Izpis podatkov o osebah prijavljenih na mojem naslovu

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
To je postopkovna napaka...nekaj drugega je, da obstaja podpisan dokument na podlagi katerega je UE prijavila osebo, ki je lastnik ne pozna, ravno tako lastnik ne vé, da ima prijavljeno osebo (ali več njih).
Da se podpis ponaredi mi je jasno, manj jasno mi je, kje dobijo osebne podatke lastnika? Recimo emšo ipd....
V mojem primeru je šlo za voluharja znotraj družine...kar nič ne spremeni. Odjava je še vedno enako butast in za vse udeležene nepotreben postopek.
Realtivno lahko je dobiti emšo, ko vržeš staro pogodbo od internega, telefona,.. v star paprir so vsi ti podatki gor. Večina tega ne razreže, sežge,...
Potem imaš še dark web z bazami ukradenih podatkov,...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Da se podpis ponaredi mi je jasno, manj jasno mi je, kje dobijo osebne podatke lastnika? Recimo emšo ipd....
Oddajaš stanovanje in na pogodbi so vsi podatki.
Če najemojemalec ima interes še koga prijavit, praktično nič ne moreš narediti, če ti ponaredi dovoljenje, če je res tako, da je podpis dovolj in ne osebna zglasitev na UE.
 

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
To je postopkovna napaka...nekaj drugega je, da obstaja podpisan dokument na podlagi katerega je UE prijavila osebo, ki je lastnik ne pozna, ravno tako lastnik ne vé, da ima prijavljeno osebo (ali več njih).
Da se podpis ponaredi mi je jasno, manj jasno mi je, kje dobijo osebne podatke lastnika? Recimo emšo ipd....
V mojem primeru je šlo za voluharja znotraj družine...kar nič ne spremeni. Odjava je še vedno enako butast in za vse udeležene nepotreben postopek.
Ja postopkovna napaka.
V mojem primeru so jo naredili 5x.
In zaradi njihive napake najemnica ni mogla hčerke in vnukinje prijavit na tem naslovu.
In če nebi jaz posumil kaj bi lahko bil problem bi kakor mi je na UE dejal da se oni pozanimajo in lahko traja kar nekaj časa.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Realtivno lahko je dobiti emšo, ko vržeš staro pogodbo od internega, telefona,.. v star paprir so vsi ti podatki gor. Večina tega ne razreže, sežge,...
Potem imaš še dark web z bazami ukradenih podatkov,...

Narod je tako zblojen, zaslepljen in tako naiven, da danes svoje osebne podatke objavljajo vsepovsod kjer jih na spletu vprašajo zanje. In si domišljajo, da so vsi sami poštenjaki in ne bo nihče zlorabil njihove identitete. Še najbolj pa je bizarno kaj vse delajo s svojimi slikami na netu.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Ali lahko še kako drugače izvem kdo vse je stalno ali začasno prijavljen na naslovu mojih nepremičnin?

Vem da greš lahko osebno na UE kjer ti to povedo, lahko pa oddaš vlogo na e-upravi za kar ti zaračunajo 3€ za vsako nepremičnino. Ampak če hočeš to stvar redno preverjat vsakih nekaj mesecev, je teh 3€ absurdnih, še posebej ko se gre za mojo lastnino. In še bolj bizarno je to, da se lahko vsak neznanec prijavi na tvojem naslovu brez tvoje vednosti, za kar te sploh ne obvestijo. Kakšna banana republika smo to?

Ali se da kako to ugotoviti tudi preko edavkov, geodetske uprave ali kakega drugega načina?
Poglej na položnico komunale... smeti so na osebo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: yahel

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.654
113
Ja kot imam jaz v spominu ti novega rezidenta sami dodajo, če se pa nekdo odjavi moraš pa sam uredit ;). Vsaj v lj.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Realtivno lahko je dobiti emšo, ko vržeš staro pogodbo od internega, telefona,.. v star paprir so vsi ti podatki gor. Večina tega ne razreže, sežge,...
Potem imaš še dark web z bazami ukradenih podatkov,...
No, to prvo ni tako enostavno. Moras posebej iskati in vedeti, da je nekdo nekaj taksnega vrgel proc.

Poleg tega pa je danes ze precej tega v elektronski obliki. Tu sicer pride v postev tvoj zadnji del, ampak malo verjetno, da bo nekdo sel kupovati podatke na dark webu, da bo lahko naredil prijavo prebivalisca.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
No, to prvo ni tako enostavno. Moras posebej iskati in vedeti, da je nekdo nekaj taksnega vrgel proc.

Poleg tega pa je danes ze precej tega v elektronski obliki. Tu sicer pride v postev tvoj zadnji del, ampak malo verjetno, da bo nekdo sel kupovati podatke na dark webu, da bo lahko naredil prijavo prebivalisca.

Greš med star papir, brskaš dokler ne najdeš ene kopletne pogodbe, davčnega izpiska.... in se tam prijavš. Ja, težko boš našel točno podatke točno določene osebe, naključne osebe pa veliko lažje. Če veš v katerem smetnjaku si to našel, greš v zemljiško knjigo tistega bloka / hiše in primerjaš z lastništvom. Easy.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Greš med star papir, brskaš dokler ne najdeš ene kopletne pogodbe, davčnega izpiska.... in se tam prijavš. Ja, težko boš našel točno podatke točno določene osebe, naključne osebe pa veliko lažje. Če veš v katerem smetnjaku si to našel, greš v zemljiško knjigo tistega bloka / hiše in primerjaš z lastništvom. Easy.
Tebi ja, pa se komu. Ampak nekdo, ki nima prebivalisca, se ponavadi ne znajde tako na hitro. Mora biti najbrz precej blizje "tarci", da to izvede.