Kaj je potrebno vedet pri nakupu škornjev?

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
predvsem številko svoje noge....
smirk-1.gif
in namen uprabe. Športni motociklizem zahteva drugačne škornje kot turing variante....spet kros itd. Potem moraš določiti cenovni razred in navsezadnje model, ki ti je vizuelno všeč. Moje mnenje je, da je najpametneje kupiti črne škornje, bravasti kaj hitro postanejo en umazan zmazek...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
grin1.gif
številko menda že vem.
Gledal sem malo Alpine stars in imajo ene 3 modele kokr Gore-tex z različnimi cenami. Potem so tukaj še visoki-nizki.
Verjetno visoki čevlji bolje zaščitijo gležnje. Kako je z raznimi ojačitvami, materiali itd.?
Ja, grdi so mi pa vsi
smirk-1.gif


lp
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz bi ti svetoval visoke škornje, nudijo boljšo zaščito, pa obvezno goretex...da ne premoči ob prvi kapljici...in seveda črne barve...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
grin1.gif
številko menda že vem.
Gledal sem malo Alpine stars in imajo ene 3 modele kokr Gore-tex z različnimi cenami. Potem so tukaj še visoki-nizki.
Verjetno visoki čevlji bolje zaščitijo gležnje. Kako je z raznimi ojačitvami, materiali itd.?
Ja, grdi so mi pa vsi
smirk-1.gif


lp
Saj tudi ti nisi lep.
evil.gif
 

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Kaj pa je s tisto teorijo da morš kupit eno številke večje? Za kroslo še nekak zastopim, za cesnega pa ne vem. Eni pravijo da ja, drugi da ne.
confused-1.gif

Ko sem jaz probal eno številko večje, so mi rekl, da je čevelj prevelik in da ni varno.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Zakaj bi pa kupoval prevelike čevlje? Saj se v dežju ne skrčijo, enako ne zaradi kakih temperaturnih razlik. Če ti noge zatekajo pa si vzami pozno popoldan oz. proti večeru čas pa kupuj isto kot pancarje - en model na eno nogo, drugega na drugo, potem pa tistega ki ti bolj sede obdržiš gor, drugega pa zamenjaš z drugim modelom, in tako dalje dokler ne najdeš pravega. Kupiš pač tisto kar ti je prav.