Izolacija strehe

13. jul 2011
2.677
625
113
Najprej srečnega in zdravega vsem...

Sicer na alter obstaja že nekaj tem o izolaciji strehe, ampak nisem našel konkretnega odgovora za mojo situacijo.
Stvar je taka - po sili razmer (manjši požar) bom v dnevnem prostoru menjal lesen strop za gips. Ker pa sem ugotovil, da je bilo sedaj na stropu le 5cm steklene volne, bom menjal oz. dodal še izolacijo. Na strehi so strešniki, pod njimi pa izotekt, predpostavljam, da streha ne diha. Pod izotektom so opečnate plošče (planete). Sedanji tervol je bil zgoraj in spodaj ščiten s PVC folijo.
Kakšno folijo moram položiti pod in nad izolacijo, glede na to, da streha ne diha. Sklepam, da moram pod izolacijo (med mavčne plošče in izolacijo) položiti parno zaporo, sicer bo para kondenzirala znotraj strehe. Ali se motim?
 

Svizec

Pripravnik
17. avg 2007
58
1
8
MB
Ne vem če si prav predstavljam streho, je ravna ali poševna s špirovci?
V glavnem daš pod izolacijo paro neprepustno folijo, če imaš dovolj višine v prostoru je dobro če povečaš debelino izolacije, npr. tako, na na spodnjo stran špirovcev priviješ plohe pravokotno na špirovce, daš kameno volno med špirovce in med plohe, na spodnjo stran plohov pa folijo in potem gips plošče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinkobalinko
13. jul 2011
2.677
625
113
Hvala!
Ja, streha je poševna - klasična dvokapnica s špirovci. Žal so pred leti, ko so na novo prekrivali streho očitno uporabili izotekt, namesto folije - vsaj tako izgleda, da je izotekt pod strešniki.
Torej, če te prav razumem, nad gips ploščami pride parna zapora.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.858
113
pri taščici
Obvezno, cimbolje polozena (lepljeni stiki, preboji...)
Itak so dajal na izotekt stresnike. Na paropropustno folijo (sekundarno kritino) sploh ne vem ce je mozno.
Razmisli ce lahko za vsak primer polozis kak korec z zracnikom v kapu in slemenu(ali kje drugje naredis dovod in odvod zraka iz pod desk), in naredis preboj pod deske, da naredis prezracevano nad izolacijo in s tem omogocis odvod vlaznega zraka
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinkobalinko