Jankoviæ in lisičenje motorjev

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
slej ko prej sledi to... Jankovič že vpije da zmankuje denarja........

pr njegovem načinu investiranja me ne čudi... obnaša se kot bi bila LJ NY...
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Hec je, da nihce motorja ne parkira 500m stran ampak pred bifejem. Ze zato, da ga lahko na polno zakurbla, da se picke obracajo, ces kaksen frajer, super motor pa se dva pira v perdi.
A se z motorjem da spelat, tud če ene pakrat na hitr ne naviješ obratov na ene 4k?

Ker skor vsi to delajo, sumim da motor crkne če tega ne nardiš. Am I right?
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Motor je tudi težko pustiti včasih na kakšnih samotnih prostorih....ker ne veš če bo še tam ko boš prišel nazaj.
Ga pa pustiš doma.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Torej kaj bi rad slišal... če že morajo biti za motorje parkplaci naj jih bo vsaj 20 proc tolko kot avtomobilskih, ki so za motorje neprimerni, ker bi zaradi slabe vidnosti, že pou folka podrlo motor, ker bi mislni da je parkplac prazen, sploh pa v hišah kjer je še bolj temno.....
Kako bo s temi parkirišči pozimi?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Hec je, da nihce motorja ne parkira 500m stran ampak pred bifejem. Ze zato, da ga lahko na polno zakurbla, da se picke obracajo, ces kaksen frajer, super motor pa se dva pira v perdi.
A se z motorjem da spelat, tud če ene pakrat na hitr ne naviješ obratov na ene 4k?

Ker skor vsi to delajo, sumim da motor crkne če tega ne nardiš. Am I right?

4k je skor štantgas
smile-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Hec je, da nihce motorja ne parkira 500m stran ampak pred bifejem. Ze zato, da ga lahko na polno zakurbla, da se picke obracajo, ces kaksen frajer, super motor pa se dva pira v perdi.
A se z motorjem da spelat, tud če ene pakrat na hitr ne naviješ obratov na ene 4k?

Ker skor vsi to delajo, sumim da motor crkne če tega ne nardiš. Am I right?

Motor ima prosti tek na približno 1.300-1.500 rpm. Glede na to, da se veliko motorjem rdeče polje začne šele pri 13-15K rpm, potem 4.000 obratov ni neka velika številka.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Se vidi da se ne spoznam, nisem gledal na obratomer ko to delajo, sem pa slišal.... torej če se sliši tako kot pri avtu ko naviješ na 4k rpm, blokado ima pa na 6.5... potem motoristi navijajo na ene 10-11k ok?... pač ene parkrat navije da fejst zaropota.

A to more narest al je kak drug razlog?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.655
7
38
Ljubljana- okolica
Zato da se mu dvigne ego... Drugače to delajo tudi avtomobilisti(npr kaki hondaši)
Nevem za druge zase pa da poskušam spelat kar se da lepo. Konec koncev menjava sklopke,gum le ni poceni.
Glede lisičenja motorjev se mi zdi pa bedarija. Če motor nebenega ne moti(ni parkiran na mestu za invalide,pred vrati ali kakorkoli da bi motil prehod).
 
Nazadnje urejeno:

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Se vidi da se ne spoznam, nisem gledal na obratomer ko to delajo, sem pa slišal.... torej če se sliši tako kot pri avtu ko naviješ na 4k rpm, blokado ima pa na 6.5... potem motoristi navijajo na ene 10-11k ok?... pač ene parkrat navije da fejst zaropota.

A to more narest al je kak drug razlog?

Ne, tega ni treba narediti. Speljati se da tudi z normalnimi obrati.
Zakaj nekateri to počnejo? Ne vem, mogoče jim pri tem tič zraste. Jaz tega ne počnem že zato, ker nočem priganjati hladnega motorja, pa še gume kar hitro poradiraš in jih je potrebno zamenjati, poleg tega pa postane kvadratna, kar je zelo neprijetno pri vožnji čez ovinke, ko motor iz navpičnega položaja v nagib ne "pade" normalno.
Moraš pa tudi vedeti, da si marsikateri pozer kupi motor zato, da se pokaže okolici. Imajo ga za pot od kafiča do kafiča. Sam imam motor za hobi, včasih pa z njim skočim v mesto po krajših opravkih, saj si z njim recej bolj mobilen. Ne parkiram na nenormalnih mestih kjer bi oviral kogarkoli (ponavadi ga pustim tam, kjer so parkirana kolesa in nikoli še nisem imel težav zaradi parkiranja. Sem pa že slišal pripombe avtomobilistov češ kaj je moral motorist parkirati na parkirnem prostoru za avtomobile in jim odžreti dragoceni prostor.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Js ne vem kje lisicjo, ampak okoli vlade na Gregorčičevi sigurno ne, pa lih tam je na plocniku en kup skuterjev, ki dejansko ovirajo pesce.....mogoce majo sam 10 lisic al pa kej?
grin1.gif
Vrjetn so se pa le ustrasl in na polno risejo mesta za motorje....ko jih bo dovolj pa akcija.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Js ne vem kje lisicjo, ampak okoli vlade na Gregorčičevi sigurno ne, pa lih tam je na plocniku en kup skuterjev, ki dejansko ovirajo pesce.....mogoce majo sam 10 lisic al pa kej?
grin1.gif
Vrjetn so se pa le ustrasl in na polno risejo mesta za motorje....ko jih bo dovolj pa akcija.

Nekje sem prebral da imajo 3.

S tem da če mojga olisičijo, grem domov po kombi in ga z lisico vred odpeljem domov.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pravilno. Ker kje za vraga so si pa dovolil redarji kar montirat zadeve na tuje stvari? Js bi tut najraj zalimal usta marsikomu, pa jim zacuda ni kul, da bi jim saril po obrazu? Sam se zakon je treba sprejet prej....
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Vsak dan smo bolj omejeni. Tisti, ki se pa zavzemajo za te zadeve, majo pa itak privilegije, tko da jih doticne stvari sploh ne zadanejo. Evo ti pravice.
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.010
113
Obišči stran
No tu sedaj vsi dobivajo listke. Ker je na kongresni trg od petka prepovedano zavijati vsem, razen stanovalcem, dostavi, gradbišu in taxistom (bog si ga vedi zakaj, parkirat itaq nimajo kje). Sedaj je zaradi gradbišča dvosmerna cesta.

Čeprav so table in prepoved vožnje z vseh strani dostopa, to ne prepreči neukim šoferjem, ki ne poznajo znakov
wink-1.gif