Kaj kupiti - digitalci?

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Te se jaz nasmejim?
cool-1.gif


Z ustreznim adapterjem lahko nanj nataknes bodisi tele ali wide predleco. To je pa tudi vse!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Točno. Ne moreš pa natikat ali celo menjavat objektivov.

Sicer pa ima vsak kompakt zamenljiv objektiv. Ga neseš na servis, pa ti dajo drugega gor.
hysterical-1.gif
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
ups.my mistake
bonk.gif


da se gor dodat vmesnik namenjen za dodatno uporabo konverter objektivov (tele TC-DC58C, širokokotni WC-DC58B).


g7 je že itq sam po seb dober
evil.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
nism bral cele teme, morda bom udaril mimo pa vseeno kratek nasvet. ce hoces fotke za spomin in ti fotografija ne predstavlja hobija, kupi nekaj za 100 eu. ce si fotografijo predstavljas kot hobi, se izogibaj kompaktom
smile-1.gif

Zakaj pa so potem v prodaji raznorazni naprednejši kompakti?


nevem, kompakt da vec k 150 eu bi kupu samo ce bi bil bogat, in bi ga imel zgolj za spominske fotke. fotke so seveda malo bolse na teh drazjih kompaktih, ampak ne tok da bi se splacal dat 300 eu vec za njega. ce ti pa 500 eu predstavlja recimo dnevni dohodek, pol pa sploh nevem kaj pises kle gor pejt v trgovino in kupi ''najboljsi'' kompakt. sam ne od njega pricakovat prevec, to je se vedno kompakt
smile-1.gif
v prodaji so samo zaradi zasluzka, kot vsi ostali aparati, verjemi mi. vecina folka neve da bo slika na kompaktu za 400 eu se vedno za en [censored], vendar za spominek bo pa un za 100 eu delu cist spodobne. ce se ne ukvarjas z fotografijo niti ne opazis vecjih razlik.


lp
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Se popolnoma strinjam s tabo, vendar, ljudje sprejmemo ogromno neracionalnih odločitev v življenju, tako da se še ena dodatna ne bo veliko poznalo.
grin1.gif


Nisem si mislil, da bo odločitev tako težka. Čisto iz praktičnega vidika se bom verjetno odločil za S5 IS. Zato ker poznam njegovega predhodnika S1, uporablja AA baterije, ki jih imam vsaj dvajset, SD kartic je tudi nekaj po predalih, ima nastavek za fleš, ki se prav tako valja nekje. Čeprav po drugi strani bi bila boljša odločitev za kamero, ki zapisuje tudi RAW. Tako bi se lahko lažje začel pripravljati na vstop med uporabnike DSLR kamer.

Zame, idealna kamera še ne obstaja, čakati jo pa tudi nimam namena. Še malo prespim, potem pa denar v žep in v akcijo.

Ko smo že pri nabavi, kje so vas najbolj prijetno presenetili? S strokovnostjo, poprodajnimi aktivnostmi in koneckoncev, tudi s popusti.

Vsem sodelujočim v razpravi ena lepa hvala. Zdej grem pa zvezdice talat.
grin1.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
hehe, to je res da se nebo poznala se ena
smile-1.gif


no, vidm da fotografijo jemljes kot hobi, zato ti vsekakor priporocam DSLR. a si ze probal slikat z DSLR? to je cist drugac,2x bos sliku pa nebo vec volje z kompaktom. sploh pa je najvecja napaka aparat kupt v sloveniji, vsekakor odsvetujem. oglej si nemske spletne trgovine, veliko ceneje vse skupaj. pa vsekakor ti predlagam da preizkusis DSLR preden kups karkoli. evo, lahko celo prides do mene in ga sprobas. prnes svojo kartico in si doma oglej slike. aja, lastim si 30d, canon. pol ti bo fotografija sele postala vsec
wink-1.gif


30d v nemciji dobis za 800 eu. res pa je da tuki je treba kupt se vsaj en objektiv k te tut pride 400 eu, po tamalm. pol ce te res potegne, bos itak dokupoval cel zivljenje. torej 1200 eu, sam vrjem, kompakta nebos vec kupoval.

ce bi res prsu pogledat, sm iz Lj.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Najlepša hvala za ponudbo. Imam znanca, ki se profesionalno ukvarja s fotografijo. Ima Olympusa in Nikona (ne vem katere tipe) in oba sem že uporabljal. Sej ne rečem, da mi ni blo všeč. Trenutno sem se odločil kar za kompakta, čez kakšno leto bom pa spet prijokal na forum po nasvete za nabavo DSLR. Ta bo ostal kot backup kamera in za posojanje. Vsaj še nekaj časa ne bom imel potrebe po kakšnih hudih zadevah. Pa tudi finančno mi ne gre skup. Da bi kupoval nekaj na pol in pri vsakem fotosessionu ugotavljal kaj mi še manjka, mi pa tudi ni všeč. Za DSLR se bom odločal šele ko bo na kupu vsaj 3k€, predvidenih za hobi. Body, vsaj dva objektiva, flash, pa bo po moje komaj dovolj. Čaka me tudi še precej prebiranja literature, forumov, revij in nabiranja znanja.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Nikakor se ne morem strinjat s tabo. Trdim, da so slike na naprednejših kompaktih (seveda ob predpostavki, da ga v rokah drži nekdo z nekaj pojma) dosti boljše, kot na kompaktih za 100€. In tudi če bi si želel imeti samo slike za spomin...zakaj pa si ne bi želel imeti malce boljših? Kaj pa, če bi si želel malce daljše goriščnice? A kompakti za 100€ to morda ponujajo? Pa recimo, da je moja želja ustvariti mmalenkost podosvetljen posnetek? Kako boš to elegantno dosegel na full-auto kompaktu za 100€.

Nakup naprednejšega kompakta je še kako ekonomsko upravičena...če pa se tebi to ne zdi, je pa to nekako tvoj problem. In brez skrbi...če bi imel 500€ dnevnega dohodka, ne bi nabavljal "najboljšega" kompakta...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Se strinjam s SoulManom. Razlike med kompakti znajo bit zelo velike. Zato se običajno splača po netu poiskat fotografije. Šele, če je iskalec zadovoljen z rezultati, se gre še v trgovino na praktični preizkus. Če ti delovanje kamere "sede", jo vzameš.

Nič ne pomaga kamera, ki sicer daje dober "output", če je tako neergonomska in nepraktična, da fotografa nič ne vleče, da bi jo prijel v roko.

Velikokrat je razlika v ceni tudi razlika v hitrosti in ergonomiji.
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
seveda je razlika, glih isto nemore bit za 500% razlike. ampak na obeh fotoaparatih so fotke se vedno relativno slabe. lahko pa kups 400d (nevem kok stane, ce se 30d dobi za 800eu, vec k 600 nemore bit pomojm) in mas ze res uredu slike, dejansko lahko kej ustvarjas. soulman, ce bi si zelel podosvetljen posnetek, potem te fotografija ze tok zanima da ti je to verjetno hobi, ce ti je pa hobi pa raskiri se 100 eu vec, bos vidu da ti kompakti nebojo vec tako pri srcu. razn ce mas denar za leico
tongue-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
seveda je razlika, glih isto nemore bit za 500% razlike. ampak na obeh fotoaparatih so fotke se vedno relativno slabe.

Kvaliteta slik je relativna. Kar je zate slabo, je lahko za nekoga odlično.

Citat:
Uporabnik Antonioo pravi: lahko pa kups 400d (nevem kok stane, ce se 30d dobi za 800eu, vec k 600 nemore bit pomojm) in mas ze res uredu slike, dejansko lahko kej ustvarjas.

Lahko pa da 400€, in s tistim ustvari dosti več. Ne pozabi...ni vsak za vse in ne da se vsakomur zraven vlačit tone opreme, ko pa lahko s kompaktom za 400€ naredi vse bolje, kot bi naredil z D3-ko. Poleg tega pa je tu še menjavanje objektivov, čiščenje praha... S tem večina ljudi noče imeti opravka. Kar je tebi OK, ni nujno, da bo OK ostalim 90% ljudi.

Citat:
Uporabnik Antonioo pravi: soulman, ce bi si zelel podosvetljen posnetek, potem te fotografija ze tok zanima da ti je to verjetno hobi, ce ti je pa hobi pa raskiri se 100 eu vec, bos vidu da ti kompakti nebojo vec tako pri srcu. razn ce mas denar za leico
tongue-1.gif

Kompakte sem si jaz že nekaj časa nazaj izbil iz glave...
wink-1.gif
Za odgovor na ostali del si še enkrat preberi moj prejšnji odstavek.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Za slike v dobri svetlobi in če uporabnik nima želje po retuši slik, je kompakt čisto dovolj. Kompakt kakšne uveljavljene firme je seveda neprimerno boljši kot kakšno no-name kitajsko čudo. Še vedno je pomembna optika, kjer so razlike lahko zelo velike, pomemben je senzor, predvsem pa ne smemo zanemariti vloge obdelave zajetih podatkov. Tu no-name znamke nimajo za kruh. Če to ne bi držalo, bi pač vsi slikali z mobiteli. Pa vemo, kakšni zmazki prihajajo kot output iz večine mobitelov.
smirk-1.gif


V določenih pogojih je razlika med izdelkom iz kompakta in izdelkom iz SLRja relativno majhna. Tako večini uporabnikov izdelek SLRja brez obdelave ni ravno všečen (blede barve in pomanjkanje ostrine). Sem videl izdelke Canona S80 direktno iz kamere, ki so bili prav občudovanja vredni. Zato ne smeš metati vseh kompaktov v isti koš. BTW tudi jaz sem že nekaj časa SLR uporabnik in se kompakta že lep čas nisem dotaknil. Me pa vsake toliko prime, da bi si namislil kakšnega, ki bi ga vlekel povsod s sabo.
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
soulman, no ja na to da je treba zravn SLR-ja vlact se opremo sm ubistvu cist pozabu. to imas prov. jest pa fotografijo delim na 2 dela, ena je spominska, torej slikas se na morju in vrzes v album, druga je pa hobifotografija. in za hobifotografa ki se stem ukvarja, ki fotke dejansko obdela v ps-ju, za tega se mi pac kompakt nezdi primeren. mogoce kdo gleda drgac na zadevo in bo za njega kompakt za 500 eu idealn nakup.

lp
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Če ima kompakt raw format, se uporabnik s tem lahko izogne nekvalitetni obdelavi slike in premočnemu odpravljanju šuma, saj lahko vse to naredi s PSom. Za marsikaterega uporabnika (sploh tistega, ki nima na voljo večjih vsot za opremo) ta možnost upraviči nakup naprednega kompakta, čeprav je lahko malce dražji.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Star slovenski pregovor pravi: Zarečenega kruha se največ poje. Velja tudi zame. Doma je nova pridobitev: Pentax K100D super z objektivom 18-55 SMC Pentax DA. Prvi vtis je res super. Enostaven za uporabo. Vzameš iz škatle in slikaš, skoraj kot s kompaktom. Zanj sem se odločil na podlagi ocen DSLR kamer vstopnega razreda in glede na vaše nasvete.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Star slovenski pregovor pravi: Zarečenega kruha se največ poje. Velja tudi zame. Doma je nova pridobitev: Pentax K100D super z objektivom 18-55 SMC Pentax DA. Prvi vtis je res super. Enostaven za uporabo. Vzameš iz škatle in slikaš, skoraj kot s kompaktom. Zanj sem se odločil na podlagi ocen DSLR kamer vstopnega razreda in glede na vaše nasvete.


Tako se dela!
cheer.gif
Pravi nakup ...


Veliko uspešnih fotk ti želim!
wink-1.gif