Izginula tema - kakšen forum pa je tole, WTF?

Najednik

Pripravnik
1. maj 2013
118
0
16
Citat:
Administrator philips je odgovoril:

"Manjkajoča" tema je bila izbrisana.

Še vedno pa to ne pojasni:

- na podlagi kršenja katerih pravil skupnosti je bila moja prva tema na tem forumu izbrisana iz rubrike, podnaslovljene "Tu si dajte duška"?
- zakaj o izbrisu teme in razlogih za njen izbris nisem bil obveščen?
- na podlagi kršenja katerih pravil skupnosti je bila brez odgovora s strani upravljalcev foruma zaklenjena in nato še pobrisana prijava moje napake?
- na podlagi kršenja katerih pravil skupnosti je bil zakljenjen PRVI odgovor administratorja na mojo prijavo napake?

V primeru, da bo tudi to pobrisano, prilagam kopijo v priponki.

Citat:
Od uporabnikov pričakujemo, da se bodo med seboj spoštovali. Skupnost ni namenjena grožnjam, nadlegovanju, zalezovanju ali zlorabam drugih članov.

Prepovedno je odpiranje podvojenih tem. Dolžnost moderatorja je, da v primeru podvojene teme le-to zaklene in naredi preusmeritev na obstoječo temo in o tem obvesti uporabnika.

Vse skupaj izgleda, da bi moral biti zaradi neupoštevanja pravil onemogočen račun moderatorjev in administratorjev. Pravna država je takrat, ko vsi spoštujemo dogovorjena pravila!
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Vse skupaj izgleda, da bi moral biti zaradi neupoštevanja pravil onemogočen račun moderatorjev in administratorjev. Pravna država je takrat, ko vsi spoštujemo dogovorjena pravila!
Jaz sem zelo alergičen na dvojna merila, zato bi se s tem celo strinjal!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zeh. A si resno pričakoval pošto s povratnico, glede izbrisa neke glupe teme?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zeh. A si resno pričakoval pošto s povratnico, glede izbrisa neke glupe teme?
Ti to meni? Jaz sem samo proti dvojnim merilom.

Vsekakor pa bi bil nov uporabnik deležen vsaj kratkega obvestila, da je kaj storil narobe. Ne pa da misli, da je kaj narobe z SQL strežnikom...
Potem pa da se teme v tehničnih težavah zaklepajo in nato brišejo. Zakaj to?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zeh. A si resno pričakoval pošto s povratnico, glede izbrisa neke glupe teme?
Ti to meni? Jaz sem samo proti dvojnim merilom.

Vsekakor pa bi bil nov uporabnik deležen vsaj kratkega obvestila, da je kaj storil narobe. Ne pa da misli, da je kaj narobe z SQL strežnikom...
Potem pa da se teme v tehničnih težavah zaklepajo in nato brišejo. Zakaj to?

Podana je bila razlaga SQL napake (da je tema bila dejansko izbrisana) in ker nadaljna debata več ni imela smisla (že obstoječa je ni imela), sem temo zaklenil.
Pa še glede brisanja... če se prva tema "o prijavi napake" ne bi izbrisala, bi zdaj imeli že kar tri takšne teme. K sreči sta zdaj samo dve
bonk.gif


EDIT: pa še glede dvojnih meril... če se nekdo na novo registrira na forum in v njegovi prvi temi napiše, da je prišel z namenom najedati druge uporabnike, je nekako samoumevno da se takšnim uporabnikom ravno ne gleda skozi prste.
 
Nazadnje urejeno:

Najednik

Pripravnik
1. maj 2013
118
0
16
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Podana je bila razlaga SQL napake (da je tema bila dejansko izbrisana) in ker nadaljna debata več ni imela smisla (že obstoječa je ni imela), sem temo zaklenil.
Pa še glede brisanja... če se prva tema "o prijavi napake" ne bi izbrisala, bi zdaj imeli že kar tri takšne teme. K sreči sta zdaj samo dve
bonk.gif
Če ne bi tem o prijavi napake zaklenjal, bi imeli samo eno temo. In ne bi bilo potrebno nobenega brisanja tem v tehnični pomoči.
17758-icon_confused.gif

Če ne bi bilo izbrisa teme brez razlogov, tudi te teme v tehnični pomoči te bi bilo.

Citat:
Uporabnik philips pravi:
EDIT: pa še glede dvojnih meril... če se nekdo na novo registrira na forum in v njegovi prvi temi napiše, da je prišel z namenom najedati druge uporabnike, je nekako samoumevno da se takšnim uporabnikom ravno ne gleda skozi prste.
Še vedno nisem prejel nikakršnega pojasnila, ne preko zasebnih sporočil, ne od kakega administratorja/moderatorja, pri katerem izmed baje prekršenih pravil, naj bi mi lahko kdo pogledal skozi prste.

Tema v Spam kotičku, o kateri je govora, je bila čisto resna debata z anketo, kakšne kulture dialoga si želijo uporabniki, ki prebirajo Spam kotiček. Veliko ostalih tem v zadevnem kotičku, kjer naj bi si "dali duška" sodi med sovražni govor (prepovedan v pravilih), še posebej ona o Albancih in Srbih - ampak ne, pobriše se debato o kulturi dialoga!!!
- https://www.alter.si/tabla/show...e=0&fpart=1
- https://www.alter.si/tabla/show...e=0&fpart=1

Prosim za pojasnilo s citiranjem prekršenih pravil, ali pa povrnitev teme. Vsaj rezultate ankete bi rad izvedel. In pa seveda zahtevam izbris gornjih dveh debat s sovražnim govorom, ki očitno kršita pravila sodelovanja v tej spletni skupnosti.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
EDIT: pa še glede dvojnih meril... če se nekdo na novo registrira na forum in v njegovi prvi temi napiše, da je prišel z namenom najedati druge uporabnike, je nekako samoumevno da se takšnim uporabnikom ravno ne gleda skozi prste.
A drugim se?
 

