Je roba kvalitetna iz Gorenja

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Beko in Balay sta turska oz spanska licenca po Boschu. V srednjem cenovnem rangu pokosita gorenje na celi crti. Drugo so aparati najvisjega razreda.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Še malo za šalo: gumb za pečico ima več stopenj. Na prvi dela samo ventilator, na drugi in ostalih pa še vključiš grelce
tongue-1.gif

Moja pečica ima za gretje (nastavljanje temperature) povsem ločeno vrtljivo stikalo, tko da, ni to to.
wink-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.451
23
38
Pred 6 leti kupil pralni stoj in hladilnik Gorenje Pinnifarina.
Hladilnik dela ok, pri pralnem stroju pa:
- ko smo ga priklopili v elektriko (ne prali!
uf-1.gif
), se je prvič pokvaril in spusil vodo po kopalnici
- po pol leta druga okvara
- po dveh letih tretja okvara
- po dveh pa pol se je iz dispelya samo skadilo in je šla elektronika, serviser svetoval naj ga raje menjam. Prodal serviserju za 15.000 SIT, kupil za 200.000...
uf-1.gif

- pa še rokave je trgal....


kupil pred 3 leti LG , dela brez problema, hvala bogu. Še serviser Gorenja ga je zadaj odprl, da je pogledal motor
stupid-1.gif

Zelo tih in omogoča pranje s paro.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.958
3.070
113
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Živjo


Me samo zanima, če je res kvalitetna roba iz Gorenja

Televizorji...za plazme ne vem ampak njihovi crt so poden od podna
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.350
962
113
Titograd
Gorenjevi crt tv so čisto ok. Pač neko povprečje.

Hladilnik Gorenje po 3 letih dela brez kakršnihkoli težav, isto je star pomivalni stroj Beko, ki je nekaj vmes zezal, ampak ok, bil je tolk poceni da se res ni za sekirat
smile-1.gif
pralni stroj Bosch ki je malo mlajši od obeh pa zadnje pol leta skozi nekaj zajebava, spusti vodo pa podobne finte. Electrolux zamrzovalna po malo več kot 2 letih dela kot mora.

Sicer pa se Gorenje po dosti bolj ugodni ceni kot pri nas, dobi v Avstriji.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Pred 12 leti smo nabavili:
1. pralni stroj zamenjal sem samo cev, ki vodi od magnetnega ventila do dozirne posode. Je počila, ker se je v priključku dozirne posode nabralo toliko vodnega kamenja, da je bila pretok premajhen. Očistil sem priključek in nataknil novo cev. Je pa super silence in ima vse stranice in dno dodatno izolirano s 1 cm izolacije. Tudi skače ne, ker je v "vaser vagi".
2. Pečico
3. Kombinirano kuhalno ploščo
3. Vgradno hladilno omaro (skrinjo)
4. Vgradni hladilnik se je pred kakšnimi dvemi leti pokvaril (zamašile so se cevi - kompresor je dela)
5. dva crt televizorja 55 cm

Razen hladilnika še vse funkcionira.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.315
3.744
113
davorinm.wordpress.com
Pralni stroji, sesalci, pa verjetno še kaj so na dobrem nivoju. Ne moreš pa pričakovati, da bo prali stroj za 300 EUE delal čudeže.
smile-1.gif
Bo treba več plačati... (Pininfarina ne šteje, ker je tam cena predvsem v designu)
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Sem že prej hotel vprašat, s katerimi Gorenjevimi modeli mate to probleme?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Sam imam par mesecev star kombiniran hladilnik od gorenja in dela super. Pralni stroj beko, ki sem ga kupil še kot podnajemnik 2 leti nazaj samo zato ker je bil najcenejši in ima 5let garancije, dela uredu (vsake toliko ga nekaj prime pa malo zaropota). Par let star pomivalni stroj od electroluxa dela super. Prej sem bil navajen 20 let starega od gorenja in nisem mogel dojet, kako je lahko ta skoraj neslišen. 27 let star štedilnik od gorenja z ventilacijsko pečico dela brezhibno in kot nov
evil.gif


So pa imeli naši doma malo več problemov z gorenjem... recimo zružil par let star pralni stroj, pa ni bilo več nadomestnih delov, šla bajno draga steklokeramična plošča od pininfarine itd.