izkasljevanje gnoja

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se mi je pojavila kar moteča zadeva.
In sicer izkašljevanje gnoja in pa zamašen nos - oziroma diham skozi nos brez problema, vendar imam zabasane sinuse, tako da se takoj sliši, ko izgovorim npr črki m in n.
Simptomi:
Že cca 1 mesec izkašljujem gnoj. Ponavadi zjutraj malo več in gotovo. Vedno moram po izkašljevanju še nos obrisati - se mi kar veliko materiala "sprosti" ven... Čez dan mogoče kdaj še pride kakšen "intermezzo", vendar veliko manj kot zjutraj. Pomislil sem na kakšno alergijo, vendar v 30ih letih nisem bil nikoli alergičen na kakšno cvetenje ipd. Pa tudi ne vem, če je za alergijo značilno, da pljuvaš zeleno?
Zanimivo je to, da športam in delam(tudi kakšna težka fizična dela) brez problema. Tako kot ponavadi. Mogoče se čutim malo bolj utrujenega v "stand by", ampak, ko začnem migati, je vse OK. V posteljo me tudi ni "položilo". Bolan v zadnjih 10 letih praktično nisem bil.
Nisem kadilec.
Bi šel do zdravnika, če bi težko dihal, ali pa če nebi mogel odteči 1 urco, če nebi mogel vrta preštihat, ali pa kubik drv nacepit.... Kaj pa vem no... Ali bi moral vseeno na kakšno slikanje?
Kakšna ideja, kaj me daje?
 
Nazadnje urejeno:

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Mislim, kaj sploh študiraš????? Če grem ali ne grem?

En mesec že to traja, nič se ni popravilo oz. izboljšalo? Če sam nisi poskrbel z arnijami, potem pojdi do zdravnika...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem mislil, da bi počakal še par dni, da mine to cvetenje ipd, če bi slučajno šlo za alergijo. Se mi zdi, da se je ravno takrat začelo dogajat, ko se je začela narava prebujat...
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Mene daje podobno še 8 dni neki ni vredi izgleda pride po zraku, ko kolesarim pa sem vzunaj je vse v redu, ko pridem not pa znori vse, nos grlo pljuča, prav skeli.
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Čeprav se zdi da ni nič resnega, lahko se za vsako navadno stvar skriva kaj zelo resnega, še posebej če se simptomi ponavljajo/ne zginejo po dolgem času.

Jz sem tako vlekel "prehlad" cel mesec (zamašen nos, izkašljevanje gnoja in kašelj), sem pač mislil da bo minilo samo, ampak ko so se pa pojavile težave z dihanjem, je bilo že prepozno, sem že bil na urgenci, diagnoza obsežna pljučna embolija. Zato, če traja dolgo, ne se igrat!!