Izgorelost, kaj tretjega ali naj kar umrem?

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Pozdrav družba. Kako bi vi reagirali v dani situaciji, kak nasvet? Kolega mi je pred tremi meseci zrihtal službo pri privatniku, sicer meni luštno delo ampak nočno od 11h do 07h. Vse prav, dokler ne izvem, da zame ni menjave, oz. si jo naj sam najdem in pručim, da me menja. Ok, sem mislil bomo že nakar slišim, da je to pri njih stalna praksa. Če češ menjavo, najdi si jo, samo, da bo narejeno. Žalostno, ampak tako to je pri nas, če češ soliden denar boš jebal ježa ;). Zdaj pa tista resna, do danes sem naredil 62 zaporednih nočnih brez dneva fraj! Saj nimam menjave... En teden nazaj pa grem po eni nočni dpat, me trese ko psa, obliva polt, imel drisko in ene 10krat sem tisti dan bruhal. Potem pride pa PAZITE sobotna nočna. Skratka v soboto pop. se zbudim, opravki in to, zvečer delat, pridem zjutri domov, psa na sprehod in spat... Ni šans, nisem mogu pa da se na glavo postavim. Prebedim celo nedeljo, opet v nočno, v pon. zjutraj enako. Ni pogojev da zaspim, samo ležim. No prebedim pon. in še nočno, kaj mislite, da je blo danes? Isto! Ne spat pa da sem ne vem kaj. Zanimivo mi je, da čutim, da sem na smrt utrujen, samo budn sn pa kot, da sem spal 15ur? Kaj za hudiča je zdaj to, ker današnje bedenje pa še ena nočna, če jutri ne bom mogu spat kot se zagre al bom umrl al se pa sam fentam. Od sobote do srede je pa mal jeba. Jaz sumim živce, ker firma, sploh pa šef so kruto pokvarjeni, vem, samo saj veste, žvet pa moraš v naši ljubi državici. Bolj me pa trenutno skrbi tako dolgo časovno obdobje bedenja...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A slučajno za lažjo prebroditev "krize" ponoči piješ energetske pijače? Ker reakcija je zelo podobna.

Bi ti moraliziral pa pisal nasvete pa nima veze, probaj kako spalno tableto vzet, al pa toplo mleko z medom za začetek. Šefu pa reci naj ti najde zamenjavo, če ne bo "šiba" pela.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Zakaj bi ti iskal zamenjavo za nocne?
Naj sef isce zamenjavo za tebe.
Kaj mislis da bi naredil tvoj zdravnik ce prebere tvoj post?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pozdrav družba. Kako bi vi reagirali v dani situaciji, kak nasvet? Kolega mi je pred tremi meseci zrihtal službo pri privatniku, sicer meni luštno delo ampak nočno od 11h do 07h. Vse prav, dokler ne izvem, da zame ni menjave, oz. si jo naj sam najdem in pručim, da me menja. Ok, sem mislil bomo že nakar slišim, da je to pri njih stalna praksa. Če češ menjavo, najdi si jo, samo, da bo narejeno. Žalostno, ampak tako to je pri nas, če češ soliden denar boš jebal ježa ;). Zdaj pa tista resna, do danes sem naredil 62 zaporednih nočnih brez dneva fraj! Saj nimam menjave... En teden nazaj pa grem po eni nočni dpat, me trese ko psa, obliva polt, imel drisko in ene 10krat sem tisti dan bruhal. Potem pride pa PAZITE sobotna nočna. Skratka v soboto pop. se zbudim, opravki in to, zvečer delat, pridem zjutri domov, psa na sprehod in spat... Ni šans, nisem mogu pa da se na glavo postavim. Prebedim celo nedeljo, opet v nočno, v pon. zjutraj enako. Ni pogojev da zaspim, samo ležim. No prebedim pon. in še nočno, kaj mislite, da je blo danes? Isto! Ne spat pa da sem ne vem kaj. Zanimivo mi je, da čutim, da sem na smrt utrujen, samo budn sn pa kot, da sem spal 15ur? Kaj za hudiča je zdaj to, ker današnje bedenje pa še ena nočna, če jutri ne bom mogu spat kot se zagre al bom umrl al se pa sam fentam. Od sobote do srede je pa mal jeba. Jaz sumim živce, ker firma, sploh pa šef so kruto pokvarjeni, vem, samo saj veste, žvet pa moraš v naši ljubi državici. Bolj me pa trenutno skrbi tako dolgo časovno obdobje bedenja...

Če ti ne da frej ali dopusta, pa vzami bolniško... Po simptomih sodeč bi jo itak rabil.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kronična neprespanost
Nekoč nekje smo delali preizkuse okoli nespanja ipd..po določenem času so bili simptomi isti, samo brez driske in bruhanja, ostalo pa enako. Če ga boš še malo sral, boš padel okrog..tako ali drugače.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A greš lačen spat al sit? Jaz, ko grem lačen, ne bom zaspal, da ga ubiješ. Večkrat se tudi po 4 ure premetavam po postelji. Potem popizdim, se grem najest in zaspim v 10 minutah.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Zdaj če teraš 2k za tako delo ajde se splača potrpet 1 leto. Če delaš za pol tega pa niti slučajno ni vredno trpet in niti približno ni spodobno plačilo. Tak način dela se orng pozna na psihi in telesu.
Jaz ne bi, pa rad delam in sem navajen trdo delat. Zdravnik pa bi te po moje že po videzu dal v bolniško, mu ne bi rabil razlagat za kaj gre.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
tudi za dva jurja ne očitno, če ne gre, ne gre... zdaj je 3 mesece okoli, on pa fertik. kako naj še 9 mesecev zdrži, niti na 10k€ ne...
definitivno, če ne da dopusta pa k dohtarju, kjer bi najbrž BP dobil bolniško, če si pa pregorel. Nadomeščanje ni tvoja skrb, čeprav ti je rekel da je. Ne razumem pa, kaj naj bi pomenilo "oz. si jo naj sam najdem in pručim, da me menja"? enega z ulice potegneš pa tisti potem nekaj čara? a je to na črno? ne da moraliziram, samo štekam pa, kaj pomeni če si ti nekje zdaj na črno pa greš na bolniško ali pa redno zaposlen oziroma kje je razlika, ko se enkrat nazaj sestaviš. Ampak lej, tko očitno ne gre. bilo luštno, dokler je trajal, zdaj pa kaj bolj normalnega najdi.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
1. Serjete ga, fantje.
2. Družina (če jo imate) se vam očitno hebe, saj ne boste dočakali 60, še posebej, če boste delali izmenično.
3. Za tak prispevek (tedne in tedne nočna) bi morala biti plača (neto) vsaj 1200 evrov, pa četudi si samo varko.

4. Ni vse v denarju, je pa vse v zdravju!

Argumenti nekaterih "pametnih", da so 20 let delali nočne brez posledic, NE DRŽIJO, ker vsi nimamo enakega organizma. Niti slučajno!
Egipt s sužnji in faraoni pa spet prihaja v ospredje...

It k zdraviku/v bolniško, tožit za:

- izgubljeni dohodek zaradi bolniške
- tožit zaradi poslabšanja zdravstvenegastanja

Da ne boste mislili, da pretiravam:

članek slovenske strokovnjakinje o veliki škodljivosti dela v izmenah
 
  • Všeč mi je
Reactions: sipu

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Janko, ne da se ne strinjam s tabo (tokrat se), me pa vseeno zanima iz kje ti cifre vlečeš. 1200€ je na mizo danih na podlagi česa?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
1. Serjete ga, fantje.
2. Družina (če jo imate) se vam očitno hebe, saj ne boste dočakali 60, še posebej, če boste delali izmenično.
3. Za tak prispevek (tedne in tedne nočna) bi morala biti plača (neto) vsaj 1200 evrov, pa četudi si samo varko.

4. Ni vse v denarju, je pa vse v zdravju!

Argumenti nekaterih "pametnih", da so 20 let delali nočne brez posledic, NE DRŽIJO, ker vsi nimamo enakega organizma. Niti slučajno!
Egipt s sužnji in faraoni pa spet prihaja v ospredje...

It k zdraviku/v bolniško, tožit za:

- izgubljeni dohodek zaradi bolniške
- tožit zaradi poslabšanja zdravstvenegastanja

Da ne boste mislili, da pretiravam:

članek slovenske strokovnjakinje o veliki škodljivosti dela v izmenah
Stari, ne kakaj. Za tako crkavico sebe v grob spravit. Saj ter še pokopat ne bodo mogli dostojno.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Zrelo za prijavo delovni inšpekciji.

Tudi moj odgovor je tak...

Človek, pazi nase. Tale tvoj šef že ne bo nate... Imaš pravice, ki so ti kršene. KREPKO!

Potrebuješ počitek, da ne boš za vedno zaspal na cesti, ko se boš peljal domov...

OK, menjave si že najdeš, če hočeš po svoje izmene menjat, če greš pa na bolniško, naj pa kar on išče zamenjavo... Lahko je biti šef, pa ne opravljati šefovskega dela... Če so oni tako nerazumevajoči, pojdi na bolniško...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Naredil si skoraj 500 nočnih ur v dveh mesecih, 250 v enem mesecu...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Na prvem mestu je zdravje potem pa vse ostalo! Nujno bolniška in v tem času iskat novo zaposlitev. Pri tem delodajalcu boljše ne bo, kvečjemu mnogo slabše.
Ko boš (upam) šel na bolniško, nič razmišljat kako bo brez tebe potekalo delo itd....večinoma smo za delodajalca samo številke in zlahka zamenljivi.

Drži se in pazi nase!

22730345_1506585322766167_5028094764051033709_n.jpg
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Sem, ekipa. Vem, da imate prav, ja, šiht je trenutno na črno belo kuverto, vem, jbg... Je pa vsaj denar. Danes je bilo malo bolje, ne sicer kaj dosti, ampak nafilal sem se s tistimi Persenosan tabletami :). Tudi to bom upošteval, da res ne hodim lačen spat, vsaj kos kruha in pašteta... Mogoče bo od sedaj kaj bolje. Grem danes iz nočne spat upoštevajoč nasvete, javim, kako bo šlo, thx še enkrat...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
GSMobil upam, da si čim preje najdeš drugo službo. Vsak dan delati ponoči ni zdravo, tudi, če se ne bi slabo počutil, ker dolgoročno slabo vpliva na organizem. Upam res, da je to samo začasna zate.

Si bom pa vseeno drznil malo dregniti; kje ste zdaj tisti, ki pravite, kako hudo je delat v javnem sektorju? GSMobil išče zamenjavo, da se bo lahko naspal!!!

GSMobil očitno nima Štruklja in druge bande, ki vpije za pravice. Za njega nihče ne vpije, ker mora denar kravo zaslužit. Edino kar lahko dobi od države je, da ga učiteljica v vrtcu prijavi na CSD, če slučajno otroka pride prepozno iskat v vrtec, ker gospa ne razume, da je GSMobil utrujen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: piksna