Kabl internet nastavitve triera?

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Torej stanodajalka pravi da ima kablski internet od triere, nima pa pojma kako to dela oziroma kako se nastavi da dela,dala mi je modem, in nastavitve (ip, gateway....)
Preko usb kabla sem povezal računalnik z modemom(priklopil na štrom) in v novo povezavo v omrežnih povezavah vnesel ip, gateway, prehod...) vendar sedaj še vedno ne morem povezati na net. Ko zaženem msg mi varjanta za odpravljanje napak, najde in obkljuka ip, za prehod pa mi javi neko napako oziroma da ni dosegljiv. Sem morda kakšno nastavitev pozabil oziroma kje bi lahko bila napaka.

Kabel imam speljan v svojo sobo ena veja pa gre še v sosednjo kjer ni ničesar priklopljenega, na mojo vejo je priključen tudi data/tv transmiter. Tv deluje normalno.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Kaj pa lučke na modemu kaj pravijo ?

Zakaj pa ne priklopiš preko mrežnega kabla ?


ip si vpisal praviš ?
subnet mask tudi ?
Gettway tudi ?

dns serverje tudi ?


kaj ti napiše če pingaš geteway ?

Če boš priklapljal preko mrežnega ne pozabi prej izbrisat "usb ip" nastavitev
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
A je preko mrežnega kakšna razlika...žal imam kontakte mrežnega konektorja na laptopu zlomljene, zato preko usb kabla. Vpisal sem vse. Kako pingam gateway?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
start --> run --> vpišeš: cmd --->> odpre se novo okno kjer vpišeš: ping in ip številko getewaya.
npr: ping 100.100.11.1
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
bom poskusil zvečer pingat jutri pa poklicat na triera številko če mi bodo znali kaj svetovat, sedajle pač uporabljam net na faxu

lp

in hvala
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Poklicat bo treba na HD od Triera, da ti verjetno vpišejo mac številko od USBja.
 
Nazadnje urejeno:

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Stanodajalka se je danes spomnila da je prekinila internet!!!
Sedaj bo baje naročila trio od triere