Izpis podatkov o osebah prijavljenih na mojem naslovu

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Za mene je neoverjena pogodba le en sprintan ničvreden papir. Do danes sem vsak podpis uverjal. Če je tako kot pravite, smo pa res postali banana republika.
Še na pošti zahteva mojo osebno. Glovoko smo zabredli potem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
UE resno preveri le omejitev števila prijavljenih glede na kvadraturo nepremičnine. Mora pa prijavitelj imeti podatke lastnika (na kateremkoli izmed navedenih dokumentov)...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
mene pri vsem tem še najbolj moti to, da kot lastnik ne dobim nobenega uradnega papirja potem, ko je vloga končana. Niti po pošti. Kako je to možno?

Glede na to, da se ti lahko zaradi zlorabe stalnega naslova na vratih pojavijo rubežniki, ki ne bodo nič spraševali ampak samo nosili, se mi zdi prfuknjeno da o tem kot lastnik nisem obveščen, nimam uradnega dokumenta, nič od nič. Če ga hočem imeti ga moram pa plačat in iti čez hujšo kontrolo, kot pa je šel tisti, ki je ponaredil moj podpis.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
Ma težko da bo rubežnik kar nosil za dolg nekoga, ki je samo prijavljen na naslovu. Znaš imeti pa sitnosti.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
UE resno preveri le omejitev števila prijavljenih glede na kvadraturo nepremičnine. Mora pa prijavitelj imeti podatke lastnika (na kateremkoli izmed navedenih dokumentov)...
Pa se to sele v zadnjem obdobju (uvedla prejsnja vlada zaradi zlorab - ko je bilo tudi po 100 delavcev prijavljeno v stanovanju...tudi brez vednosti lastnikov). Pa saj so mediji bili polni tega. Pac ne spremljate.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Za začasni naslov, je dovolj samo podpis. Nič overjen, niti osebno ni treba biti tam.
Za stalnega ne bom pametoval, ker nimam izkušenj.

LP
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
Z lahkoto, dokler ne bos dokazal da so *žlice v predalu* tvoje.
Večina jih ni tako neumnih da si v brezveze delo delajo, ker nakoncu bo imel samo stroške če odnese lastnino, ki ni od dolžnika.

Pa žlic ti tako ali tako ne more rubit.

Iz rubeža so izvzeti predmeti iz 79. člena ZIZ:

79. člen
(Predmeti, izvzeti iz izvršbe)

Predmet izvršbe niso:
1. obleka, obutev, perilo in drugi predmeti za osebno rabo ter posteljnina, posoda, pohištvo, štedilnik, hladilnik, pralni stroj in druge za gospodinjstvo potrebne stvari, kolikor je vse to nujno potrebno dolžniku in članom njegovega gospodinjstva;
2. hrana in kurjava, potrebni dolžniku in članom njegovega gospodinjstva za šest mesecev;
3. delovna in plemenska živina, kmetijski stroji in druge delovne priprave, ki so dolžniku kmetu nujni za kmetijsko dejavnost, ter seme za uporabo na njegovem gospodarstvu in krma za živino za štiri mesece;
4. predmeti, ki so dolžniku, ki opravlja javno službo ali znanstveno, umetniško ali drugo delo kot poklic, nujno potrebni za opravljanje njegovega dela;
5. gotovina dolžnika, ki ima stalne mesečne prejemke, do mesečnega zneska, ki je po zakonu izvzet iz izvršbe, v sorazmerju s časom do naslednjih prejemkov;
6. redi, medalje, vojne spomenice in druga odličja in priznanja, poročni prstan, osebna pisma, rokopisi in drugi osebni dolžnikovi spisi ter slike oziroma fotografije družinskih članov;
7. pripomočki, ki so bili dani invalidu ali drugi osebi s telesnimi hibami na podlagi predpisa, ali si jih je sam nabavil, in so nujni za opravljanje njegovih življenjskih funkcij.

Če se stranki ne moreta sporazumeti, kateri predmeti so glede na določbo prvega odstavka tega člena izvzeti iz izvršbe, ali če se to sicer pokaže za potrebno, odloči o tem sodišče.

Predmeti iz 1. do 4. točke prvega odstavka tega člena niso izvzeti iz izvršbe, če se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve iz naslova posojila, s katerim je bil predmet kupljen, oziroma posojila, danega za razvoj dejavnosti, za katero je bil predmet kupljen, ter v primeru, kadar se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve, ki je bila zavarovana s pogodbeno zastavno pravico na tem predmetu.

Poštna pošiljka ali poštno denarno nakazilo, naslovljeno na dolžnika, ne more biti predmet izvršbe, dokler mu ni vročeno.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
OOOOOOOOveritev - overjanje - overjen,...!!! UUUUveravajte pa južnjaki drug drugega, da ste slovenci.

Iz prakse zadnjega pol leta:
- za prijavo je kot pišejo nekateri dovolj "pildek s podatki lastnika in s kraco za podpis" - na primer najemna pogodba
- rubežnik za "najemnikom" lepo pride na njegov naslov, nima veze ali je kaj notri njegovo ali ni; lastnika reši zelo natančen popis primopredaje premičnin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
Brez tvojega podpisa ni prijave:poreden:-oziroma lastnikovega podpisa če to nisi ti.
Naj bi bilo tako.Ampak jaz imam drugačne izkušnje in sicer zaradi ,,sposobnosti'' na UE je bilo na mojem stanovanju ki je v najemu prijavljenih poleg najemnice ter njenega partnerja še 5 oseb.
Ko sem sem se hotel pozanimat mi rečejo na UE,da moram oddati vlogo,nakar mi teta za šalterju pove,da moram sam vedet kdo je prijavljen ,ker sem moral jaz kot lastnik podpisat.
Takrat mi je pa dekl dvignalo.
Ji rečem da hočem videt te pogodbe pa vse moje podpise,nakar je sledil zanimiv odgovor :JAH A VESTE TO JE PA VSE V ARHIVU IN KDO BO TO SEDAJ ISKAL.
Povem teti,da to ni moj problem kdo bo iskal ker so se prijave dogajale v obdobju 4 let.
Nakar jim jaz dokažem kje so napravili napako Ko ugotovijo da so res oni zajebali jih pa kar naenkrat ni bil problem administrativno preselit.
Napaka je bila da je št stanovanja 20 in del stavbe 22.
Sosed je pa imel št stanovanja 22 in del stavbe 20.
In ko se je uselil v blok so njega,partnerko in enega otroka prijavili v mojem stanovanju,
kakor tudi ostala dva ki sta se rodila kasnej
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
To je postopkovna napaka...nekaj drugega je, da obstaja podpisan dokument na podlagi katerega je UE prijavila osebo, ki je lastnik ne pozna, ravno tako lastnik ne vé, da ima prijavljeno osebo (ali več njih).
Da se podpis ponaredi mi je jasno, manj jasno mi je, kje dobijo osebne podatke lastnika? Recimo emšo ipd....
V mojem primeru je šlo za voluharja znotraj družine...kar nič ne spremeni. Odjava je še vedno enako butast in za vse udeležene nepotreben postopek.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
To je postopkovna napaka...nekaj drugega je, da obstaja podpisan dokument na podlagi katerega je UE prijavila osebo, ki je lastnik ne pozna, ravno tako lastnik ne vé, da ima prijavljeno osebo (ali več njih).
Da se podpis ponaredi mi je jasno, manj jasno mi je, kje dobijo osebne podatke lastnika? Recimo emšo ipd....
V mojem primeru je šlo za voluharja znotraj družine...kar nič ne spremeni. Odjava je še vedno enako butast in za vse udeležene nepotreben
:bonk: