je za kaj tole kolo?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
ki pa je kaj?
stupid-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kerga bi pa vzel za 100 eur alpa malo vec? Lahko je tudi rabljen, ni vazno.

Ker za vec denarja nebi kupoval ker bo kolo v skupni kolesarnici v bloku in hitro kaj zmanjka.

LP
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Kerga bi pa vzel za 100 eur alpa malo vec? Lahko je tudi rabljen, ni vazno.

Ker za vec denarja nebi kupoval ker bo kolo v skupni kolesarnici v bloku in hitro kaj zmanjka.

LP

verjetno si v prvem postu pozabil dopisat za katero kolo se sploh gre,,,,,
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem popravil
bonk.gif


Laho pa tudi predlagate kaj drugega za tak denar seveda, ker itak nimam pojma o kolesih.

Rabil bi pa nekaj za obcasno v sluzbo (4km) pa tko mal naokrog nic resnega. Pa kod sem rekel kaj vec denarja se mi ne daje, ker bo kolo v bloku v kolesarnici kjer hitro kaj zmanjka.

LP
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
najboljš da greš v Hervis ali Intersport in kupiš nekaj do 150€. Ta bo vsaj nov. Za tak mali denar so itaq vsi enako zanič.

evo ga Balance
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
se strinjam... ker tisto zgoraj je samo en kup odvečnega železa.

v hervis ali interšport pa kupi
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Saj vem da za tak denar nebo nevem kaksno kolo, samo za 4km ravnine pa vcasih za na kaksno njivo nerabim nevemkaksnega.

V neckermannu tudi prodajajo enega za 130eur se mi zdi. Grem pa jutri v hervis tega precekirat ja
wink-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Jaz sem kupil lani kolo MERIDA, spredaj feder, super zadeva, vsaj vem da mi ne bo razpadel. Je res da je okrog 500 EUR - vsaj moj je bil - ampak vsaj laufa kot mora. Moj nasvet: Kupi nekaj v tem rangu ali več za kak off road ali za kako daljšo vožnjo. Ne kupuj jajc z fedri zadaj. Ne kupuj jajc z disk bremzami na zajlo. Če rabiš bicikel za "pustit ob vsaki štangi nepriklenjenega in me boli k" potem kupi kakega starega roga brez fedrov za male pare. Skaratka imaš šrot in imaš dobre bicikle. "Neki vmes" jih je zelo malo in težko dobit, pa tudi ne izplača se.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ti jst svojga starga prodam;)
cult alu okivr, spredaj vzmetenje marzocchi, hidravlične zavore. Za to kar ga ti rabiš še predober:) če te resno zanima pa na pm.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
pa saj niste resni, balance naj kupi??
bonk.gif
5 let star scott, giant, trek, ghost,..., bo 10x dalje živel in boljše delal kot novi balance polizdelek z plastično gonilko, ki že v štartu razpada, ima 20 kg, geometrija kolesa da te vse boli os poči že ko iz pločnika skočiš...
Enkrat sem na becikl.com bral en zanimiv test tega škarta, tip je balance uproabljal za to, čemu bi naj bil kao namenjen, gorskemu kolesarstvu. V enem letu je uničil 4 komade
bonk.gif


ampak važno da je shiny novo
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Hehe, če boš vzel tega z linka, boš zadel terno !!

Ampak v negativnem smislu: se ti bo kolo zagravžalo za naslednjih nekaj let.

Kao zadnje vzmetenje, kao diski, kao ... preveč teh "kao" je vmes.

Moje priporočilo: forget it !!!

EDIT zavore so mehanske, kar je slabše, kot klasični V brejki, zadnji amortizer zagotovo ni lock out, ... prestave so ranga altus ... ni, da ni, samo da to ne pomeni nič dobrega.

Noker
 
Nazadnje urejeno:

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Doctorz zdaj lahko pričakuješ da bo folk začel pretiravat, isto je blo kot ko sem jaz kupoval bicikl. Zdej bojo naenkrat vse bremze razen diskov na hidravliko zanič, prestave bodo vse razen top end shimana šrot, slišal boš kako se bicikli lomijo ko iz pločnika zapelješ, na koncu boš moral kupit najmanj zgornji rang cannondala da boš lahko šel do štacune....samo tolk da veš kaj lahko pričakuješ ker je vedno ista pesem.
crazy1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Itaq da bo tako, ker pač nekateri mislijo da je samo drago dovolj dobro. Če rabi kolo sam za na šiht, potem naj kupi kolo za na šiht. Še vedno mislim da je bolje da kupi vsake 3 leta enega novega v Hervisu, kot pa da kupuje neka rabljena zmatrana jetra.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
glej fora je v tem da tisti zgoraj na linku recimo, dejansko ni vreden 50€ nov! To pa zato ker je xy firma ima gor "vse" in hkrati nič. Ker vse kar je gor je zanič.
Ko ti kupiš kolo v rangu priznanih proizvajalcev, tista nalepka gor pomeni da firma jamči za solidnost pecikla in da se ne bo razpadel, veš kaj približno lahko pričakuješ in izbor komponent na njem je v nekem ravnotežju. Interšar pecikli majo gor xt menjalnik, vse ostalo 30 rangov nižje. Balance ti iz lastnih izkušenj povem da dobesedno razpade in to sam od sebe.
Če je tu gor uporabnik matrix, ki je bil na suxu, naj se javi kaki pecikl sem mu prodal. Gianta 3 leta starega, nov je bil 100 jurjev, tržna cena takrat ko sem mu ga prodal menda okrog 150€. Temu se je reklo pecikl, delalo je kot prvi dan vse, pelješ se ko gospod, je trpežno dobro sestavljeno, vreden pa je en qrc, ker je rabljen.
saj je tudi logično, če pecikl nov stane 400€, čez 3-5 let ne more bit več kot 100-150, delal pa bo še mnogo mnogo let