izpuh "šprica"

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
na dvorišču pri parkiranju sem opazil zadnje čase neke madeže na cesti...danes pri svetlem dnevu sem malo bolje pogledal in sem ugotovil da mi to šprica iz izpuha...kaj bi to lahko bilo? baje je lamba bolj švoh - lučka še sicer ne gori da je kaj narobe, ampak se po zvoku motorja sliši (kot da ga nekaj na par sekund duši in potem ok...je mehanik za trenutek odklopil lambo in je motor dosti lepše deloval).
bi lahko to bilo povezano? oz. zakaj mi potem "šprica" iz izpuha?
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Lahko, da te jebe lambda ja, samo to ni v povezavi s špricajem iz izpuha. Tisto špricanje je kondenz, kot je rekel že tale pred mano.
Enkrat, ko se boš peljal malo dlje, da se bo mel izpih čas posušit, še enkrat probaj in boš videl, da špricanja ne bo več. Bo pa spet, ko se bo izpuh ohladil.
wink-1.gif


Lambdo pa le daj preverit, če je slaba, ti avto preveč kuri.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.445
5.926
113
pri taščici
Ne kompliciraj, dvomim da ima lambda prste zraven...

Kot so ti napisali, kondenz iz izpuha....ki pa kakšnih večjih madežev ne bi smel puščat na tleh (dolgoročno).
če boš med jutranjo vožnjo pozoren na voznike pred tabo, boš opazil da se pri posepševanju marsikateremu avtu kar "pocedi" iz izpuha....
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
lambo bom moral vseeno kupit..ne zaradi tega ker bi mislil da zaradi nje šprica iz izpuha...motor se muči..zato me zanima ali je potrebno kupiti original?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Preveri malo porabo, ponavadi ko lambda gre, se poraba poveča.

Lp,