K mam glih cajt ...

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Mi na pamet pridejo včasih kaka "otroška" vprašanja, ki zahtevajo "odrasle" odgovore, pa jih bom načel kar tule. Vsa pa so povezana s temami, ki so trenutno na Alterju

Recimo tega, kaj je bližje Ljubljani, satelit Luna ali Zagreb, no tega ne bom vprašal, ker itak da je bližje Luna. iz LJ se ZG ne vidi
evil.gif


Bom pa zastavil dve vprašanji:
-prvo se navezuje na prodajo tnala na Bolhi. Ne bom spraševal, česa vse človek ne prodaja
grin1.gif
, me pa resno zanima, kako se splača prodajat npr. stvar za 1€?
-drugo se navezuje na število prevoženih kilometrov (ta tema je vedno aktualna): kako lahko ogromno drugih ali celo n-tih(!) lastnikov trdi, da je število prevoženih kilometrov realnih? Na podlagi česa? Ponarejene servisne?
evil.gif
Občutka? Navdiha? Pa pustimo nekaj takih izjem, ki avto kupi od staršev, zaupanja vrednih prijateljev, brata, sestre itd.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
- a boš pri prodaji avta ti rekel, da kilometri niso realni? Prodajaš, torej ne boš scal proti vetru in si zbijal cene ane?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

smile-1.gif


Mater, kako dobra poslovna ideja!
smile-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Obstaja tudi druga možnost: "sem drugi lastnik in jaz kilometrov nisem vrtel nazaj, za prejšnjega pa to ne morem trdit".

A ker smo počasi že vsi po malem ratali lopovi, je tko kot je.
Me spominja na čas APN 4 in APN 6 motorjev (mulci, piss off, ker ne veste za keri motor gre, to vemo samo "prehistorical" karakterji
evil.gif
), ko smo si zamaške od kestlov "kradli" kar po spisku ...

Eto, ...

Za Bolho pa takole: vsakemu svoje, sam jest se za evro ne grem hebat po Bolhi, razen, če ne prodajam serijsko.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Za en eur prodajat je cudno. Kaj, dobima se nekje in ti dam en eur v roko ti pa das v zep?

Btw, malo bolj pridni smo imeli bt50n s kljucavnico na armaturi
grin1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Bom pa zastavil dve vprašanji:
-prvo se navezuje na prodajo tnala na Bolhi. Ne bom spraševal, česa vse človek ne prodaja , me pa resno zanima, kako se splača prodajat npr. stvar za 1€?
pa sej tip, ki prodaja tnalo ni tok neumn. Bolj so tisti, ki to kupijo.
ps: če pri x m3 ne more odrezat en metrski hlod, pol tud ne vem, če zna sekiro uporabljat.
Če pa že nažagane kupi, pa tid ni problem prodajalcu reči, da naj enga metrskega pusti.
Ampak nekateri alteraši raje naredijo študijo kako, s čim, v čim... materiali, ...bla bla....
uf-1.gif

Citat:
-drugo se navezuje na število prevoženih kilometrov (ta tema je vedno aktualna): kako lahko ogromno drugih ali celo n-tih(!) lastnikov trdi, da je število prevoženih kilometrov realnih? Na podlagi česa? Ponarejene servisne? Občutka? Navdiha? Pa pustimo nekaj takih izjem, ki avto kupi od staršev, zaupanja vrednih prijateljev, brata, sestre itd.
O kilometrih je najbolje tiho biti.Laže jih večina.
Boljši podatek bi bil, pred kolko kilometri je bil narejen veliki servis.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Za en eur prodajat je cudno. Kaj, dobima se nekje in ti dam en eur v roko ti pa das v zep?

Btw, malo bolj pridni smo imeli bt50n s kljucavnico na armaturi
grin1.gif
Ljudje prodajajo stare televizije in drugi drek ki se ga hočejo rešit, pa nimajo volje/moči/avta itd.. Pride kupec, odnese 100kg televizijo iz 4. nadstropja bloka, prodajalec pa še 1€ dobi za to.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Evo, evo, še en kveščn: tale forum postaja vse bolj pivski (pa ne zarad alkohola, zarad tem v varjenju piva
evil.gif

Sej mamo zato prirejena srečanja in celo tekomovanja, tudi mednarodna...kjer nam naše izdelke sodiju ljudje, ki so za to izobraženi (beri nekakšni pivski someljeji)...
Glede ocenjevanja od kolegov in znancev pa tako: sej je zabavno, sam ko me en potrplja po rami in reče: pi**a je dobr ali pa to si pa dobr nardil, skor k union....mi taka mnenja ne pomagajo veliko, drugo je če je namen se ga nabutat...
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Bom pa zastavil dve vprašanji:
-prvo se navezuje na prodajo tnala na Bolhi. Ne bom spraševal, česa vse človek ne prodaja
grin1.gif
, me pa resno zanima, kako se splača prodajat npr. stvar za 1€? ..

Se prav zgrozim, kako omejen tržni domet imajo nekateri. Ko vidijo na prodaj tnalo, ga dajo v primerjavo z lesom za kurjavo po 40€/m3 in pametujejo.
Pravo tnalo za sekanje drv ne more biti iz smreke ali bukve iz katerega je običajno les za v peč. Biti mora iz primeno trdega in elastičnega lesa. Koliko pa lahko stane m3 primernega lesa pa nam pove vsako letna dražba lesa v Slovenj Gradcu:
za hlod 9375 €

PS- pa izračunaj koliko m3 ima tnalo na bolhi pa potem upoštevaj tam 1/10 te cene za m3 pa boste videli ali je bedak prodajalec ali pa tisti, kateri se mu smeji
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
smile-1.gif


Mater, kako dobra poslovna ideja!
smile-1.gif

Če boš sevniški zrak poimenoval po Melaniji, bi ti pa morda celo res uspelo
wink-1.gif


Pa da ne boš mislil, da si se nekaj novega spomnil
wink-1.gif
zrak v kozarcih se že prodaja in to za lepe denarce.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Za en eur prodajat je cudno. Kaj, dobima se nekje in ti dam en eur v roko ti pa das v zep?

Btw, malo bolj pridni smo imeli bt50n s kljucavnico na armaturi
grin1.gif
Ljudje prodajajo stare televizije in drugi drek ki se ga hočejo rešit, pa nimajo volje/moči/avta itd.. Pride kupec, odnese 100kg televizijo iz 4. nadstropja bloka, prodajalec pa še 1€ dobi za to.

ja dobr, sam 1e? zakaj pol ne da zastonj? sej kdor da 1e za tv, bi dal tud 10...

gledas druge zadeve... cene 3, 4, 5 , 10€. a za par se mu da zadevo zapakirat, jo nest na ptt, izpolnit obrazec in pol čakat na denar? al pa se celo dobivat na dogovorjenem mestu?

jest pod 1 sixpack ne bi šel, pa ce bi 1 prazen a4 prodajal.