Kaj bi vi kupili?

Kaj bi vi kupili? Prosim, če lahko pomagate za lažjo odločitev

  • Škoda Kamiq DSG 115KM

    Glasovi: 36 30,5%
  • Novi Renault Captur INTENS 1.3 TCe 130 EDC

    Glasovi: 22 18,6%
  • Toyota Corolla 1.8 Hybrid Luna

    Glasovi: 60 50,8%

  • Skupaj glasov
    118
  • Glasovanje je zaprto .

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
no ja, imeli so odbobje kakih 10 let nazaj, ko so njihovi mopedi žlampali olje in so jih menjali po tekočem traku, samo noben od tistih ni bil hibrid
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Med telimi definitivno Toyota.

Bi šel pa na testno z Mazdo CX30 preden bi enmu od tehle dal dokončno klukco.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Mene je Mazda pred par leti presenetila. Šel sem gledat bolj zato, ker sem jo imel označeno kot "ne smeš falit". Bolj tam na dnu liste. Avto kot celoten paket (CX5) se je izkazal za točno to kar sem iskal.
Tu pa se išče nekj med malim SUV in "japonskim golfom"....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Tale kamiq je kot neka kišta polna plastike proti novemu Capturju.

Toyota lover ji pa idite v temo o Novi Karjoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.052
113
SV SLO
Glede na to, da folk vozi Toyota hibride tudi z milijon km za sabo, ko je garancija že davno mimo, mora pa to pitje olja res biti katastrofalno.
ja potem pa smo slovenceljni čudni vozniki. Nobeden slovenski prius, ki se prodaja v starost tam okoli 10 let ni tak, da nebi pil olja(prekomerno). Sem kupoval za drug avto pa ga nisem kupil ravno iz tega razloga. Pa, če potem dodaš še rjasto karoserijo. In to pri avtu, ki je bil tehnično čudo sveta..... Toyota loverji nov ponavadi ne pije olja kaj pa se dogaja po 100.000 km z motorjem pa ni vredno toyo imena.....
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Sem imel Priusa v2, letnik 2008, in meni pri 180 k km, ko je šel naprej, ni olja pil. Lexus CT letnik 2012 cca 170 k km, pogon is Priusa v3, olja ni pil.
Tale sedanji v4 sicer ima trenutno samo 140 k km, ga tudi ne pije. S tem da ne pije pomeni, da mi nikoli med servisi ni bilo treba dolivati motornega olja.
Delam pa seveda servise na 15 k km, z 0W-20 AFE oljem in ne nekimi zvarki iz Hoferja in Lidla.

Po drugi strani pa slišim zgodbice o novih novcatih TSI motorjih, kjer je normalno dolivanje litra ali dveh olja med servisnimi intervali.

Ali pa te spomnem na Renault polizdelke, kjer je bila pričakovana življenjska doba motorja tam 120 k km? Cel kup modelov, ki so bili blacklistani pri handlerjih rabljenih vozil. To je interval, kjer pri Priusu prvič menjam olje v avtomatskem menjalniku, ne pa menjam motor. :)

Da se ne boš sedaj obregal v tistih 0,3% ponedeljkastih avtov. Za slednje so garancije in jamstva. Pri Toyoti serijsko podaljšano jamstvo do 5 let brez omejitve km.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Ali pa te spomnem na Renault polizdelke, kjer je bila pričakovana življenjska doba motorja tam 120 k km? Cel kup modelov, ki so bili blacklistani pri handlerjih rabljenih vozil. To je interval, kjer pri Priusu prvič menjam olje v avtomatskem menjalniku, ne pa menjam motor. :)

Dobro, renaultovi polizdelki v obliki 2.2 in 3.0 dci (ki ni bil renaultov) so bili na svetu leta pred toyotinimi polizdelki ala 2.2 dizel in 1.8 bencinar s še precej krajšo življenjsko dobo. Iz tega stališča bi veliko manj zaupal toyoti, ker so njihovi grehi precej bolj "recent".
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Toyota lover ji pa idite v temo o Novi Karjoli.
Ti o loverjih, ko si tako izviren, da imas nickname po modelu avtomobilske znamke, lol.

Ce nisi sposoben argumentirane debate “idi” na renault forum brat kako novi clio zre 9 litrov in kako folk pelje nazaj na varjenje novega scenica. Kot receno, polizdelek.

Pa sem imel laguno 3 6 let, fenomenalen avto, boljsi kot marsikateri konkurent. Nimam nobene pripombe. Ampak to kar delajo od megana 4 naprej je pa pod vsakim nivojem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis in Najbolji

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Ti o loverjih, ko si tako izviren, da imas nickname po modelu avtomobilske znamke, lol.

Ce nisi sposoben argumentirane debate “idi” na renault forum brat kako novi clio zre 9 litrov in kako folk pelje nazaj na varjenje novega scenica. Kot receno, polizdelek.

Pa sem imel laguno 3 6 let, fenomenalen avto, boljsi kot marsikateri konkurent. Nimam nobene pripombe. Ampak to kar delajo od megana 4 naprej je pa pod vsakim nivojem...
Ah
Nickname je izpred 10 let in nima z plehom ki ga vozim nič skupnega.
Tak da ne se bati zame.
Ste pa že prav nadležni z tem hvaljenjem teh Toyot.
In zanimivo sem vozil Renault a in nisem ravno imel problemov z njim. Tak da nisem nič zgubil na Renault forumu.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
853
113
Kaj smo nadlezni? Pac napisemo.svoje mnenje, ce ti ne pase glej stran. Men gre tud na krščen duš hvaljenje teh nemskih jajc pa nc ne tezim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
A je naše mnenje sploh relevantno, glede na to da noben od nas ni tvoj sosed?
Kaj pa sosed vozi, da znamo cenit, s čim boš najbolj podžgal njegovo fovšijo?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Kaj ti razumes al pa ne me prav boli. Furaj smrdlivca in uzivaj.
Smrdlivec je kvečjemu vw dizel, kjer mislijo brez adblua ukrivljati zakone fizike.Ne gre.

28.000€ za avto z avtomatskim menjalnikom je pa malo preveč.
Si videl ceno novega golfa (kvačkalica varianta) ?


Sem imel Priusa v2, letnik 2008, in meni pri 180 k km, ko je šel naprej, ni olja pil. Lexus CT letnik 2012 cca 170 k km, pogon is Priusa v3, olja ni pil.
Tale sedanji v4 sicer ima trenutno samo 140 k km, ga tudi ne pije. S tem da ne pije pomeni, da mi nikoli med servisi ni bilo treba dolivati motornega olja.
Delam pa seveda servise na 15 k km, z 0W-20 AFE oljem in ne nekimi zvarki iz Hoferja in Lidla.

Po drugi strani pa slišim zgodbice o novih novcatih TSI motorjih, kjer je normalno dolivanje litra ali dveh olja med servisnimi intervali.

Ali pa te spomnem na Renault polizdelke, kjer je bila pričakovana življenjska doba motorja tam 120 k km? Cel kup modelov, ki so bili blacklistani pri handlerjih rabljenih vozil. To je interval, kjer pri Priusu prvič menjam olje v avtomatskem menjalniku, ne pa menjam motor. :)

Da se ne boš sedaj obregal v tistih 0,3% ponedeljkastih avtov. Za slednje so garancije in jamstva. Pri Toyoti serijsko podaljšano jamstvo do 5 let brez omejitve km.
Če menjaš olje na 120 k km , je to predolg interval.

Premature transmission failure is not only annoying but also expensive. Replacing or rebuilding it is going to cost a fortune. One possible reason could be not changing the transmission fluid according to the manufacturer’s recommendation. You should change it at least every 30,000 miles to prolong the shifter’s life.