Izdelava WLAN antene

kamadanas

Zelenc'
26. okt 2008
3
0
1
34
Pozdravljeni!

Ker imam preveč časa sm se odloču da bom naredu eno anteno za WLAN. Nekaj sm gledal po internetu in sem videl nekaj primerov izdelave, ki mi pa ni povsem jasna.Kot prvo, kako bi se reklo temu N-priključku po naše?Drugo, wtf je pigtail?A je to sam tisti košček belega kabla?Mene sam zanima kako bi js to pojasnu kakemu gospodu za šankom v trgovini, da me ne bi gledal, ko da sem iz lune padel
grims-1.gif


A je si je kdo že naredil tako anteno? Zelo me namreč zanima učinkovitost.

Evo še par primerov:

https://www.youtube.com/watch?v=Gm1z6yJyQ2s&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=hNFKbcJ_WK8
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Na wlan-sat.com lahko kupiš ves material, pa še kakšen načrt se da dobit. Vprašanje je ali rabiš usmerjeno ali omni (za vse smeri). Pri usmerjeni verjetno rabiš dve (za vsak router po eno, da ju povežeš).
 

kamadanas

Zelenc'
26. okt 2008
3
0
1
34
Hvala za link, uporabno!
Ja naredil bom dve usmerjeni, v bistvu potrebujem samo en deflektor pa eno usmerjeno anteno, ker mi do drugega compa zmanjka signala za it lih skozi ene 2 in steni in še cca 10m....glede na to da klapa poroča o velikem pojačanju signala pri taki anteni, me prav zanima rezultat
17758-icon_confused.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bedarija...

Antene so postale pre/dobre in pre/poceni, da bi se jih izdelovalo doma.

Tudi ni tak pasulj, kot nekje opisujejo.
 

kamadanas

Zelenc'
26. okt 2008
3
0
1
34
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Bedarija...

Antene so postale pre/dobre in pre/poceni, da bi se jih izdelovalo doma.

Tudi ni tak pasulj, kot nekje opisujejo.

No ja za tistih 20€ ki bi jih dal za anteno grem na pir pa na burek, če se izkaže da dela
cool-1.gif

Sej to je lih tako, da neki čaram, če bo delalo bo, čene pa tudi prav,jo bom pa kupil, bankrotiral ne bom
grims-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Bedarija...

Antene so postale pre/dobre in pre/poceni, da bi se jih izdelovalo doma.

Tudi ni tak pasulj, kot nekje opisujejo.

Ponavadi z doma narejeno anteno dobiš več db kot z kupljeno da o stroških ne govorimo. pa tudi nekaj novega se naučiš
wink-1.gif