, volume, program gor/dol, mute, TTX, on/off). Pozanimaj se ce je se vedno tako, ali pa so presli na tako obliko, kjer je samo ena stran.

Sicer je vedno opcija nakup univerzalnega daljinca. En Sonyjev (podpira vse mogoce protokole, ne le Sonyjevega !), kakrsnega imam doma, je tudi enako preprost, z ogromnimi gumbi, stane pa cca. 20 EUR, ce se ne motim Imenuje se RM-E22T.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
32'' je prevelik za prostor, ki je na voljo, tako da rabim priporočila za 26'' tv.

Pa še o dvb-t sprejemniku kakšno besedo.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Kupuje se nov TV. V mislih imam 32'', full HD, HDMI, priklop SIOL komunikatorja, USB s predvajanjem filmov. Pribl. 300 €.

Kaj priporočate?