Izpis parcele, katastra

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Živjo.

prosim za informacijo, kje bi lahko dobil točen izris parcele. Gledam na PISO ali PROSTOR, pa vidim parcelo. Vendar zadeva ni natančna, jaz pa potrebujem mere itd...
Gre za to, da je bil kupljen gozd, zdaj pa bi šli zadevo označiti itd... Z enim lastnikom sem dogovorjen, ki ve za meje, drugi lastnik pa je v Kanadi pa je to malo težko.
17758-icon_confused.gif


Skratka, ali moram iti direkt na občino, UE, pa tam dobim točen izpis stanja iz katastra?

Mi lahko kdo pomaga oz. pove, kje dobim te podatke, hvala.

lep pozdrav,
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Pomoje je treba geodeta najeti za to da izmeri. Nisem pa siguren, bi pa mi tudo doma potrebovali nekaj takega da se točno pokažejo meje, saj smo podeddovali nekaj gozda in babica ve samo približne meje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ti podatki bodo najbrž povsod enako "zgrešeno" narisani. Tega ne boste rešili drugače kot z geodetom in vsemi mejaši. Če se strinjate okoli mej je zadeva precej neboleča, vendar pa geodet nekaj stane.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Zadnjič mi je kolega razlagal, da je logarju povedal številko parcele in on je s GPS napravo določil, kje je so meje njegove parcele. Mislim, da mora biti kar natančno saj bi bilo nerodno, da podreš sosedova drevesa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
uff, gozd... kolikor je meni znano je mejo tam težko določiti natančno. mejnih znamenj običajno ni, v naših koncih so "jame" ki pa jih težko najdeš po xy letih na drevesih so mejna znamenja, ki pa se jih ne vidi več, saj se ne obnavljajo.
Starši že poletja (vetrolom) čakajo na gozdarja, da pride "pocahnat" in izdat odločbo.
Država ti zapove birokracijo, potem pa birokrat pravi , da je ne more izvesti, ker nima za bencin.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Za vse meje, ki jih želiš videti v naravi (uradno) so pristojni pooblaščeni geodeti.
Vse ostalo je kar se tiče uradnega , neveljavno.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
V vseh gmajnah so stari mejniki,to so običajno kamni tateri naravno tja ne pašejo, poleg tega pa so drevesa na poteku meje označena z rdečimi črtami in na določenih drevesih so napisane številke parcel.
Je pa večkrat treba pogledat daljši odcek da se z gotovostjo lahko določi dejanski potek meje, zato je dobro če je pri ogledu in postavitvi več ljudi, dobro pa je tudi že si teren že prej dobro ogledaš da dobiš občutek za prostor.
Po mojem je najboljše da se obrneš na revirnega logarja on ima običajno vsaj grob pregled nad parcelami, teren pa mu tudi ni tuj
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Fantje ne gledat piso ipd, ko se gre za točno mejo. To določi samo geodet (pa ni dovolj da ima narejen fax, mora imet tudi pooblastilo). Pri pstopku ugotavljanja meje so za vsak mejnih vabljeni vsi lastniki, ki se morajo z geodetovo določitvijo meje strinjati.

V PISO ipd. so meje zelo približne. V določenih primerih lahko meje "letijo" tudi po nekaj metrov ali celo nekaj 10 m, sploh pa kjer potekajo meje katastrskih občin ali v kakih hribovitih krajih.

To da logar kaže meje z gps... se hitro zgodi, da si na sosedovem - razen če ima podatke o urejenih (!) parcelnih mejah. Pa še to mu ne bi verjel oz. bi imel podatek še vedno za približnega.

disclaimer: nisem geodet
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Zadnjič mi je kolega razlagal, da je logarju povedal številko parcele in on je s GPS napravo določil, kje je so meje njegove parcele.
Če nima resne naprave za GPS merjenje (beri: t.i. gobice), bo ta meja zelo nenatančna. In logarji običajno takih stvari nimajo, ker stanejo precej denarja. Če hočeš pravično določiti mejo, jo bo moral zakoličiti pooblaščeni geodet in nihče drug (ne rabi pa imet faksa, ni to znanstveno delo).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Seveda je geodet pravi naslov za določitev točne meje tukaj se je šlo za posek dreves. Samo, če pa potem n jegov GPS kaže par metrov narobe pa hitro sosedove smreke podiraš.
redface-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
še geodet lahko zajebe situacijo oziroam mu rukne natančnost meritve par m. Ravno bral en blog, ko so molei strašne težave after ko je hiša - novogradnja že stala in sicer del na sosedovi zemlji.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Ali mogoče kdo ve ali obstaja spletna stran kjer bi lahko vpisal vse parcele katere imaš v lasti, in potem ti jih izriše. Pri e-prostor spletni strani lahko iščeš samo po eni parceli na enkrat.

Hvala