Izliv na JU

aaaac

Pripravnik
5. avg 2008
32
0
6
pisal bom hitro, slovnično nepravilno in v afektu, ker moram izliti ta žolč in gnev, ki mi roji po mislih glede javne uprave.
potem pa tisti, ki ste v JU... pišite kar čte.

--Marš delat , ne pa na forumih viset. zato pa je JU taka kot je!
Same kavice in praskanje po riti in molzenje denarja. marš!!

npr. zdravstvo
zakaj se zdravniki ne "štemplajo" in delajo vse, da tega sistema ne bi uvedli v UKC? Ker ko so dežurni jim teče delovni čas v UKC, čeprav so med tem v svoji privat ambulanti in zaračunavajo še tam.
Zakaj čakaš na izvide krvi vsaj 1 delovni dan, čeprav bi ga lahko dobil v 2 urah (spet UKC)? Bom povedal tako kot govorijo med sabo v laboratorijih: "zato, da dajemo občutek, da imamo veliko dela."
Zakaj, če npr. nekoga zadane kap v novem mestu in ga npr. v novem mestu oskrbijo, ga zaradi nujne oskrbe premestijo v UKC LJ in nato od tam nazaj v novo mesto - Zakaj se izstavi račun 3x za enega pacienta in eno "poškodbo"? Prvič izstavi račun bolnica v NM, drugič UKC, tretjič spet v NM... potem pa zakaj zdrav. zavarovalnice nimajo denarja?!

npr, uradi
Zakaj ni jasen proces dela in zakaj se npr. ena banalna stvar prenaša iz enega v drug oddelek tudi 6 mesecev in vplete 20 oseb?
Resničen primer iz JU:
naloga je bila prenesti eno aktivnost kontinuiranega dela iz enega v drug oddelek, ter nosilca aktivnosti o tem izobraziti. V gospodarstvu se to uredi najpozneje v enem delovnem dnevu. V JU je ta prenos iz ene osebe na drugo osebo trajal 6 mesecev (!!!!!!!) in namesto 2 oseb se je v to vključilo 20 (!!!!) oseb in 3 oddelki, in v 6 mesecih še zmeraj aktivnost ni bila prenesena na drugo osebo.

HALOOOO
Potem pa še šolstvo in ravnatelji. Zahtevajo višje plače, skoraj 3.5k eur bruto?!??! Za to, da se 5 ur dnevno praskajo po riti, 2 uri dnevno pa dejansko kaj naredijo?
Ne me jeb..t.

Drek totalni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
V tem primeru, torej znižanju plač in reševanju problemov v JS, bi dejansko vladi lahko uspelo...kajti če grejo mimo sindikatov bo referendum, ampak tu je malce upanja, da referendum pade, ker večina ljudi je proti JS.

ampak prokleti naši mediji, kako navijajo za JS in so kontra vladi. ok za RTVSLO razumem, ampak zakaj POP ne gre malo vstran od tega in predstavijo drugo plat...in če bi ovce v slo začele razmišljat, nam morda celo uspe speljati to reformo in končno, po 20 letih, spucamo JS.

Čeprav bi jaz, recimo policiji dal več denarja.
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Ravnatelji imajo za razliko od učiteljev obvezno 8 urno prisotnost. Prav tako delajo med počitnicami (oz. morajo koristiti dopust), za razliko od učiteljev, ki so na počitnicah tako kot učenci. Odgovorni so za finance in prazaprav za varnost vseh učencev v času pouka.
Ali zaslužijo večjo plačo ali ne vem ker ne poznam podrobnosti plačilnih razredov, dejstvo pa je, da je to direktorska pozicija, z vsemi dolžnostmi, tako kot vsi ostali direktorji ostalih javnih zavodov.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Ko ti bo jasno kaj je javna uprava in javni sektor piši, do takrat pa raje zadrži nebuloze za sebe...
 

aaaac

Pripravnik
5. avg 2008
32
0
6
gulikoza:
8 ur prisotnosti je za marsikoga obveznih. Pa se ne štemplajo in ni sledljivosti in dokazila da jih ni bilo tam.