Najednik

Pripravnik
1. maj 2013
118
0
16
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Prosim za pojasnilo s citiranjem prekršenih pravil, ali pa povrnitev teme. Vsaj rezultate ankete bi rad izvedel. In pa seveda zahtevam izbris gornjih dveh debat s sovražnim govorom, ki očitno kršita pravila sodelovanja v tej spletni skupnosti.
Bom kdaj dobil zahtevano pojasnilo oziroma povrnitev teme?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Prosim za pojasnilo s citiranjem prekršenih pravil, ali pa povrnitev teme. Vsaj rezultate ankete bi rad izvedel. In pa seveda zahtevam izbris gornjih dveh debat s sovražnim govorom, ki očitno kršita pravila sodelovanja v tej spletni skupnosti.
Bom kdaj dobil zahtevano pojasnilo oziroma povrnitev teme?

Pa kje pa misliš da si? Na sodišču?
hysterical-1.gif


Če ti kaj ni všeč pa odklizaj, itak so te že vsaj enkrat pod enim drugim nickom bannali.
priden.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Prosim za pojasnilo s citiranjem prekršenih pravil, ali pa povrnitev teme. Vsaj rezultate ankete bi rad izvedel. In pa seveda zahtevam izbris gornjih dveh debat s sovražnim govorom, ki očitno kršita pravila sodelovanja v tej spletni skupnosti.
Bom kdaj dobil zahtevano pojasnilo oziroma povrnitev teme?

Imaš kar pravi nick.
Je.bi ga, forum je privatna zadeva in lastnik lahko počne kar hoče, ti pa imaš vso pravico da greš drugam. Bo že lastnik ugotovil ali ima zaradi tega v denarnici plus ali minus. Trg pa take stvari...
 

Najednik

Pripravnik
1. maj 2013
118
0
16
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Citat:
Uporabnik Najednik pravi:
Prosim za pojasnilo s citiranjem prekršenih pravil, ali pa povrnitev teme. Vsaj rezultate ankete bi rad izvedel. In pa seveda zahtevam izbris gornjih dveh debat s sovražnim govorom, ki očitno kršita pravila sodelovanja v tej spletni skupnosti.
Bom kdaj dobil zahtevano pojasnilo oziroma povrnitev teme?

Imaš kar pravi nick.
Je.bi ga, forum je privatna zadeva in lastnik lahko počne kar hoče, ti pa imaš vso pravico da greš drugam. Bo že lastnik ugotovil ali ima zaradi tega v denarnici plus ali minus. Trg pa take stvari...
Sem prepričanja, da sistem "tožnik, sodnik in rabelj v eni osebi", ne deluje. Nikjer, ne v RL ne v "spletni skupnosti".

Kar se tiče sovražnega govora, lahko podam v RL ovadbo zoper lastnika domene. Poznam tudi kotičke interneta, kjer se da naročiti DDoS zoper spletno storitev. "Bo že lastnik ugotovil ali ima zaradi tega v denarnici plus ali minus."

Ampak ne, tu želim imeti samo en civilizan odgovor, pa še tega ne dobim.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
šalalalalalabajzerski forum...
napake na dnevnem redu. kako se je pred časom šele ena druga tema premikala. same napake na napako. dokler se ni potem debata v temi obrnila v pravo smer. toliko časa so se napake dogajale.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
>>Če ti kaj ni všeč pa odklizaj, itak so te že vsaj enkrat pod enim drugim nickom bannali.
priden.gif
>>
image395.gif
 

Najednik

Pripravnik
1. maj 2013
118
0
16
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
>>Če ti kaj ni všeč pa odklizaj, itak so te že vsaj enkrat pod enim drugim nickom bannali.
priden.gif
>>
image395.gif
Komu to odgovarjaš?

Za najednika pa sem zvedel iz SiOL foruma - http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1491861#post1491861
Pa se mi je zdel kul nik. Prej nisem bil na Alterju.

Gavran, a da bi kaj napisal on topic, in sicer da nihče od administratorjev oziroma moderatorjev noče niti slišati o spoštovanju pravil "spletne skupnosti" ali o upoštevanju Ustave RS oziroma Kazenskega zakonika-1 glede sovražnega govora...

Insinuacije in ad hominem, o tem je očitno lažje pisati kot biti on topic
frown-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ti to meni?

sicer pa je to izredno omejen odgovor. pravzaprav omejen odgovor omejenega človeka, ki uživa na forumu, ker misli, da ima neko moč. virtualno moč. ne želi si izboljšanja vsaj dokler misli, da ga ostali uporabniki cenijo, ko mu pritrjujejo, čeprav se mu mogoče skrivaj posmehujejo. saj ne da je v privatnem življenju tega človeka kaj drugače, ampak na forumu je to še bolj izrazito. vem, da nisi prvi, ki si dal ta odgovor, če ti kaj ni všeč pojdi stra, ne boš zadnji. ampak vseeno je to en zelo neumen odgovor.
obstaja celo možnost, da si iz tega odgovora naredil neko sarkastično izjavo. potem to zgoraj sploh ni namenjeno tebi in lahko mirno prezreš. prezreš lahko v vsakem primeru, ker je samo tako nasplošno mišljeno.