Jordanija

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
A je že kdo bil kaj v Jordaniji, bi mi kakšni nasveti prav prišli.
Razmišljam, da bi šel (šele) v novembru za kakšen teden tja - Mrtvo Morje, Petra, Wadi Rum in Amman, pa me zanimajo malo prvoosebna mnenja?
Kakšni nasveti, pomisleki, predlogi?
V fazi planiranja je vse dobrodošlo
LP
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Tudi mene zanima malo okoli Jordanije, kako je kaj z avto rentom, pri kateri firmi je najbolj ugodno, oziroma, je bolje potovat kar z busom?
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
V Jordaniji sicer še nisem bila, ampak po mojem poznavanju sveta in Arabije je zagotovo vredna obiska.
Kdo od Slovencev pa trenutno vodi tja? In zakaj ne greste nekje rajši od aprila do maja, ali pa v zgodnji jeseni? Kolikor poznam razmere, so to boljši termini za obisk teh krajev.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Pa smeš potem z istim potnim listom v ZDA? :)
:)
pa dobro no, nekoč so nas res s tem strašili. Misliš da ni bilo res?

edit:
Sicer pa trenutno na Oskarju piše tako:

POMEMBNO: uvedba vstopnega vizuma za potnike, ki so po 1. marcu 2011 potovali v Iran, Irak, Sudan, Libijo, Yemen, Somalijo in Sirijo. Zaradi spremenjene politike ZDA do Irana, je v veljavo stopila uredba, ki velja za vse potnike, ki bi želeli vstopiti v ZDA in so po 1. marcu 2011 obiskali Iran, Irak, Sudan ali Sirijo, uvaja se vstopni vizum.
Vstopni vizum se pridobi na veleposlaništvu ZDA v Ljubljani in si ga ureja potnik sam.
Vizumski postopek poleg izpolnitve vloge in predložitve ustreznih dokazil o premoženjskem stanju, predvideva tudi osebni razgovor na veleposlaništvu.
Cena vizuma je 159 USD.

edit 2

Mi ni dalo miru in sem zguglala tole

https://www.sta-lj.com/forum/q/zapisi/2973554
 
Nazadnje urejeno:

gasper

Zelenc'
4. jan 2019
22
1
3
Mi smo šli s Trudom tik pred novim letom, je bilo zelo fajn. Družba, oglede pa to, super, nimam kaj reči.
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Pa ste se kaj kopali tudi v mrtvem in rdečem morju ali je bilo premrzlo?
 
Nazadnje urejeno:

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Pa ste se kaj kopali tudi v mrtvem in rdečem morju ali je bilo premrzlo?
KSZ
Ravno dobri dve leti bil tam in v Izraelu. 1 teden skupaj :) 4 dni Jordanija, 3 dni Izrael. Lastna režija. Do Eilata, nato takoj čez mejo preden so jo ob 20h zaprli (lovili zadnje minute). Izstop je 25 evrov. Nato taksi dobrih 10 do Aqabe. Tam rentali avto za okol 100 €, šli do S mrtvega morja, se kopali (23 stopinj), v Aman nismo šli, ampak preko gore razodetja v Petro, Wadi Rum, kjer tudi prespali, do Aqabe. Tam bili v apartmaju Slovenke. Še potapljanje po koralnem grebenu. NAto nazaj v Izrael in takoj na S z avtom, do Galilejskega morja, Haife, JEruzalema, skok v Betlehem in ob mrtvem morju nazaj.
 

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Sem bil v novembru tam, za dober teden v lastni režiji.
Rentacar sem na letalušču vzel pri Europcar (5dni -120€), je bila najbolj ugodna cena. Sicer pa pohvalijo tudi Monte Carlo, ki pa je lociran par km od letališča.
Kakšni pomisleki glede varnosti so brez veze. Čisto varna država, ljudje zelo prijazni. Sicer ti na glavnih turističnih točkah poskušajo vse prodat, ampak niso nikakor vsiljivi tako kot npr Egipt pa še kje.
Za javne prevoze ne znam povedat, ampak z avtom se da čisto lepo povsod priti. Ceste so sicer malo bolj luknjaste, ampak ni problemov. Je pa veliko policijskih kontrol na vseh glavnih cestah. Večinoma se sam pelješ mimo, če pa ustavijo pa vzame 2 minuti, samo pregled dokumentov in to je to - so policisti prijazni in dobro znajo angleško, kar velja v bistvu kar za celo jordanijo - od starega in mladega, kar je približno kaj v turizmu lepo govorijo.
Aman je ogromno mesto, polno prometa, zato tja nisem šel z avtom, ampak kar s taksijem. Drugače pa več kot en dan, ni kaj v Amanu za videti.
Wadi Rum puščava je super, ogled z jeepi definitivno priporočam, pa tud spanje v kampu v puščavi. Petra za en dan je tudi dovolj, je pa v sezoni kar polna turistov na vsakem koraku. Mrtvo morje je imelo 2. novembra več kot 25 stopinj in je res drug občutek ko si v njem.
Zanimiva država, večinoma poceni, ampak treba se zavedat da je bližnji vzhod, tako da čistoča (predvsem na ulicah) še vedno ni na prvem mestu (ni pa krize).
 
  • Všeč mi je
Reactions: brainstorm

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
No super, kako si pa kaj s prenočišči imel urejeno, si že prej prek bookinga ali airbnbja rezerviral ali si poiskal kar na kraju samem, verjetno je tako ceneje, samo več časa ti vzame.
Kakšne s kaj bile cene prenočišč, si spal v Petri? Se mogoče spomneš koliko je stal izlet v wadi rum (izlet s terencem,spanje in večerja v kampu), ker kolikor sem bral vsak plača drugače, ker pač molzejo turiste, kolikor lahko.
Si se pripeljal do wadi ruma z najetim avtom ali z busom?
Glede na nick "PivoMan"boš verjetno vedel, kje se da kupit pivo in koliko stane.:)

hvala
 

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Sem že prej preko bookinga si rezerviral, je tako. Prenočišča se da dobit precej poceni, samo ne pričakuj kaj preveč. Recimo v Ammanu je bil en budget hotel čisto super z zajtrkom za zelo ugoden denar, pri Petri (na obrobju mesta, zaradi parkinga) je bil pa za višjo ceno kar poden.
Glede Wadi Ruma sem pa dal za nočitev v kampu z večerjo in zajtrkom ter 4 urnim jeep tourom za dve osebi okoli 100-110€ - majo po veliki večini vsi ti kampi iste cene. Pazi le, da izbereš kamp, ki je res v puščavi, ker eni se oglašujejo da so, ampak niso res. Sem pa rezerviral kar preko speltne strani direkt, malo posrfaj po trip advisorju vsaj pa boš našel sigurno kaj pametnega.
Do Ruma sem šel z rentacarjem - imaš potem v vasi parkirišče za vse turiste, ali pa kar pri "pisarnI" od kampa. Pivo se pa da dobit v Ammanu in madabi (najbrž tudi v Aqabi) v večini izmed mnogih liquor stores, pa v nekaterih barih tudi. Cene so pa v trgovini 3-5€
 
  • Všeč mi je
Reactions: brainstorm

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Hvala ti za nasvete, zanima me še samo, če si potreboval mednarodno vozniško dovoljenje?

hvala