AndrejK:
To kar je napisano so dejstva in resnični dogodki, ne pa nebuloze. Če ti zadeva ni jasna, kot praviš, pa se razglej okrog sebe. Sklepam, da delaš v JU. Zdaj, ali si slep za take stvari, ker si tako v tem da ti je vse kar se dogaja normalno ali pa nočeš videti kar se dogaja.Ker ni popisanih procesov dela in frameworka, je vse brez glave in repa ter razmejitev dela.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Se strinjam s tabo čeprav sem zaposlen v UKCju. Vendar je pri tem najbolj kriv vodstveni kader, ker ne zna efektivno organizirati dela. Ni človeka, ki bi udaril po mizi in da bi imel neko avtoriteto. Bojijo nekih dodatnih del in nalog in se jih izogibajo na vse možne načine. Seveda pa ne smemo vse posploševat nekateri oddelki so dobro organizirani vendar se te izjeme izgubijo v vsesplošni neučinkovitosti. Prav tako se nekateri oddelki štemplajo nekateri sa pa pač temu uspešno izmikajo
confused-1.gif
.
Pa ne me sedaj kur....at, ker bi v času ko tole pišem moral biti v službi. Sem na dopustu in čakam na nek vsaj meni nujen operativni poseg. Hoteli so me dati za eno leto na bolniško, da pridem na vrsto
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Itak da ni človeka, če imajo lepo zagarantirao plačo in nobene grožnje, da bi sploh zgubili delo. Kdo bo potem učinkovit?

Pa tudi plač ravno nimajo nekaj pretirano bajnih, da bi se zaposlil res sposoben človek.
 

Nikka

Pripravnik
8. avg 2007
531
11
18
MB
kid.kibla.org
Ne vem kaj ste vsi tako obsedeni z nekim štemplanjem. A ni bolj važno, da je delo narejeno? Ker nekdo je lahko v službi od 7-19 pa delo ni narejeno. Jaz bi raje normative uvedla kot pa to bedasto štemplanje.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.448
865
113
sem včeraj gledal začetek prenosa ekonomsko socialnega sveta (al nekako tako) na SLO 3.
Prva stvar, kateri je Semolič oporekal je bil direktni prenos, s pojasnilom, da ni potrebno celotni Sloveniji vedeti o čem se pogovarjajo. Prav vidno je bil znerviran zaradi prenosa. No v nadaljevanju je nato "pametno" molčal.
Le zakaj?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
.Pa ne me sedaj kur....at, ker bi v času ko tole pišem moral biti v službi. Sem na dopustu in čakam na nek vsaj meni nujen operativni poseg. Hoteli so me dati za eno leto na bolniško, da pridem na vrsto
bonk.gif
Mi je znano. Sestrična po 30+ letih dela v UKC je šla na operacijo v Novo mesto.
Prejšnji teden je žena imela pregled na očesni. 3 ure, od tega je pregled trajal kakšnih 10 minut, pa je bila v pol ure na vrsti. Da pa je mera polna pa dioptrije niti na pol niso "ugotovil" ker v 10 minutah se je pač najbrž ne da, če je le malo bolj komplicirana.
Da o mojih dogodivščinah ki so precej podobne tvojim ne pišem. No jaz sem bil na bolniški, ker sem bil bolj ali manj vezana na določenga dohtarja, pa tudi nekih vez po KC nimam. Imel sem jo samo eno slabo leto. Pa so odžagali tistega človeka prav po hitrem postopku, oziroma je kar sam nekako šel, ker tako ni mogel delat. (pa čerpav je bil prej desetletja uspešen šef neke zdravsvtene ustanovae v lj)
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
normative si rekla a dej nehi no......

Na šolstvu v živo slišal osebe ne morem, šef skomigne z ramami, kaj mu lahko nardim... praksa JU. Zanimivo je jokcanje sindikatov gor in počez. Ko so jih v števcih, Ero, žnj firm vn metal..

pa niko i ništa..... Če je delo narejeno ali ne, ni nobene odgovornosti. Pr dacarjih je to že v navadah, ko morjo v 30 izdat odločbo pa jo ne..

še nism slišal, da bi kdo letu iz službe? Na občinah isto......

Vem pa da je poslploševanje narobe, sam normative uvest v JU je nekaj nemogočega, ja če bi lahko odpuščali iz tega naslova... ampak pazi odpuščat se ne sme, plač ne smejo znižat .....

Jest bi jim dal enkrat lidlovega delodajalca.....

