Kaj bi vi kupili?

Kaj bi vi kupili? Prosim, če lahko pomagate za lažjo odločitev

  • Škoda Kamiq DSG 115KM

    Glasovi: 36 30,5%
  • Novi Renault Captur INTENS 1.3 TCe 130 EDC

    Glasovi: 22 18,6%
  • Toyota Corolla 1.8 Hybrid Luna

    Glasovi: 60 50,8%

  • Skupaj glasov
    118
  • Glasovanje je zaprto .

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Drugače pa...jaz opažam, da je vsem proizvajalcem skupno, da so z novimi modeli začeli noro šparati na čisto vseh možnih mestih (kljub temu da porivajo cene gor) in se tako že pripravljajo na trenutek, ko bo balonček počil in bojo cene padle na hard (in proizvajacli so na to že pripravljeni..do takrat nas bojo pa še malo strigli ovčke...beeee (al meee? :fredi: ).

O načinu komunikacije na forumih:

 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

hermann

Guru
19. mar 2014
9.271
5.846
113
kar se cene in pogajanja tiče ostani pri škodi in renaultu, ker boš prijetno presenečen že v trenutku, ko boš prestopil vrata salona.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Ali se je Renault kaj popravil glede zanesljivosti in kakovosti v zadnjih 3-5 letih. Prosim za informacije iz prve roke, ker me mika Captur plug in Hybrid, ki pride letos poleti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Ne. Z vsako generacijo je slabše. Ko ugotovijo, da ne morejo odpravt vseh napak, se lotijo novega modela, ki vključuje vse prejšnje faile in kup novih. In Captur ni nobena izjema.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Gamero in koliko

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
In kakšne napake ima Capture? V širini familiji ga imata dva, 1.2 turbo bencinca. Oba izredno zadovoljna. Bi pa bilo koristno vedeti kje je pričakovati napake oz. na kaj biti pozoren sploh dokler je zadeva v garanciji?
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
In kakšne napake ima Capture? V širini familiji ga imata dva, 1.2 turbo bencinca. Oba izredno zadovoljna. Bi pa bilo koristno vedeti kje je pričakovati napake oz. na kaj biti pozoren sploh dokler je zadeva v garanciji?
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
V kompletu z renaultom dobiš tudi vrhunsko poprodajno izkušnjo, ko gre nekaj narobe (ne če gre, ampak ko gre). Brat je leta 2017 kupil scenica 130 tce, letos ga je porinil v račun (s 27k prevoženimi, prvi lastnik) in vzel rabljenega tourana. Scenic ima že menjan motor (ker je cukal, garež na ventilih je bil čiščen že pri 12k km, poraba je bila stalno okoli 9 litrov), tretje vetrobransko steklo (prvega so mojstri poškodovali pri zamenjavi motorja, drugega so zmontiral površno. Avto je imel toliko enih napak, da se mi sploh ne da pisati, ko je hodil nazaj na servis pa so ga obravnavali kot smet (pa za renault je vsaka napaka lastnost vozila, "tako pač je").
Naredi si uslugo in izloči ta polizdelek iz izbora. Je lep, to je pa tudi edini plus.
Joj, če bi ti jaz opisal vse težave z naci šrotvagni, bi te zvilo in ti postalo slabo, ampak to ste vag sektaši... z vami ni češenj zobati, ste hujši kot verska sekta...
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Ja večina sestavnih delov je pri vseh proi

333 kubikov po cilidru , pol pa imaš 3 cildre z 999 ccm ali 1L in pa naslednjega ko ima 4 cilindre pa je 1332ccm ali 1,33 l.

Sicer pa je to Marcedezov motor za one ko plačaja 2x ceno za njega v derivatih A klase.
Ali ti to na pamet, da je 1.3 TCe Mercedezov motor, ali ti je to kao nekdo rekel, oz. si nekje slišal? Imaš konkretne podatke o razvoju in proizvodnji motorja? Nam posreduješ konkretne linke o tem, gradivo? Sicer za vedno obmolkni, če si se zlagal...
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Ne. Z vsako generacijo je slabše. Ko ugotovijo, da ne morejo odpravt vseh napak, se lotijo novega modela, ki vključuje vse prejšnje faile in kup novih. In Captur ni nobena izjema.
Se je vag šrot grupa kaj popravila glede na preteklo problematiko svoje avt. industrije? Zdaj kaj manj crkujejo? Že znajo vgraditi normalne vztrajnike, sklopke, šobe in bloke mopedov?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113
Ali ti to na pamet, da je 1.3 TCe Mercedezov motor, ali ti je to kao nekdo rekel, oz. si nekje slišal? Imaš konkretne podatke o razvoju in proizvodnji motorja? Nam posreduješ konkretne linke o tem, gradivo? Sicer za vedno obmolkni, če si se zlagal...
Kaj si Marcedes a kupil???

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Ali se je Renault kaj popravil glede zanesljivosti in kakovosti v zadnjih 3-5 letih. Prosim za informacije iz prve roke, ker me mika Captur plug in Hybrid, ki pride letos poleti.

Zdaj vse znamke pospešeno razvijo elektriko in tja porivajo ves denar. Posledično skubijo obstoječo diesel/otto floto. Zato ni za pričakovati pri nikomer da se bojo stvari izboljševale. Zdaj je izbira znamke, modela in motorja bolj stvar srečnega naključja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Za corollo mi še povejte kako je kaj z stroški vzdrževanja hybridov. In to še. Če navigiras preko Android auta ali car playa je možno poslušat radio oz. glasbo iz drugega usb priključka. Ali si vezan zgolj na telefon in njegov Android.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113
Saj ni tako hudo.
Samo če si kupiš Renault a ga upaš kritizirati ker ti ga noben ne zavida.
Če pa kupiš Mercedesa pa si tiho kot pi***ka da ne izpadeš osel pred nevoščljivimi Slovenci.

Drugače pa povem da ko spusti dušo Audi dobiš takoj enakovredni avto od Rent a car ja in se voziš dalje.
Ko pa crkne Renault pa dobiš pri Koletniku v Mariboru zmahanega Kanguja v katere se ne upaš vsesti da se ne boš okužil z patogenimi bakterijami, pa še to po pregovarjanju.

No tu je razlika.
 
  • Haha
Reactions: Ginginova