izgubljena osebna izkaznica

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pred leti sem izgubila osebno ter jo preklicala na UL....ta teden moram dat nujno delat novo in me zanima, če rabim kako potrdilo o preklicu prejšnje - da ne bom zastonj na UL letela po duplikat
redface-1.gif
)
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Na UL bi ti sigurno dali še enkrat potrdilo. Najprej se pa pozanimajo na UE, če to sploh rabiš.


"Oseba, ki je pogrešila ali izgubila svojo osebno izkaznico ali so ji osebno izkaznico ukradli, mora to v osmih dneh naznaniti na upravni enoti, kjer ima oseba prijavljeno stalno prebivališče. V primeru, da se je pogrešitev zgodila v tujini, je to treba naznaniti v osmih dneh po prihodu v našo državo. Oseba mora na obrazcu čim natančneje opisati okoliščine ter datum pogrešitve, izgube ali tatvine. Poleg tega je treba pogrešano, izgubljeno ali ukradeno osebno izkaznico preklicati v Uradnem listu, kar v imenu stranke praviloma opravi pristojna upravna enota. Stroški preklica znašajo 8,35 EUR (2.000 SIT).

Naznanitev osebne izkaznice je brezplačna storitev.

Če stranka želi novo osebno izkaznico, mora plačati ceno obrazca za novo osebno izkaznico, ki znaša 9,26 EUR (2.220 SIT). Poleg tega mora plačati tudi upravno takso. Če državljan ob pogrešitvi stare osebne izkaznice ne ravna skladno z dolžno skrbnostjo, plača ob vložitvi vloge za novo osebno izkaznico dvokratno oziroma štirikratno vrednost upravne takse."

Vir: e-uprava
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.347
968
113
Meni je prejšnjič samo na obrazcu označila, da nisem vrnil osebne izkaznice... Meni je takrat pretekla kako leto pred podaljševanjem, pa sem jo doma nekje založil, pa ni popolnoma nič komplicirala, le podpisati sem se moral...
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Je nisi nič preklical? Ker vem, da se govori, da po novem preklic ne bo več potreben, smao nisem sigurna, če je to že stopilo v veljavo ali ne?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.347
968
113
Jest je nisem nič preklical... Imel sem še veljaven potni list, izkaznica pa mi je pretekla... Pa mi reče, da moram staro kartico dat njej, da jo uniči, pa rečem, da sem jo doma nekje založil, da ni čisto "izgubljena"... Pa je samo označila, da nisem vrnil kartice v uničenje... Kak dan kasneje sem jo doma našel pa sem jo hotel nesti na uničenje, pa se mi potem ni dalo čakat na občini, tako da jo imam še vedno doma (za spomin
grin1.gif
)... Nikoli po tistem nisem imel nikakršnega problema, tudi nikakršne pošte nisem dobil... Sem pa zdej pogledal na datum izdaje moje osebne, pa je že malenkost več kot dve leti od tega...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.287
3.690
113
davorinm.wordpress.com
Javna uprava.
evil.gif


Jaz sem enkrat klical dva dopoldneva..., potem obupal, poslal mail...in dejansko dobil odgovor......čez 21 dni.
hysterical-1.gif



Da izkoristim. A velja vozniška, kot osebni dokument?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.347
968
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Da izkoristim. A velja vozniška, kot osebni dokument?

Ne, ker na njej ni zapisanega naslova stalnega prebivališča... Če ti jo kdo upošteva, je to njegova dobra volja...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.404
1.358
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:Da izkoristim. A velja vozniška, kot osebni dokument?

Z Virantom po novem velja v vseh upravnih postopkih kot pravi osebni dokument, ker lahko iz uradnih evidenc dobijo vse potrebne podatke, rabijo pa samo videti tvojo sliko v vozniški kot dokazilo istovetnosti.

Ne moreš pa z njim npr. čez mejo ali pa kupiti mobitela v BigBangu
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno: