izsiljevalski virus ransomed

bigpuher

Pripravnik
25. feb 2018
83
2
8
Na računalnik sem dobil virus Ransomed@india.com. Računalnik sem tudi očistil tega virusa, ter naložil na novo win7. Imam pa sledeč problem, virus je vso arhivo slik in drugih uporabnih dokumentov na diskih označil z svojo končnico ime datoteke.ansomed@india.com. Kako sedaj datoteke dobiti nazaj, prosim za pomoč in podrobna navodila!
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Glede na to da je virus svež verjetno orodja za obnovo še ne obstajajo.

Kot sem iz opisa virusa razbral uniči tudi shadow kopijo datotek - obstaja velika verjetnost da obnova ne bo možna in je edina rešitev uporaba podatkov iz varnostne kopije.

A lahko poveš kateri protivirusni program ga je spregledal ?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
roberto, če je nekaj "novega" in osnoven antivirus, je šansa, da ga je res spregledal. nimajo še vsi programi funkcije za ransomware detekcijo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
roberto, če je nekaj "novega" in osnoven antivirus, je šansa, da ga je res spregledal. nimajo še vsi programi funkcije za ransomware detekcijo.
Saj bi lahko marsikaj povedal o preventivi, samozaščiti pa tudi trendih dandanašnjih 'in' groženj... recimo tole, da je po zadnjih dostopnih podatkih znesek odkupnine glede na lansko leto prepolovljen. Skratka da ni več biznisa v tem in da se spletni kriminal širi v druge forme. Večina OSov je dobila varnostne popravke da so zakrpali luknje katere te kode uporabljajo za širjenje. Razen recimo človeške neumnosti da se klika na vsak link ki ga dobiš v mejlu, ali recimo obiskovanje spletnih strani sumljivega izvora. In ja, tudi MS-jev antivirus, ki je zastonjski, ima (nameščen in posodobljen) dobro detekcijo pred takimi zadevami. V Win 10 od 1709 pa se zna zelo dobro že v osnovi boriti proti temu.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ja, če vklopiš to opcijo. in imaš samo defender. če imaš nekaj drugega, ti ta detekcija (ali preventiva) pred pisanjem v dokumente ipd ne deluje. tako sem zastopil to funkcijo.
sicer pa ja, te kapiram. človek vedno rad pogleda još.e od x osebe :) proti temu se je težko boriti...ni sicer nemogoče, a zahteva preveč matranja in razlaganja osebi oziroma potencialni žrtvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Roberto