Je fehtanje postalo Slovencem način lajfa?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Tole sem dobil pred pol ure.

Ima fotografsko "agencijo", dela vse živo (ni da ni), potem pa jo okradejo (če sploh jo) in gre fehtat upokojencem. Sram naj jo bo.
Da spamanja niti ne omenjam.

Upam, da dobite tale e-mail pravoèasno. Potovala sem v London, Velika Britanija in tam so mi ukradli prtljago z mojim mednarodnim potnim listom in kreditnimi karticami. Ambasada mi je pripravljena pomagati in sicer tako, da ne potrebujem potnega lista za letenje, le plaèati si moram letalsko karto in urediti bivanje v hotelu. A na žalost ne morem dostopati do svojega denarja brez moje kreditne kartice. Klicala sem na banko,a so rekli, da potrebujejo veè èasa, da naredijo nove kartice. V tej neprijetni situaciji sem vas želela prositi, èe bi mi lahko posodili nekaj denarja, katerega bi vam vrnila takoj, ko bi prišla nazaj domov. Potrebujem nekje okoli 1500 funtov za pokritje stroškov. Res moram biti na naslednjem dosegljivem letu. Èe mi lahko pomagate, mi pošljite denar preko Western Union. Povejte mi, èe potrebujete moje ime in naslov za uspešen prenos denarja. Lahko vam posredujem podatke, kako bi mi lahko poslali denar. Prièakujem vaš hitri odgovor.
© Klemen Holc wedding photography
bonk.gif


Me zanima, če bo našla budalo, dve, celo tri?
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
To bi pa ja lahko vedel, da je FAKE
rolleyes-1.gif


Lahko pogledaš na njegov FB profil
smile-1.gif


Aja pa še to, Klemen je bilo včasih moško ime..
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Tole sem dobil pred pol ure.

Ima fotografsko "agencijo", dela vse živo (ni da ni), potem pa jo okradejo (če sploh jo) in gre fehtat upokojencem. Sram naj jo bo.
Da spamanja niti ne omenjam.

Upam, da dobite tale e-mail pravoèasno. Potovala sem v London, Velika Britanija in tam so mi ukradli prtljago z mojim mednarodnim potnim listom in kreditnimi karticami. Ambasada mi je pripravljena pomagati in sicer tako, da ne potrebujem potnega lista za letenje, le plaèati si moram letalsko karto in urediti bivanje v hotelu. A na žalost ne morem dostopati do svojega denarja brez moje kreditne kartice. Klicala sem na banko,a so rekli, da potrebujejo veè èasa, da naredijo nove kartice. V tej neprijetni situaciji sem vas želela prositi, èe bi mi lahko posodili nekaj denarja, katerega bi vam vrnila takoj, ko bi prišla nazaj domov. Potrebujem nekje okoli 1500 funtov za pokritje stroškov. Res moram biti na naslednjem dosegljivem letu. Èe mi lahko pomagate, mi pošljite denar preko Western Union. Povejte mi, èe potrebujete moje ime in naslov za uspešen prenos denarja. Lahko vam posredujem podatke, kako bi mi lahko poslali denar. Prièakujem vaš hitri odgovor.
© Klemen Holc wedding photography
bonk.gif


Me zanima, če bo našla budalo, dve, celo tri?

Če bi sešetel 1+1 bi prišel do tega da so, ali mu vdrli email, ali pa našli način da izgleda kot, da je on ti poslal ta email,
in rabi pomoč... Kako je sestavljen email bi ti tudi lahko kliknilo da ga ni on poslal, in zagotovo bi lahko koga poklical,
ne pa da pošlje email.... in ne rabiš 1000€ da urediš vse te stvari...

Malo bolj preberi kaj napišeš, predno nekoga obdolžiš, ki ni kriv, temveč je bil izkoriščen!

Tudi sam sem dobil podoben email in mi je že prvi trenutek bila vsebina sumljiva, z osebo sva bila že na email kontaktu,
preko gmaila, ampak za replay pa je uporabljen enak email ki pa je odprt na yahoo, zakaj bi tako naredil... poslal sem email
na gmail vendar je bil tudi zavrnjen, lahko da so ugotovili zlorabo in blokirali email...
2049609-anja.jpg
 

Priponke

  • 2049609-anja.jpg
    2049609-anja.jpg
    55 KB · Ogledi: 168

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
To kroži po Sloveniji zadnjih par dni in gre za zlorabo... so prišli do celega kupa accountov in pošiljajo fake prošnje za denar. Hitro nastaviti dvofaktorsko avtentikacijo na gmailu
smile-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
a obstaja še kak drugačen potni list kot mednarodni? racimo potni list za potovanje po sloveniji? razen tega letalska karta iz londona al kaj že 1500 funtov? HA! kenijsko pismo... al ugandsko...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Je bilo včeraj po radiju da so neko mb stečajni upraviteljici (odvetnici?) naredili to štalo.
Maj to pomeni nastaviti dvofaktorsko avtentikacijo (kje jo nastaviš, kako)
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Se oproščam. Star = naiven, nepoučen...
redface-1.gif


Ampak tudi nezaupljiv, ker je ta svet čedalje bolj poln takih in drugačnih nategov. S čimer se verjetno strinjamo?

Po mojem je čedalje manj ljudi, ki bi prišli do denarja, sredstev na pošten način, z delom.

I ja bih, tata, bio Zidar, Hilda, Bavčar, Šrot... Seznam dopolnite sami....
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
1500 GBP od Londona do Ljubljane? S cem, hovercraftom, helikopterjem in Nautilusom, rezervirano 2 uri pred odhodom?!
smile-1.gif


Uber Lux od mesta do Heathrowa, British Airwaws Business to Zagreba, GoOpti LimoEdition(TM) do Ljubljane, pa se vedno ne prides na jurja pa pol
smile-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Če "zbiraš", zbiraj večje/velike vsote. Ne pa po evro, ali po pet. Ne boš nikamor prišel...
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Ej tole se je zgodilo moji ženi. Vdrli so ji v gmail, poslali sporočilo in zbrisali mail. Ob tem so še zamenjali vse podatke za obnovitev računa (telefonsko, varnostna vprašanja....)
In potem se obrneš na gmail support, ki hoče da jim poveš neko številko iz računa do katerega nimaš dostopa...
Skratka račun se ne da obnovit, da bi obvestil vse, da je mail fake.
Dobijo te pa na fishing (vsaj mojo ženo so) preko smartphona.....
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Bi rekel: no vidiš...

Če že žena ve manj o internetu in njegovih pasteh, najbrž ti kot ne preveč star veš malo več, ali dosti več.

In ja, splet, portali, e-maili in ostalo (reklame) je postalo eno samo teženje in nategovanje.

Tako, kot smo morali prelepiti poštne omarice, ki so v veži (prospekti=teženje), moramo kaj "prelepiti" tudi na spletu. Le da mnogi to ne obvladamo.

In tistih 10% ali 15%, ki pa se dejansko znajo zaščititi proti teženju, nategovanju in krajam identitet, naj raje pomagajo z nazornimi nasveti, ne pa, da se hvalijo: meni nihče nič ne more. Obvladam. Lepo da obvladaš, ampak podeli nasvet, recept z nepoučenimi. Kar ni težko.

Ali pa te mogoče malce vzburja, ko nahebe en nedolžen in nepoučen sodržavljan. Ko mu spraznijo bančni račun, ali kaj podobnega?
Imaš mogoče kaj od tega? Mogoče privoščljivost?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Napačen primer fehtanja...

Fehtanje je način lajfa kulturnikov ... "ki dogodka zaradi pomanjkanja posluha države ne bodo izvedli, potrebnih sredstev za izvedbo namreč ni bilo odobrenih"
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj te ob vsake par prijavah v gmail google prosi na kolenih, da dodaj telefonsko številko itd.. ampak najlažje je besno klikati NEXT, SKIP, CANCEL, OK..

Da gre pa folk vpisovati gmail geslo v vsak dejting, fuk, kvačkarski site.. je pa tudi čist noro.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Res je. Gmail teži, da ni res. Še malo, pa bo zahteval gole fotke od partnerke. Da se boš lahko prijavil...

In ja, folk klika brez pameti. Ampak zato, ker je za vsako usrano prijavo potrebno 17 vprašanj, okenčkov, verifikacij.
bonk.gif
Ne pa EN KLIK.
Najbrž s tem programerji opravičujejo svoje visoke plače...

Ampak milijoni ur in živcev, ki gredo folku na ta račun, to pa ni pomembno.

Včasih si zavrtel številko. In čez 5 sekund govoril. Brez da ti je zadaj v liniji ena težila: kupi to, kupi ono. Žalostno.

Potem bi moral biti internet zastonj, ne pa (po nekje še vedno) po 20 ali celo 40 evrov mesečno...
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
drgac posiljanje iz kerga kol emaila na gmail sploh ni problem, ker ne preverjajo PTR..
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.935
2.411
113
Lublana
Obišči stran
To je že kar stara fora nategunov. Že neke dve leti nazaj sem od prijatelja dobil praktično enak mail. Nekdo mu je vdrl v email in v njegovem imenu vsem pošiljal takšno prošnjo za 1500funtov. Če je kakšen naivnež res nasedel pa ne vem.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Pri denarju, ki ga obračajo, si lahko privoščijo tudi par evrov za kvaliteten prevod.

Poleg vklopa dvojne avtentikacije je pomembno, da nimate istega gesla povsod. Zdaj v času dopustov pa ne preverjati pošte in Facebooka na javnih računalnikih po hotelih ali lokalih, ker mnogi logirajo pritisnjene tipke.