Je še koga jeb... lupinica?

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Dones je ta lepi dan, ko gremo iskat mamico in hčerkico v bolnico. In da bom imel vse prštimano, sem prvo se spravil pripet lupinico. Ajaj
uf-1.gif
. Prvo ugotovim, da otrok sigurno ne bo not, ker mi bo kje še ven padel med pripenjanjem, drugo mislil sem ga imeti za voznikovem sedežem a lega zlomka ima malo krajši pas kot za sovoznikovim (Ford mondeo mk2).
Lupinca je Brevi Smart.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Čestitke!
cheer.gif


Kar se lupinice tiče, še malo potreniraj. Pri naši je tako, da je pas videti prekratek, potem pa, ko ga spraviš čez najbolj štrleč rob in ga namestiš na temu namenjen položaj, je pa ravno še dovolj dolg.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Hvala vsem. Komaj čakamo da jo dobimo domov
cheer.gif
.
Mogoče je to odvisno od avta, ker nekateri majo mogoče daljše pasove. Pa še sedeš morem prestavit mal naprej pa mam mondeota. Pa naj še kdo reče, da je velik avto
ne-ne-1.gif
. Mogoče samo, pri parkiranju.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hehe!

Čestitke najprej.
aplauz.gif


Dojenčka najprej pripni s pasovi v lupinici pa ti ne bo padel ven.
grin1.gif


Jaz z Maxi Cosi lupinico nisem imel nikol problemov. Edina jeba je pas na zadnjem sedežu v G IV ker ga ne smeš popustit ker se zatakne in moraš potem najprej celega spustit da ga lahko potegneš ven.

Sicer pa-najprej daj lupinico na sedež, potegni pas in ga zapni, potem ga vtakneš skozi zaponko pri glavi dojenčka, nato pa še preko nog.

Aja, pa otrok mora biti za sovoznikovem sedežu!
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Čestitke tudi z moje strani.

Sam nisem imel težav s pripenjanjem lupinice, je pa res, da gre "na knap" z dolžino pasu.
Pri kupovanju je bilo edino merilo varnost. Pregledala sva teste in kupila na testih najboljše ocenjeno lupinico, ki je bila na srečo tudi enostavna za montažo in ni imela varnostnega pasu čez sedež, ampak je bilo vse lepo speljano po robovih in skozi zaponke. Sedež sem imel nameščen za sovoznikom, tam se mi zdi najvarnejše mesto v avtu.

Je pa tudi tu, kot pri vsaki stvari, res, da vaja dela mojstra
wink-1.gif
.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Varnost? Zakaj se pa sam ne preseliš na sedež za sovoznikom? Saj vendar otroka mimogrede hitro narediš, ti pa si dal skozi že neko šolanje, plačuješ davke... si torej precej bolj koristna organska enota tipa homo sapiens, ki bi si celo bolj zaslužila višjo varnost.
evil.gif


@smoukar: Čestitam. Pa po pameti. Poznam nekoga, ki je ostal brez očeta, ker se ga je napil ob njegovem rojstvu in ni prišel živ domov tisti dan.
stupid-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Pri nas ne bo na sovoznikovem, ker se ne izklopi air bag.
Za varnost je pa tko, midva sva gledala zlato sredino. Med ceno in kvaliteto. Na koncu sva izbranega dobila rabljenega od kolegice
wink-1.gif
. Kaj ti rabi naboljši sedež v najbolj varnem avtu, ko pa popušiš na celi liniji napram 40 toncu, ki zgubi kontrolo.
Pa tudi v poduk tistim, ki naredijo vse naj naj varno za otroka. MOJ OTROK BO IMEL VSO SIGURNOST IN VARNOST, KI JE MOŽNA. Se govori po forumih.
Koliko staršev pa ponovi prvo pomoč? Je kdo pomislil, da se lahko mali sam poškoduje?
Bučke od staršev
rolleyes-1.gif
. Taki mi gredo mal na jetra. Res. Niti pomisliti se ne da kaj se lahko vse naredi.
Nekoč sem nekaj delal z avto genom v garaži, ko me naenkrat prestraši mala setrica. Se znate predstavljat kaj bi ji plamen naredil s kožo?
Toliko, kaj vse naredimo za naše otročke, pademo pa na osnovih. Da ne pomislim, koliko denarja zmečemo stran za "varnost".
Sej, da ne boste mislil, da sem jaz ponovil prvo pomoč
bonk.gif
. Samo hočem povedat, da vse le ne naredimo, pa čeprav se trudimo.

Kar se tiče lupinice; grem še mal vadit
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Se kar strinjam s tem razmišljanjem.
Glede rabljenih avtosedežev in lupinic pa: zgolj, če poznaš in ZAUPAŠ prodajalcu. Namreč, avtosedež in lupinica sta enako kot čelada. Ko je enkrat prišlo do nesreče in udarca je najbolje vse skupaj dat proč. Namreč udarec je bil prestrežen, nikoli pa ne veš, če bo tudi drugega preneslo. Zato to rabljeno kupovati ni ravno zdravo. In glede na lastnosti Slovencev, ko bi nekateri še mater prodali, gredo potem to stvar prodajat kot ''brezhibno in novo'', ''pozabijo'' pa omenit nesrečo seveda.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Dones je ta lepi dan, ko gremo iskat mamico in hčerkico v bolnico. In da bom imel vse prštimano, sem prvo se spravil pripet lupinico. Ajaj
uf-1.gif
. Prvo ugotovim, da otrok sigurno ne bo not, ker mi bo kje še ven padel med pripenjanjem, drugo mislil sem ga imeti za voznikovem sedežem a lega zlomka ima malo krajši pas kot za sovoznikovim (Ford mondeo mk2).
Lupinca je Brevi Smart.

isto lupinco imava midva in je varnostni pas komaj komaj dovolj velik
bonk.gif
izgleda je vecja od ostalih ali kaj?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Koliko staršev pa ponovi prvo pomoč?

Jaz.
evil.gif


Sicer po službeni dolžnosti...

Avtosedež sem kupil v baby centru, kjer imajo dnevne akcije na spletni strani. Namesto 250 je prišel 180€.
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Hja varnost je relativna stvar. Meni se je tudi zdelo veliko denarja za sedež(a) - rabil sem dva. Nato pa sem pomislil koliko denarja zmečem vstran za raznorazne neumnosti (računalniki, mobiteli, pijača...) in mi ni blo več žal dat dodatnih 100 ali pa 200€ za boljši (varnejši) sedež.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Popolnoma se strinjam s tabo. Če je za vse druge stvari (in moram rečt da zaenkrat je - tok, rok po lesu), pri
teh stvareh ne bom šparal.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
na Ebayu sem za dva stla dal malo več kot bi pri nas stal en.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Kokr kdo raziskuje in sprašuje. Meni se je vbistvu samo ponudilo. Drugače je pa internet za take in drugačne stvari najboljši. Forumi so pa itak zato da se nesebično pomagamo a ne. Saj tako jaz to jemljem.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Pa poglejte si teste teh reči. So skoraj vsako leto v Motoreviji AMZS. Nekatere so namreč varnostno čist v riti.

Ogo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
čestitke tudi z moje strani!

samo....otrok ven padel?...ja saj zato so pa jermeni da zlodja umiriš!

mogoče je v štartu res jajček pravi orjak napram otroku....samo nipa neke panike.


tako ali tako boš pa kmalu zverziran!
smile-1.gif


9h3-PICT00.jpg
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Narobe si me razumel. Če bi otroka imel v lupinici, ki jo pripenjam, bi se pošteno na guncal
bonk.gif
, vaja deal mojstra.