Je hibrid trenutno best buy za 300+ KM avto?

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Največji problem je konstantno kolobarjenje z nekimi kabli, slab doseg na kar vpliva mraz, vročina, težja noga, oddaja na radiu, ni da ni. Velik padec vrednosti, ker rabljenih nihče ne bo povohal in neznano področje obnašanja baterij ter stroški povezani s tem. Ter seveda popolnoma previsoke cene avtov, kjer mora država ponujati odpustke, da vsaj kdo kaj kupi.

Kot pravim sem bil doma velik zagovornik elektrike za vsaj drugi srednje velik avto, pa nikakor ne najdem primernega modela za normalno ceno. Nisem pa toliko mahnjen na novotarijo, da bi jo šel toliko preplačat.
kako kolobarjenje s kabli? Sam vozim hibrida naredim cca 50 km na elektriko polnim ga vsako noc cez noc in to je trenutek ko se ukvarjam s kabli, vrocina prvic slisim da ima vpliv na doseg je pa res da ga mraz malo zmanjsa to pa je to avto pa vsak izgubi na vrednosi na koncu ko prodajas ga pa itak dvojnopeceni odpelje.
sej dizlov mimogrede ne povoha vec nobeden
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Največji problem je konstantno kolobarjenje z nekimi kabli, slab doseg na kar vpliva mraz, vročina, težja noga, oddaja na radiu, ni da ni. Velik padec vrednosti, ker rabljenih nihče ne bo povohal in neznano področje obnašanja baterij ter stroški povezani s tem. Ter seveda popolnoma previsoke cene avtov, kjer mora država ponujati odpustke, da vsaj kdo kaj kupi.

Kot pravim sem bil doma velik zagovornik elektrike za vsaj drugi srednje velik avto, pa nikakor ne najdem primernega modela za normalno ceno. Nisem pa toliko mahnjen na novotarijo, da bi jo šel toliko preplačat.
Nimaš opcije kupit na firmo?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Nisem zagovornik EV ampak kolikor spremljam forume se vas zelo veliko vozi v sluzbo v Minhen in nazaj vsak dan!
Eh. Sej je dosti, da naredim 2-3 fure dnevno s prikolico čez Soriško, če se obrnem samo na zadnji primer. Pa brez skrbi, to ni edina situacija.
Ne rabim hoditi v Minhen, da bi imel situacije, kjer štromar gladko odpade.
(Prejšnji teden sem si z Baške grape na Bled zvozil 16m^3 lesa, tam ene 440km dnevno z 1t na prikolici. In ne, nimam cajta za kofetke in kosilca, da bi se mi štromar nafilal).
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
kako kolobarjenje s kabli? Sam vozim hibrida naredim cca 50 km na elektriko polnim ga vsako noc cez noc in to je trenutek ko se ukvarjam s kabli, vrocina prvic slisim da ima vpliv na doseg je pa res da ga mraz malo zmanjsa to pa je to avto pa vsak izgubi na vrednosi na koncu ko prodajas ga pa itak dvojnopeceni odpelje.
sej dizlov mimogrede ne povoha vec nobeden
Torej niti čistega električarja nimaš, ampak double trouble. Vročina = klima, doseg je čudežno nižji kot brez. Mraz = slabo zaradi stanja + gretje avta, sedežev,...spet manjši domet. Vrednost mu strmoglavi bolj kot ostali motorji, kar je dejstvo. S kablom se ukvarjaš vsak dan, večina večkrat. Dizla ni nihče omenil.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Eh. Sej je dosti, da naredim 2-3 fure dnevno s prikolico čez Soriško, če se obrnem samo na zadnji primer. Pa brez skrbi, to ni edina situacija.
Ne rabim hoditi v Minhen, da bi imel situacije, kjer štromar gladko odpade.
(Prejšnji teden sem si z Baške grape na Bled zvozil 16m^3 lesa, tam ene 440km dnevno z 1t na prikolici. In ne, nimam cajta za kofetke in kosilca, da bi se mi štromar nafilal).
ah bejs no... A ta se ti pa natanka ko se samo mimo petrola peljes...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
A te kavice, ko se EV polni tudi računate po siceršnji urni postavki 100€/h + kofe + radenska? Kaj delate, ko se avto fila na poti? Odpišete poslovnim partnerjem ali ste na TičToku? :)

Poznam nekaj, kot na alterju radi rečemo, NORMALNIH ljudi, ki imajo EV...vsi imajo tudi običn avto na tekoča goriva. Poznam pa tudi nekaj mlajših, ki avta nimajo, se pa furajo z avantGO...tko za skočit na burger v pop's plejs pa te fore se mi zdi top choice.

Življenjski slog je trenutno ključen pri izbiri vozila...na moj bi se EV lepo dopolnjeval s kolesom in avtodomom. To bi pokrilo vse moje potrebe v 100%. Trenutno se ne bi odpovedal določenemu načinu življenja, da izločim dizelsko kanto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Eh. Sej je dosti, da naredim 2-3 fure dnevno s prikolico čez Soriško, če se obrnem samo na zadnji primer. Pa brez skrbi, to ni edina situacija.
Ne rabim hoditi v Minhen, da bi imel situacije, kjer štromar gladko odpade.
(Prejšnji teden sem si z Baške grape na Bled zvozil 16m^3 lesa, tam ene 440km dnevno z 1t na prikolici. In ne, nimam cajta za kofetke in kosilca, da bi se mi štromar nafilal).
Biznis v rikverc. Nimas cajta za filanje EV imas pa cajt cel dan 16m3 drv prevazat s prikolico?
440km si naredil s prikolico za 16m3 drv? To ti kamion eno furo naredi za koliko €?
100€,?
Ti si dal toliko samo za bencin. Kje so se ostali stroski in tvoj čas
Lahko bi doma cel dan kavico pil in lepo pocakal sa tu kamion drva pripelje. Ali v skrajni sili sel z njim v basko grapo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
kak doseg je problem? Ne zagovarjam EVja in nisem ljubitelja EV ampak taka jambrarija glede kilometrov. Kolko ji pa potem delate? Brat jih dela 250 z evjem vsak dan pa ne jambra nic...
Vprasaj alter in ostale zakaj ne kupijo ev.
Dokler ne bo jurja km zagotovila baterija, bodo na ice.
Jaz pa sem zavestno kupil avto s 300km dosega v idealnih razmerah.
Ce se mal hecam pa samo pol tega.
Torej ce se mal hecam vbzimskih razmerah samo 100km
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Torej niti čistega električarja nimaš, ampak double trouble. Vročina = klima, doseg je čudežno nižji kot brez. Mraz = slabo zaradi stanja + gretje avta, sedežev,...spet manjši domet. Vrednost mu strmoglavi bolj kot ostali motorji, kar je dejstvo. S kablom se ukvarjaš vsak dan, večina večkrat. Dizla ni nihče omenil.
res si cudak. Toliko nabijanja na 7 straneh malo poglej na zacetek kjer sem pisal naj kdo napise kaj jebe vse pri hibridih...do sedaj nic konkretnega razen enga mercedesa. Klima zmanjsa doseg za kak kilometer to je to zima pa za malo vec oboje tako klima kot gretje se pa lahko zrihtata s predgretjem ko je avto na kablu. Ce ga polnis doma odvijes max 1m kabla da ga prikljucis kje je problem? Mimogrede pri hisi je se en cisti elektricar. Dizlu in bencinarju pa vrednost ni strmoglavla a ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Biznis v rikverc. Nimas cajta za filanje EV imas pa cajt cel dan 16m3 drv prevazat s prikolico?
440km si naredil s prikolico za 16m3 drv? To ti kamion eno furo naredi za koliko €?
100€,?
Ti si dal toliko samo za bencin. Kje so se ostali stroski in tvoj čas
Lahko bi doma cel dan kavico pil in lepo pocakal sa tu kamion drva pripelje. Ali v skrajni sili sel z njim v basko grapo
Kamjon je drugače 350-400€ za furo.

Pa ne skrbi za moj čas. To bom jaz sam ovrednotil, kakor se bo meni zdelo, ne kakor si ti naprdneš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe