Južna Češka

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Za krompirjeve smo se odločili, da gremo na Češko in sicer bomo spali v Čeških Budejovicah. Prago smo že obdelali.
Ma kdo kakšen dober predlog kaj je must za pogledat.
Tudi kakšni odbiti spomeniki al pa kaj podobnega me vedno fascinira, kaj kar ni nujno 100% turistično.
Lahko tudi na poti tja, če se je kje vredno ustavit.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
česky krumlov je lep za pogledat pa morda še telč ,če imaš rad pivo potem je krog po budweisserju must see
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Omouc. Na trgu je sončna ura, z koledarjem... Fora je, da je ura bila zgrajena po 2 SV in sicer iz strani Rusov. Tako so na "vesoljskem" koledarju tudi rokstvo on smrt Stalina pa Marxa itd. Kul za pogledat. Koy študentsko mesto pa ima oooogrooomno barov, kafičev itd. Ni da ni. Seveda je tudi precej starih stvari za videt (Plečnik.press). Tudi hrana odlična.
Na poti nazaj poišči zabaviščni park Exvalibur na Češko jodlarski meji. Otroci ti bodo hvaležni, žena pa tudi - namreč ob parku je tudi velika pokrita kitajska tržnica...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Če boš v Olomoucu, podaljšaj do Ostrave. Tam imaš bivšo železarno v obliki muzeja, muzej motociklov v centru Ostrave, Tatra muzej v bližnjih Koprivnicah, presentljivi Štramberk (dom Češeke verzije janeževih upognjencev :) ), ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Kaj je pa v Brnu za videti? Bil enkrat tudi tam na kratkem ogledu po ogledu MotoGP treninga, ampak je bil bolj povrsno predstavljen, pa tudi , gor sem bil zaradi MotoGP in ne zaradi ceglov skuoaj zlozenih.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Česky Krumlov je must see.
V Budejovicah je zanimiv ogled pivovarne, sicer jih je kar nekaj tudi v drugih krajih.
Lipno nad Vltavou je smučišče, ki ima izven sezone cel kup aktivnosti na prostem (če še ne bo snega).
Hluboka na Vltavou ima lep grad in živalski vrt.
Holašovice so mala tipična vas pod Unescovo zaščito.
Nekdo je že omenil Telč, če so vam všeč gradovi, je blizu avstrijske meje še Rožmberk.
Kot sem bral ima tudi JE Temelin nek center za obiskovalce, če vas te zadeve zanimajo.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi