Izolacija balkona z zunanje strani

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.368
230
63
Kras
www.mtl.si
Rad bi izoliral zunanjo stran balkona v velikosti cca. 3x1 meter. To je le en zid, kateri je relativno tanek (cca. 7cm), balkon se bo zaprl in bi za vsak slučaj še izoliral, tako da ne bo kakšne rose na notranji strani zaradi prevelikih temperaturnih razlik. Spodaj imam tudi cca. 10cm visoko ''luknjo'', katero bom zazidal z zidaki. Izolacija bo na zunanji strani.
Zanima pa me, kako sploh poteka postopek izolacije in pa kaj naj tam sploh dam? Širina izolacije bo več kot dovolj 5cm, namreč to ne bo bivalni balkon. S čim izolacijo sploh usidraš v beton in pa kaj potem čez daš? So kakšne omejitve pri katerih temperaturah se to lahko dela?

Kasneje bom še sliko prilepil...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
hm...priznam da mi ni najbolj jasno vse skupaj
smile-1.gif


kje od zunaj?....spodanjo stran?

kje imaš 10 cm luknjo? (ki jo misliš zazdidat).

Izolacijo se lepi - tako kot ostalo izolacijo za fasado - torej ej potrebno prej fasado oprati. Oz. lahko izolacijo tudi vijačiš, samo tu sem rahlo skeptičen, kako bo z nosilnostjo balkona, če je res debel zgolj 7 cm.

Čez izolacijo pride mrežica, zapacaš, ter končni fasadni sloj.

Uporabiš pa lahko navaden stiropor, ki se uporablja za fasade (z imeni nisem na tekočem).

temperature pa kot običjano....obevzno nad 5 stopinj, najbolje pa če je vsaj 10 stopinj (fino je, če imaš pred začetkom dela vsaj lepilo na toplem - torej kje notri).

Imaš pa še drugo opcijo.....lahko izoliraš z notranje strani (tla). Kupiš tatrdi stiropor, kis euporablja za večje pritiske (zelene barve), ter čez položiš laminat - pa je končano v enem popodnevu, ni packanja, motenja sosedov...itd (tak sistem sta 'izbrala' sestra in mož....pa se super obnese...hkrati sta pa še na balkonu znižala 'stopnico' na balkonu).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.682
1.601
113
glede na to da imaš placa dovolj, bi jaz nalepil izolacije do roba fasade. Boljše več, kot manj. Potem pa čez mrežica, lepilo in fasada.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Predlagam izolacijo z zunanje strani. Predno začneš lepit, zadevo spucaj in premažeš z emulzijo - ker je osnova star beton. Vijačenje za tako malo višino ni potrebno. Nato prilepiš stiropor z lepilom. Postopek je zelo enostaven. Čez stiropor nalepiš mrežo in vogalnike. Prvi sloj je lahko z enakim lepilom, drugi sloj pa z malto, ki ima vlakna - večja trdnost. Čez vse to daš zaključni sloj v željeni barvi.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Pa še to. Tiste luknje ne rabiš zidat, ampak jo lahko samo zapreš z izolacijo in z obeh strani premažeš z mrežico. Z notranje strani nato prekitaš in prebeliš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.368
230
63
Kras
www.mtl.si
Aha, fajn, čeprav bom verjetno vseeno ta male zidake dal.
Še tole. Za fasado na ta del nametat gor je potrebno kakšno posebno orodje?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
aha....ena slika pove več kot 1000 besed.

Luknjo spodaj zapreš s siporeksom...kupiš par kock primerne debeline (kot je debela 'stena'....mislim da se da dobiti debeline 5, 7.5 in 10...torej poišči najprimernejšega.

Potem pa zunanji del operi, kupi lepilo za stiropor, nabavi stiropor (jaz bii izbral kar 10 cm debelino...če drugega ne, boš naredil lepšo izravnavo udrtine. Potem pa postopaj kot so ti že napisali (lepljenje je precej podobno lepljenju ploščic). Vijačit tu ne bo treba - itak boš spodnji del naslonil kar na tla (fino da imaš stiropor s preklopom).


