Jastog - priprava in ostalo

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
V petek dobim 2 še živa migajoča popolnoma nedotaknjena zelo velika zavaljena jastoga.

Je kdo tu ki bi znal tako v desetih alineah povedat kaj naj naredim?

Na voljo imam praktično vse kaj se najde v dobro založeni kuhinji, tut 50l lonec imam
smile-1.gif


Hvala za pomoč.

(sej vem da je na netu tega miljon, ampak rabim nekaj preverjeno dobo dobrega)
smile-1.gif
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Ko ga boš dal v vodo, pričakuj da bo presunljivo zajokal (ni za romantične dušice). Bodi hiter s pokrovko!
Receptov maš cel kup na netu. Lobster je po angleško.

Hm, zakaj imam feeling, da se spet sam nakladaš?
Boš pripel slike živih in potem narejenih?
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Jaz sem jedel vedno raroga, čeprav v aziji je to kar lobster. Meni osebno je bil najboljši na žaru, čeprav mislim da je pravilna priprava samo kuhan v kropu. Tako se je najpogosteje, alter kuharji bodo več vedeli. Vendar ko se spomnim tistega iz žara se mi kar sline pocedijo. Čeprav kuhan tudi ni slab.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Kar se mene tiče - frišne ribe in raki so izključno za na gradele, žar ali v pečico, brez vseh dodatnih jajc, omak in podobnega. To rabiš, če riba ni sveža in rabiš smrad zadušit:))) Že meni nekdo prinese svežega raka vem, da ga vržem v krop, da se malo pokuha, potem pa ga podolgem prerežem na pol, ven poberem čreva, namažem z rožmarinovo vejico, ki se kopa v olivnem olju in na gradelo za tolk časa, da meso zakrkne in čist nč več. Brez vseh dodatnih jajc.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.415
113
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Ko ga boš dal v vodo, pričakuj da bo presunljivo zajokal (ni za romantične dušice). Bodi hiter s pokrovko!
Receptov maš cel kup na netu. Lobster je po angleško.

Hm, zakaj imam feeling, da se spet sam nakladaš?
Boš pripel slike živih in potem narejenih?
hysterical-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Kar se mene tiče - frišne ribe in raki so izključno za na gradele, žar ali v pečico, brez vseh dodatnih jajc, omak in podobnega. To

Točno tako. Takole je recimo zgledal, ko sem ga jedel na Kubi - "po trebuhu razrezan" in pečen na žaru.


07102009695.jpg


So nam jih pa, recimo, pripravljali tudi ocvrte. Sam ga sicer ne bi tako pripravil, ker je malce drago to pri nas in se mi zdi škoda zrezat takega kapitalca in ga v olje vreči, ampak tam, kjer je te robe neomejno in skoraj zastojn ni problema.
Pač meso izrežejo iz oklepa, narežejo na velikost grižljaja, pomokajo in ocvrejo v fritezi kot lignje - odlično.