Izravnalna masa na keramične ploščice

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Menjavam ploščice in bi rad dva povezana hodnika spravil na isti nivo (trenutno je manjši cca 5mm nižji) - zanima me če lahko na obstoječe keramične plošičice dam direktno izravnalno maso, potem pa gor nove ploščice?

In pa s katero izravnalno maso naj saniram stopnice pred polaganjem ploščic?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
kaj pa če stare držijo kot pes jejža? Te se lahko vlije izravnalno?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
nevidim razloga da ne bi.. kakšna debelina? če gre za par mm bi epoksi gor vlil.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Odvisno od hrapavosti, če ploščice niso hrapave bo oprijem izravnalne mase oz. lepila slab. Kakšne 50 let stare talne ploščice ni nobenega problema ker so že nove bile slabo "emajlirane" pa še zrazane so od starosti in se prime masa BP, pri novejših zna bit pa problem. Če ni ustrezne hrapavosti se sicer lahko z najbolj poceni diamant šajbo in flekarco malo podrgne čez ploščice, je še vedno hitreje kot pa stare tolčt ven.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ma ja stare ploscice malo obrusis lahk kupis tudi kislino ki razžre zgornji gladek del ploscic. Mora prijeti izravnalna. 5mm lahko lovis tudi z lepilom brez problema. Ampak na hrapave ploscice bo bolje prijelo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
pa kako kislino? imaš prav za to narejen premaz iz kremenčevega peska, drži kot pribito.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Tudi sam bom v bližnji prihodnosti menjal ploščice v kletnem stanovanju. Trenutno so položene neke brezvezne, majhne dimenzije in grde. Sem pred dilemo, ali stare ploščice odstraniti in na novo položiti nove, večje.
Ker je s samim štemanjem ogromno dela in mi seveda to ne diši preveč, razmišljam, da bi na obstoječe ploščice dal položiti nove. Malo me skrbi, da potem ne bodo tla previsoka, saj je to stanovanje v kleti.
Kakšne izkušnje ali nasvet?

Lp
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
ja problem je samo višina, če ti bo štimalo, preko, pa rešeno, če ne pa štemat.
 
Tudi sam bom v bližnji prihodnosti menjal ploščice v kletnem stanovanju. Trenutno so položene neke brezvezne, majhne dimenzije in grde. Sem pred dilemo, ali stare ploščice odstraniti in na novo položiti nove, večje.
Ker je s samim štemanjem ogromno dela in mi seveda to ne diši preveč, razmišljam, da bi na obstoječe ploščice dal položiti nove. Malo me skrbi, da potem ne bodo tla previsoka, saj je to stanovanje v kleti.
Kakšne izkušnje ali nasvet?

Lp
mogoče se ti splača razmisliti o dekorativnem cementu, tega lahk položiš že na obstoječe ploščice. Smo to naredili v kuhinji kake 2 leti nazaj
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
ja problem je samo višina, če ti bo štimalo, preko, pa rešeno, če ne pa štemat.
Imam kar precej kvadratov in ker je keramiko polagal še moj foter, je praktično zalepljena komplet in ni šanse, da bi lepo odstopila. Vem, ker sem že štemal kopalnico in je skoraj vsaka plščica počila, se zdrobila in s tem sem imel še dodatno delo. Zelo zamudno in zoprno.
Razmišljal sem, da bi dal položiti PVC plošče, debelejše, bolj pohodne, saj je srednja klasa preveč občutljiva. Pa so polagalci tako dragi, da se mi zdi neumno plačevati polaganje skoraj toliko, kot stane kvadrat plošč. Polaganje PVC plošč pa ni tako zamudno kot polaganje keramike...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
ploščice daš 60x60, če imaš ravno, kar bi imel, je to mala malica, niti nimaš kaj nivelirat, namažeš po celi širina , srednji glavnik, pa samo mečeš. nekaj več priprave, potem pa steče.
 
Kako pa to izgleda?
Lahko kakšno fotko prilepiš?


filmč od dekore zgolj za prezentacijo, je pa postopek domala pri vseh proizvajalcih enak. Mi smo dali (v kuhinjo) HD Surface Geotexture, zaenkrat zadovoljni. Mora biti pa podlaga res dobro utrjena, ker drugače zna počiti