Kriza je le ta, ker imaš minimalno kvadraturo in boš težko nabavil material...npr. 4 kvadrate izolacije, 4 kvadrate mrežice, lepilo za tole nalimat (mogoče imajo 10 kilska pakiranja).

Na vsak način pa se ti kasneje splača dat tudi izolacijo po tleh (ter čez pohodno površino)...da bo izolacija, ki se jo spravljaš delat vsaj prišla do izraza.

Glede izravnave pa...delo je identično kot bi malarja delal izravnalno maso na stenah...tako da načeloma (kak daljši osebek) bo lahko naredil vse kar preko ograje (maš kakega takega na lagerju?
evil.gif
).
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Še tole. Za fasado na ta del nametat gor je potrebno kakšno posebno orodje?


Mešanje lima gre tudi ročno, je pa dobro imeti "sveder za mešanje" za vrtalni stroj, ki zadevo dobro zmeša
Nanos lepila na stiropor pred leplenjem gre z velikom špohtlom - lopatico
Mreža se zagladi z gladko gladilko, enako drugi in zaključni sloj

 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.379
5.896
113
pri taščici
se pridružujem vincetovim besedam. Videl si moj balkon, v štartu je bil precej podoben tvojemu, zazidal sem s siporexom, vse skupaj pa prekril s stiroporjem-lepil seveda.
Izoliral sem znotraj, ker mi prostor spodaj ne koristi kaj veliko, zajebal sem samo to, da nisem vzel kakega stirodurja, ker sem ženekajkrat pošteno brcnil v stiropor in se na nekih mestih pozna udrtinica.
Ti ko boš imel zunaj ne boš imel teh skrbi
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.368
230
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Hvala vsem za info. Mislim, da se bo sedaj dalo porihtat tako, da bo OK.
Še komentar na izolacijo tal. Kot rečeno balkon ne bo v uporabi pri 23ih stopinjah celo leto, zato se mi zdi to nesmiselno. Z izolacijo tega dela bi se rad le izognil rosenju notranje strani, ko pridejo prevelike razlike med notranjo in zunanjo temperaturo (običajno je notranja nekje 10-15 stopinj višja). Namreč tukaj je stena debela zgolj 5-7cm. Vse ostalo je debelejše in do rosenja ne bo prišlo (že testirano).

Pa še komentar na debelino izolacije. Bi tudi jaz najraje izravnal z zidom, ampak to potem ''pokvari'' izgled bloka. Vsi ostali imajo namreč tako in s 5cm izolacije bo ''udrtina'' več kot dovolj vidna in ne bo spremenilo izgleda bloka. Hkrati bo pa 5cm več kot dovolj za preprečitev rosenja.

Še vprašanje. Na tleh, kjer bom zazidal odprtino je kamen (kot se uporablja npr. za police). A izolacijo tam kar zasilikoniram na kamen ali obstaja kakšna boljša rešitev? Ne bi namreč rad, da bi mi tam zatekalo pod izolacijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.379
5.896
113
pri taščici
samo en namig da ne boš kasnje spraševal.
Pred časom je nekdo reševal težavo plesni na zastekljenem balkonu. Ugotovil-i smo da mu dež priteče notri, odteči pa ne more. ZAto mogoče kako minuto tudi temu eventuelnemu problemu posveti... da ne boš na koncu bazena imel....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.368
230
63
Kras
www.mtl.si
Hvala za namig, ampak ne bo potrebno. Balkon se bo zasteklil
cool-1.gif
, tako da voda ne bi smela pritekat noter.
Tudi nadstreški bodo vključeni nad vrhom zasteklitve in potem še na vrhu zida balkona. Tako da, voda bi morala odtekat daleč proč od balkona.
aplauz.gif