Imamo lep primer ko so šle gorenjske SDK-jovke po ukinitvi na GB d.d... niti 95% jih ni zdržalo tempa... no to dost pove.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
sem včeraj gledal začetek prenosa ekonomsko socialnega sveta (al nekako tako) na SLO 3.
Prva stvar, kateri je Semolič oporekal je bil direktni prenos, s pojasnilom, da ni potrebno celotni Sloveniji vedeti o čem se pogovarjajo. Prav vidno je bil znerviran zaradi prenosa. No v nadaljevanju je nato "pametno" molčal.
Le zakaj?

Hmm...ampak kaj ima semolič s JS?
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik aaaac pravi:
AndrejK:
To kar je napisano so dejstva in resnični dogodki, ne pa nebuloze. Če ti zadeva ni jasna, kot praviš, pa se razglej okrog sebe. Sklepam, da delaš v JU. Zdaj, ali si slep za take stvari, ker si tako v tem da ti je vse kar se dogaja normalno ali pa nočeš videti kar se dogaja.Ker ni popisanih procesov dela in frameworka, je vse brez glave in repa ter razmejitev dela.

Kot je bilo že sklepati iz prvega posta, si "genij". Ne delam niti v JU, niti v JS (če mogoče poznaš razliko) in niti nikoli nisem. Priznam pa, da sem bil pred osmimi leti na razgovoru za delo na dveh uradih, ki sta del JU, pa me nekako niso prepričali. Predvsem s plačo, ki bi bila 40-50% nižja kot sem jo imel tedaj.
Poznam pa delo v JU in vem, da so ponekod stvari brez glave in repa, po drugi strani pa 20% zaposlenih naredi 70% dela.
Btw - moja žena s VII stopnjo izobrazbe in 10 letno delovno dobo ima v JU 10% nižjo plačo, kot jaz, faliran študent v gospodarstvu. Pa žal ni ena izmed tistih, ki se "pase" na tvoj račun. V zadnjih 3 letih ni mogla vzeti dopusta za več kot 10 dni v kosu, za prvomajske praznike in novo leto ni bila prosta... Niso vsi paraziti, čeprav je precejšni del JU nepotreben in predimenzioniran.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Ja saj plača ni vse? Glede na delo, opravljeno v JU, je plača previsoka, pa četudi je nizka.

Skinit kakšne 50% folka iz JU, pa povišat normative, uvest sistem, kot je v gospodarstvu, pa bo.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik problemout pravi:
normative si rekla a dej nehi no......

Na šolstvu v živo slišal osebe ne morem, šef skomigne z ramami, kaj mu lahko nardim... praksa JU. Zanimivo je jokcanje sindikatov gor in počez. Ko so jih v števcih, Ero, žnj firm vn metal..

pa niko i ništa..... Če je delo narejeno ali ne, ni nobene odgovornosti. Pr dacarjih je to že v navadah, ko morjo v 30 izdat odločbo pa jo ne..

še nism slišal, da bi kdo letu iz službe? Na občinah isto......

Vem pa da je poslploševanje narobe, sam normative uvest v JU je nekaj nemogočega, ja če bi lahko odpuščali iz tega naslova... ampak pazi odpuščat se ne sme, plač ne smejo znižat .....

Jest bi jim dal enkrat lidlovega delodajalca.....

Imamo lep primer ko so šle gorenjske SDK-jovke po ukinitvi na GB d.d... niti 95% jih ni zdržalo tempa... no to dost pove.

To je problem v JU - ni prave odgovornosti za napake. Vem za primere, ko so vodje oddelkov ali celo sektorjev namerno naredili napako samo zato, da so jih degradirali, ker niso prenesli odgovornosti delovnega mesta. Ampak, pazi, degradacija je imela vpliv samo na delovno mesto, obdržali so pa naziv in plačni razred. Zakaj bi se potem sekirali.
Odpuščati nesposobne je pa mission impossible. So zaščiteni kot kočevski medvedi.

Lidlov delodajalec je pa čist soliden. Dokler opravljaš svoje naloge zadovoljivo, imaš tudi dobro in redno plačo.
 

aaaac

Pripravnik
5. avg 2008
32
0
6
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Citat:
Uporabnik aaaac pravi:
AndrejK:
To kar je napisano so dejstva in resnični dogodki, ne pa nebuloze. Če ti zadeva ni jasna, kot praviš, pa se razglej okrog sebe. Sklepam, da delaš v JU. Zdaj, ali si slep za take stvari, ker si tako v tem da ti je vse kar se dogaja normalno ali pa nočeš videti kar se dogaja.Ker ni popisanih procesov dela in frameworka, je vse brez glave in repa ter razmejitev dela.

Kot je bilo že sklepati iz prvega posta, si "genij". Ne delam niti v JU, niti v JS (če mogoče poznaš razliko) in niti nikoli nisem. Priznam pa, da sem bil pred osmimi leti na razgovoru za delo na dveh uradih, ki sta del JU, pa me nekako niso prepričali. Predvsem s plačo, ki bi bila 40-50% nižja kot sem jo imel tedaj.
Poznam pa delo v JU in vem, da so ponekod stvari brez glave in repa, po drugi strani pa 20% zaposlenih naredi 70% dela.
Btw - moja žena s VII stopnjo izobrazbe in 10 letno delovno dobo ima v JU 10% nižjo plačo, kot jaz, faliran študent v gospodarstvu. Pa žal ni ena izmed tistih, ki se "pase" na tvoj račun. V zadnjih 3 letih ni mogla vzeti dopusta za več kot 10 dni v kosu, za prvomajske praznike in novo leto ni bila prosta... Niso vsi paraziti, čeprav je precejšni del JU nepotreben in predimenzioniran.

Zato pa pravim - popisati procese, da se ve kaj se mora delati in koliko. Potem se lahko loči plevel od zrnja in se začne brcat na cesto tisti "plevel".
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Nekdo na neki občini s SLO se ukvarja z odločbami za XXX zadevo, Dela ima res neverjetno ogromno, v prostem času je pisatelj - uganete kje piše svoje knjige (v živo videl pri njemu na PCju).

In nekateri se slepite z tem kaj vse se dogaja... reklo "lahko je s tujim jebeštrga.em opletat po koprivah" še kako drži glede JU in denarja ki se steka tja. Ni sicer povsod tako, vendar najeb.kal bodo pa vsi...
 

Nikka

Pripravnik
8. avg 2007
531
11
18
MB
kid.kibla.org
KSZ
Čisto kulturno se lahko v JU iz naslova nesposobnosti lahko odpušča že dolgo časa. Če se vodilni tega ne poslužujejo, pa to ne morebiti niti problem zakonodaje (ki je tu čisto ustrezna) niti uslužbencev, kamoli ostale raje, ampak politike.

Niti slučajno pa to ne more biti razlog, da se pavšalno piše kako v JU nihče nič ne dela. Če kdo ne dela, naj se ga odpusti. Marsikdo se res čoha, ampak to so pretežno tisti, ki so zaposlitev dobili preko VIP, teh pa ne bodo odpustili kar tako.

Zavedajte se še nečesa, plače v JU so slabe. Višje povprečje pa gre na račun vodilnih, predvsem pa skladov, agencij in zavodov, katerih plače so v višini tistih v gospodarstvu. V JU s 7. stopnjo začneš pri cca. 700 EUR, na agenciji ali skladu pa s 1000-1200 EUR.
 

Nikka

Pripravnik
8. avg 2007
531
11
18
MB
kid.kibla.org
In kaj ti pol pomaga, če je uradno od 7-15 v sluzbi, naredi pa bore malo? Normative na UE že imajo btw, tako da se jih da marsikje naredit. Pa v sodstvu tudi. Je pa res, da so lahko le približni. kakšno zadevo lahko narediš hitro, s kakšno pa se zajebavaš celo večnost.

Ne ti o SDK, dokler je bil, ni bilo take plačilne nediscipline.
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Plačilne nedisciplina (razen prispevkov) je bla že skoz..... sej davčna enim pusti enim ne...

druga stvar še enkrat preber SDK jevi delavci niso zdržal v GB d.d.
je res ni kofetkov, pri manjku ne gre noben dam, ob uri si za šalterjem... Po žurnalu so GB delavci naredl 70% več postavk kot SDK je prav Puharca na izobraževanju to smejoče pravla.

Pa še so bli preobremenjeni...
Pa še nekaj tiste virmane, ki je SDK jeva garnitura knjižila, jih je v 5 urah poknjižila ena GB delavka za terminalom... Pa je GB pohopal SDK jeve stranke in še svoje skupej...

to bi mogla na lastne oči videt..... tam je bilo lako čemo, tukaj pa je bla muzka drugačna...
 
Nazadnje urejeno: