Izkušnje z Garmin navigacijo

brzi

Pripravnik
23. jul 2007
40
0
6
Maribor
Včeraj sem naredil test z Garminom nuvi 250W. Pot je bila iz Maribora do Graza, nastavljeno je bilo izogibanje avtocestam, polkrožnemu obračanju in makedamskim cestam. Izbral sem najhitrejšo pot. Groza!!! Imel sem občutek kot, da se namerno izogiba pravi poti in me vodi po nekih turističnih cestah. Tudi v samem mestu me je vodil cik cak do cilja. Nekaj krat mi je izbral pot preko bencinskih črpalk in dovoznih poti za trgovine.
Tudi z opcijo najkrajša pot mi je izrisal čudno pot. Zadovoljivo je bilo edino z vključeno opcijo za avtoceste.
Kakšne so pa vaše izkušnje?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Z izogibanjem avtocest sem prav lepo prišel do Celovca, pa tudi po mestu se je lepo obnašal.
Mi je pa predlagal na poti bližnice, katere še sam nisem poznal. Kjer mi je predlagal zavijanje
iz "moje" glavne ceste, sem vozil po svoje in je hitro preračunal in vodil naprej.

V končni fazi me je pripeljal do hišne številke!
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Izogibanje Avtocestam pri Garminu pomeni ( napaka v programu ), da se izogiba tudi ostalim glavnim cestam.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Hmm... Če še 1x pomislim, sem imel izključene plačljive ceste...
crazy1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Zanimive brzi so tvoje izkušnje z napravo !
shocked-1.gif
Tudi sam jo imam in po prebiranju takšnih ugotovitev uporabnikov je malce srhljivo, ali naj napravi v bodoče še sploh zaupam.

No, napram temu, da sem jo v Graz uporabljal samo 2x sem bil z samim vodenjem zadovoljen, tako da ji bom še naprej vrjel, dokler me ne bo seveda zadeva odpeljala bogu iza nogu do doma.
V MBju ko sem se vračal je bilo prvič porazno in vem zakaj; imel sem vklopljeni obe karti CN2008 in AR2.0 ... ko sem drugič se vračal sem CN2008 izklopil in je bila zadeva dosti boljša oz. super bi lahko rekli.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Poskusi še izogibanje plačljivim cestam. Izogibanje avtocestam pusti izključeno in poročaj.
smile-1.gif
 

brzi

Pripravnik
23. jul 2007
40
0
6
Maribor
Sem zdaj poskusil še s to opcijo in je izrisal veliko boljšo pot. Očitno ta opcija izogibanje avtocestam zelo pokvari pot. Sedaj mi najhitrejšo in najkrajšo pot izračuna veliko bolj normalno.

p.s. Sem pa včeraj spoznal vse stranske poti do Graza.
smile-1.gif
 

crs

Zelenc'
6. mar 2008
6
0
1
Katero verzijo CNja imaš gor?

Jaz se npr. šel v Južno Tirolsko, kjer me je vztrajno pošiljal čez Hermagor in ne čez Lienz (CN v. 9)
V CN 2008 pa je to urejeno.

Sem naletel še kar na nekaj takšnih nezaželjenosti, vendar se iz glave ne spomnim... zagotovo pa Garminu ne zaupam 100%.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Jaz sem včeraj peljal LJ (stegne) - MB (hotel Piramida), brez najmanjših težav - le pred samim ciljem me je hotel poslati levo pred hotel, vendar se tam ni smelo zavijati (polna črta, ni pasu za v levo, vendar tudi znaka, ki bi izrecno prepovedoval ni bilo). Enivej, sem zapelal naprej, okoli ene stavbe in prišel nazaj po isti cesti, a iz nasprotne smeri, tako da sem potem lahko zavil pred hotel na desno.
cheer.gif
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Sem šel v petek na Kope, prihajal pa sem iz smeri Velenja.
Enih 6 km pred Slovenj Gradcem me je usmeril v hribe, potem pa do gozdne ceste, ki je postajala vedno slabša, tako
da sem na koncu moral obrnit. Nuvi se je potem čisto izgubil, saj me je hotel na vsak načinspravit na to gozdno cesto.

Jaz sem peljal naprej in malo pred SG je tabla Kope, tam pa je nuvi spet začel delovatitako kot treba.
Ko sem se vračal nazaj, me je spet hotel spravit iz asfalta na gozndo cesto, sem se ustavil in pogledal, kakšna ta cesta je od zgoraj (totalno neprevozna).
Imam pa nastavljeno izogibanja (makadam,...). Ali mogoče kaj vpliva na to popravek, ki ga je dal Matko, da makadamske ceste pokazuje lepše, hkrati pa so tudi višje kategorizirane?

Lp,
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:
Ali mogoče kaj vpliva na to popravek, ki ga je dal Matko, da makadamske ceste pokazuje lepše, hkrati pa so tudi višje kategorizirane?
ne-ne-1.gif

Tisti popravek je samo za izgled, zgolj kozmetika.
V opozorilo še posebej piše, da nima vpliva na napačno kategorizacijo.

Sem pogledal v Mapsourcu Velenje - Kope (izklop makadama, najhitrejša pot,):
CityNavigator 2008 NT ima napako in želi na kolovoz
AdriaRoute pa bi želel po gozdni poti iz Mislinje

V konkretnem primeru zelo slabo, a krivda je zgolj v zemljevidih.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Sem še enkrat simuliral v MapSourcu, trenutno samo z AR2.0.
Zvečer bom še probal za CN2008.

Nastavitve:
1.)
- izogibanja (makadam, U-turns-obračališča)
- nahitrejša pot

Izbere pot čez kolovoz, razdalja od doma do Kop (Razgorca 66 - Grmovškov dom) je 85.km

2.)
- izogibanja (makadam, U-turns-obračališča)
- najkrajša pot

Izbere pravilno asfaltno pot na Kope, razdalja od doma 96,5 km.

3.)
- izogibanja (ni odkljukano nič)
- najhitrejša pot

Spret izbere pravilno pot, po asfaltu (96,6 km).

Malo čudno to deluje. Kako imate vi nastavljeno običanjo pri routanju, najkrajšo ali najhitrejšo pot?
Sicer v zgornjem primeru tudi ta nastavitev malo čudno deluje, me zanima, kako on določa,
kdaj bo najhitrejša, kdaj pa najkrajša pot.

Lp,
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Moje izkusnje so da v AR ne mores glih 100% bit,in to po moje zaradi napačne kategorizacije cest.CN se glede tega precej bolje obnese