Kaj kupiti ? Avto za ovinke ter z nizko porabo.

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Za zjebane ovinkaste in klančaste ceste in nizko porabo je najbolj ustrezen avto z malo maso. Pri vseh težkih jajcih samo kuriš kinetično energijo pred vsakim ovinkom in v klancih navzdol. Razen če maš hibrida in vsaj polniš baterije s to kinetično energijo.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Asfalt je pač ponekod luknjičast in popravljan vsaj v prvem delu poti, cesta se blago vzpenja v hrib, nikjer pa ni tako strmo da z zaletom nebi šlo v 4 prestavi z hyundayem. Po makedamu se peljem cca 40 km/h cesta je ravno tam najbolj ovinkasta in po dežju izjemno luknjava zaradi zacejanja luž- nenhno izogibanje .

drugače tudi sam razmišljam o kakšni alfi samo se bojim da bom več na servisu kot na cesti
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Za zjebane ovinkaste in klančaste ceste in nizko porabo je najbolj ustrezen avto z malo maso. Pri vseh težkih jajcih samo kuriš kinetično energijo pred vsakim ovinkom in v klancih navzdol. Razen če maš hibrida in vsaj polniš baterije s to kinetično energijo.

Samo če bremzaš pred ovinki
evil.gif

Sicer pa: majhna masa=manjša varnost (pa tudi zdržljivost komponent in udobje)
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Glede vzdržljivosti je odvisno kaka jajca vzameš, ni velikost neka garancija za vzdržljivost že sama po sebi.
Glede lukenj, je pač tako, da rabiš malce višji avto in na žalost prirejen za luknjaste ceste aka Dacia. Alfa Romeo po mojem ni nek sinonim za slabe ceste, kvečjemu za športnost, torej za dobre ceste.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Lantri pošvasaj zadnji most..........zamenji vse končnike ker ti najbrž že vs podvozje poka.......kup kako tekočo mast pa namaž vs podvozje.......predeli na plin......pa bo poraba nizka.....motor je pa etak neuničljiv
cheer.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Lantri pošvasaj zadnji most..........zamenji vse končnike ker ti najbrž že vs podvozje poka.......kup kako tekočo mast pa namaž vs podvozje.......predeli na plin......pa bo poraba nizka.....motor je pa etak neuničljiv
cheer.gif

Motor kuri 10l, men Mondeo 2.0 manj kuri zdaj, pa še pelje se precej precej bolje, Lantra je jajc, sem dost km naredil da vem, skoz ovinke gre zvita ko propeler, potrošni material pa je razumljen precej bolj široko kot pri normalnih avtomobilih...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Vem kolk kuri....zato pa tud predelava na plin.....zvita je zarad "kakovostnih" amortizerjev pri prvi vgradnji
smile-1.gif
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Oprosti. Nisem mislil odgovarjat direkt tebi, ampak sem želel le dat tink do tega testa.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
ksz...

moj glas gre Fordu, čeprav vozim drugo znamko in v življenju nisem imel Forda (razen po par dni na rent-a-car in kakšen testni avto). Zdi se mi da so tako pri Focusu kot pri Mondeotu res dobro zadeli podvozje in da je vožnja po ovinkih res užitek. Honda se sicer tudi zelo lepo pelje po ovinkasti cesti, a ko prideš na malo slabši asfalt je veselje konec, saj je avto pretrd in preobčutljiv.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
S porabo se ælovek še sprijazni če upoštevam koliko sem dal za sam avto..poraba niti ni tako huda ...preko 9 l ne pridem vendar če bi že našel primernejši avto bi želel da tudi manj pije.problem je to ******* podvozje zaradi katerega moram sekat ovinke kot kakšen penzioner- pa vendar niti to ne pomaga ker občutek je včasih tak kot da mi bo glih glih snelo karoserijo ...skratka čigumi
uf-1.gif
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Avto za ovinke je vsak, ki ima volan. Malo porabo imajo pa mali avtomobili.
Tako da ne vem kaj je potrebno toliko filozofirati.
evil.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Honda acorrd? osnovna oprema? ali vse honde
pravi sodelavec da majo doma civica vti 5 generacije in golfa 5 generacije tdi pa da je golf bolši za ovinke
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
rentaj i30 za test......mamo doma...mislim da poseka še golfa
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Ja se pozna da je bil prej konstruktor pri BMW
tongue-1.gif