Izolacija betonskih tal

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
V gospodarskem poslopju sem uredil garažo ,in en takšen prostor recimo kmečko kuhinjo.
V tem prostoru je na folijo in peno položen laminat direkt na betonska tla. To je pritličje .

sploh ob spremembi vremena toplo,hladno opažama ,da je laminat vidno moker,sploh ob zunanjih stenah.

Čuda ne bi vlagal ,bi pa vseeno rad malo izboljšal. Omejen sem tudi močno z višino ,ker je že sedaj dobra dva metra.

Razmišljal sem ,da bi naredil "zasilno " toplotno izolacijo.

Na tla ,beton bi dal :https://www.bauhaus.si/izolacijska-podloga-logoclic-xps-maxima-118-x-4700-mm-5-55-m-debelina-5-mm ,po vrhu tega še : https://www.bauhaus.si/izolacijska-podloga-thermo-aquastop-logoclic-5100-x-1180-x-1-6mm in potem laminat.

Bi to kaj izboljšalo situacijo. Bi s tem preprečil toplotni most?

Hvala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Najbrz imas ti problem v hitrem padcu temperature in posledicno visanjem vlage ker ne zracis in ogrevas.
Folij pa ne poznam
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Vlaga v prostoru ni problem.
Zanima me res konkretno ,če bi z vgradnjo tega "xps"-a pod laminat vsaj večinsko prekinil ta toplotni most.
V teoriji si nekako razlagam ,da bi takšna izolacija mora prekiniti kar nekaj nihanj v temperaturi tal.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.852
3.869
113
Vprašanje točno zakaj prihaja do vlage. Da nimaš problema tudi s hidroizolacijo. Vsekakor izolacija škodila ne bo, samo če je problem tudi prehajanje vlage preko betona boš naredil bore malo (vlaga oz. voda bo zastajala okoli stirodura in ob neugodnih razmerah spet prilezla na plan). Če so tla goli beton in ni hidroizolacije bi sam dal spodaj bitumensko hidroizolacijo. Z recimo tekočim bitumenom (recimo Ibitol) lahko tudi fiksiraš/lepiš plošče stirodura dirketno na tla tako da narediš dvojno dobro delo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
suhi estrih plošče z izolacijo. Debelina kolko pač želiš reskirat.
Tistih 5mm je bolj za neravnine izravnat. Ni to neka izolacija.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Hidroizolacija je narejena.. Najbolj me muči sprememba temperature. Ko se zahladi ,ob odjugah in spomladi najbolj opazno. Rad bi samo če je izvedljivo nekako toplotno ločil tla -beton in laminat. Da bi čimmanj teh temperaturnih nihanj prehajalo. ??

Gledam tudi ,da bi direkt na tla dal tisto alu folijo , gor pa morda 3-4cm styrodur ali EPS in pa še kakšno peno in laminat ??
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Kar postavi vlagometer na laminat ob zunanjo steno, pa povej koliko % ti bo nameril takrat ko bos videl da je moker.
Predvidevam da ta tvoja "kuhinja" pozimi ni veliko ogrevana. Izolirana pa ni nic kot si napisal.
V takem objektu ob nenadnem visokem dvigu zunanje temperature (in vlage, predvsem spomladi ob kaksnem juznem vetru) tece od vseh predmetov.
Okna kondenzirajo na notranji strani, na bolj ali manj na vseh povrsinah nastane kondenz, lahko tudi plesen z leti
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če se dela vlaga ob zunanjih stenah je verjetno problem da so stene iz betonskih blokov?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi