Kabli za svečke-Nissan?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Na moji krači je crknil en kabel za svečke (od osmih, twin spark). Sedaj pa rabim nove. Moram kupiti kable ki so namenjeni točno za ta model (original pri pooblaščenem) ali se lahko obrnem na prodajalce v LJ ki bi to imeli. Kdo ima največ izbire.
Poleg bom najbrž menjal še svečke, pa dihtungo na pokrovu ventilov, tako da bom spet ob $. Ampak saj pri stari krači pa lahko kaj crkne (vsaj vem kaj je crknilo-ob nestrokovnem ogledu, pri novih niti na pooblaščenem ne ugotovijo)
bonk.gif


Lahko vožnja po 3 cilindrih kaj škoduje motorju?
confused-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Da; in sicer:
- nezgorelo gorivo izpira olje s sten valjev, in s tem ostaneš brez oljnega filma
- nezgorelo gorivo gre v izpušni sistem in uničuje katalizator.

8 svečk? V8?
hysterical-1.gif
)

Kupi vseh novih kablov za svečke, original (če gre za nissana). Če gre za kako ITA zadevo, kupi karkoli, še bolje, če ni makaronarsko
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Še eden ki ne pozna nissan twin spark mašine
evil.gif

Sem se včeraj pri enem lokalnem mehaniku ustavil če se da kaj narediti s kablom, pa je bil uspešen samo za km vožnje-skrajšal kabel ker je bilo kar precej sežganega. Me je tudi imel za nevedneža. Saj ne spoznam se res ne velik sam vem pa ali ima avto 4 ali 8 svečk
evil.gif

Bom klical -majlal h Krulcu. Me prav zanima kako dolgo bom čakal glede na to da je bolj ali manj eksotika v SLO

edit: Kogovšek mi je rekel da naj pazim pri nakupu kablov samo na dolžino in na nastavke na obeh koncih (debelina je baje po katologu 7mm). Je to res, ali.... za začetek bom probal dobiti rabljenega od kake primere,sunya pa da vidim, če paše...
Novi znajo biti svinjsko dragi, najbrž tja proti 100 evrom
bonk.gif
pa še samo original bom najbrž dobil(potakar, olef, hercules,gama center jih nimajo)

Po haynes in NGK katalogu pašejo svečke BCPR6ES z 0,8 razmaka (sedaj so notri CHampion RC7YCC ki naj bi bile enake BCPR7ES katalog svečk ) na pokrovu jermena pa mi piše BCPR5ES oziroma BCPR6ES. BOm verjel kar pokrovu. Kako je s to toplotno vrednostjo svečk?
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Samo 100 komadov? Kupi, jaz sem dal toliko za 4 kable (VW original)!
tongue-1.gif
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Svečke daj tiste ki jih priporoča in dovoli prozivajalec. Svečka od druge firme ki naj bi bila po primerjalnem katalogu enaka ni nujno 100% ustrezna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Oznaka motorja CA20E (mislim da je prava, v prometni je napisano CA207, kar pa ne obstaja)
Svečke sem dal po nalepki na pokrovu jermena. (BCPR5 in 6 ES 11)
Cena kablov je cca 130 evrov (original). Začasno? sem rešil s kablom od primere. Sedaj pa imam naslednjo težavo :
Avto mi do 3krpm dela normalno po 4 cilindrih, najprej je pa kriza. Enostavno mu zmanjka štroma ali pa bencina. enostavno ne smem pohodit gasa do podna, ker ga "zmanjka".
Kdo bo poleg pooblaščenega najbolj gotovo vugotovil vzrok takega delovanja motorja v okolici LJ (avto elektronika, kak štromar?). Je možno da se je to začelo pojavljat zaradi vožnje po 3 cilindrih (kar nekaj 10 km)? Sem uničil lambda, šobe? Lahko odklopim kable z nje? (katalizatorja že dve leti ni več na avtu)
Avto ima sicer vbrizg goriva, (ali je skupni ali posamičen pa nimam pojma, mislim pa da je posamičen na motorju piše EGI).
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Mislim, da so krivi kabli... Najprej menjaj z ustreznimi originalnimi.

Motorji zadnjih 15 let "ne znajo" več dobro delati brez lambde, kat gor ali dol...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V sorodni temi sem opisoval podoben primer. Enostavno kot da zmanjka goriva, avto je cukal. Po nekaj sekundah se je prižgala lučka za kontrolo motorja, ECU preklopil v zasilni program in gremo dalje.
Vzrok? Prekurjena (uničena) lambda...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Problem je v tem da zna "mišljenje" drago stati-več kot je vreden avto. Zato ne bi rad "poiskušal".
Se bom zapeljal do kakega mehankarja ki ima kako mašino s katero bi preveril kaj zna biti narobe.
edit: Sicer pa je še en štos: Mrzlega spravim do rdečega polja (saj vem da ni pametno samo ) ko pa prevozim nekaj km se pa nekaj nad 3krpm obnaša podobno kot bi imel blokado na tem območju. Sem probal na AC: pri 140 kmh in cca 3200 obratih je bilo vsega konec. Nikakor ga nisem mogel spravit na 150. Če bi imel prestavo nižje (avtomatik) bi se vse skupaj nehalo že pri 100kmh
Roberto: sem bral tvojo zgodbo o lambdi pri GM
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Upam, da sem sedaj našel "krivca" za čudno obnašanje.
Počena fertajler kapa na mestu priklopa kabla s cinkšpule. Dokler je ne vzameš dol ne vidiš, oziroma baje se vidi ponoči, ko bi se veselo bliskalo.

Mogoče me bo gamacenter rešila, po precej normalni ceni, normalnem dobavnem roku...
moram iti preverit kaj imajo

sicer pa rabim nekaj takega (3x ceneje kot naše cene) Amazon - bi kdo kupil zame
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Amazon ti tehnične robe k nam ne bo hotel poslati... Lahko te pa reši malcomX, ko bo v ZDA, če bo imel voljo in čas
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Uf cene svečk imajo polovične napram našim. Nisem se pa pozanimal o poštnini itd. Sicer pa svečke so nove in čakajo nove kable in fertjaler kapo