Izdelava spletnih strani po ZELO ugodnih cenah!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Se pridruzujem tvojemu mnenju. Zakaj tipa cist unicit? Naj dela spletne strani drustvom, privatnikom, ipd, ki potrebujejo stran samo zato, da jo imajo.

Sicer pa jaz vidim tu samo priliko za profije in ne odziranje posla. Ko bodo narocniki ugotovili, da jim slaba spletna stran ne prinasa novih strank in bistveno ne pripomore k promociji, se bodo sigurno obrnili na profi firme za pomoc in izdelavo nove strani.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Se strinjam, vedno bodo obstajali ljudje, ki zelijo eno ne prevec zahtevno stran za malo denarja. Moz je pac nasel trzno niso in naj ustvarja...
wink-1.gif

Bo pa scasoma tudi obvladal vedno vec in delal veliko bolj zahtevne strani za vec denarja.
smirk-1.gif


Smesno je, da so najbolj glasni neki softiji, ki niti OS slovnice ne obvladajo.....
priden.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
no pa mi napiši imena 5ih PRO firm ki so sposobne narest stran, portal, forum in da so res kvalitetne, resne, ažurne...
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
OK in kaj je narobe s stranmi, ki jih je objavil? Meni se prav dopadejo. Predvsem tista za Popis Pub. Ima vse informacije, ki jih o baru potrebujem in meni je tudi vizuelano privlačna. Kaj bi še človek želel od spletne strani?
Ni potrebno, da so vse strani polne Flash animacij in drugega crap-a, da so dobre spletne strani.

Prdvsem se pa fant še uči in zaradi tega potem tudi osnovnejše strani in nižja cena. Tudi študentje neke smeri imajo nižje cene, kakor ugledni diplomirani kolegi. Ali zaradi tega zbija cene? In ali se ga zaradi tega pribija na internetni križ?
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Jaz ne vidim nobenih težav pri tem, če nekdo predela joomlo ali wordpress ali katerikoli drugi CMS. Dokler je to narejeno tako, da je naročniku všeč, je projekt uspešno zaključen. Zakaj bi nekdo odkrival toplo vodo, če pa ta že obstaja. Da ne govorim o morju raznih modulov, ki so prosto dostopni. Vse kar sedaj rabiš vedeti je, kako dober template naredit in nekaj osnovnega znanja php in mysql. Isto je pri spletnih trgovinah.

Primeri, ki jih je navedel avtor teme pa so morda do neke mere zanimivi. Problem nastane v tem, ko bo želel naročnik ali več teh naročnikov, da jim popravljaš stran vsak teden ali morda vsak dan....in to celo leto. Zato se bolj splača vdelat cms, jim en help napisat in imaš potem mir.

Kar se pa tiče cen je pa tako. Jaz ko sem začel delat strani, sem prvo prodal za takratnih 200.000 sit. Čeprav je bila slabo skodirana in polna nepotrebnih tagov, ter je bila grafično tko tko, je bila naročniku všeč. V končni fazi je samo to pomembno, ker vse to delamo za denar, ne zato, da pokažemo kako obvladamo. Jaz mislim, da so cene prenizke. Ko odšteješ vse stroške (20€ domena in 10€ za hosting), ti ostane 170€. Tudi če na črno delaš je to ništa, saj boš v enem letu, ko boš moral popravke delat na roke, ze zivce zgubil. Vmes bos lahko dobil nove stranke, ki ti bodo spet dale 200€, ampak medtem ti bo pa zmanjkalo časa za stare, ki jim moraš zastonj strani popravljat. Še huje je, če nimaš pogodbe dobro narejen, ker potem te lahko vsak dobesedno v glavo jeb**. Dvigni cene! Tudi če boš zato imel manj strank. Pa ker ti očitno to ni vir preživetja, mislim, da lahko brez težav reskriraš.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
kak dokaz da gre za resna podjetja? ker do sedaj sem videl dela vsaj treh "resnih" podjetij in vsi so za en jebeštrga. bi pa z veseljem računali veliko za nič.
konfiguracija strežnika, 500€
bonk.gif

Plačaš toliko, kot si pač pripravljen plačati. Nekdo bo imel no-name mašino za strežnik in kvazi strokovnjaka, ki bo vzdrževal. Drugi pa bo kupil high-end strežnik z vzdrževalno pogodbo in 24h IT podporo.
Reference naštetih podjetij govorijo zase. Kar malo pobrskaj: Mercator, Mobitel, Peko, MOL, Debitel, Citroën, FS, FSD, ...
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Problem je samo v temu, da se je z Joomla! CMSjem razpaslo mnogo nekih kvazi strokovnjakov, ki "ukradejo" template, nabasejo not par modulov in vsebino, potem pa za par ur dela zaracunajo celo premozenje. Seveda o kaki podpori ni ne duha ne sluha

Opensource CMSji se uporabljajo na mnogih korporativnih spletnih portalih in s tem ni nic narobe. Poglejte recimo Typo3 (Merkur.si, DHL, Volkswagen, 3M, ...). Vazno, da je storitev kakovostna.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Takšne zanesenjake kot je naš avtor, ponavadi ali mine in izginejo, stranke ne morejo niti do svojih datotek (v tem primeru sicer ni nek problem, ker je vse statično), ali pa začnejo konkretno računat, ker vidijo da nima smisla. Tako da, you get what you pay for, slej kot prej.

Med OS CMSji je kar nekaj zelo dobrih, Joomle pa niti sam ne maram, čeprav se z njo da naredit tudi kaj pametnega.

Čeprav je pri nas popularno uporabnika zaklenit na nek lastni CMS z malo funkcij, nato pa mastno zaračunavat dodatne module in vzdrževanje.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Po drugi strani je pa takšen CMS dvorezen meč, če ne znaš sam pisati modulov. Ponavadi se zgodi da pride stranka s kakšnimi glasbenimi željami, ki jih ne najdeš med moduli. Da ne omenjam problelom pri izobraževanju uporabnikov (skrbnikov), ki bi naj potem takšno stran vzdržavali. Administrativni vmesnik takšnih CMS jev je vse prej kot enostaven. In kaj se potem zgodi. Za prilagajanje CMS ja se porabi 2x toliko časa, kot æe bi celo stran naredil iz nule.
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Men spet niso tako zelo napačne te strani, ki jih je naredil. Mislim, da je 70% takšnih ali še slabših strani.

Je pa boljše, da on tako, pač ne prezahtevno naredi za 200€, kot pa, da nekdo za 500€ naredi še slabšo.

----------------
poznam, takega, ki je 4 privatnikom naredil iste strani, samo besedilo je zamenjal, kasiral pa več kot preveč.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Vidim, da pojma nimate, kako se te zadeve delajo. Profi spletna stran stane od oka 20-do 50 čukov ojrov. Tolk bomo plačali mi. In ja, obstaja velika razlika med garažno firmo, ki nekaj brklja na po vsej verjetnosti ukradenem software-u in firmami, ki so razvili lastne CMS-je, se lotijo profesionalnih animacij in grafičnega designa, se spopadejo s tehnologijo kot je npr. Sharepoint, pa še kaj bi se našlo. Takih firm pa v Sloveniji ni prav veliko, mogoče celo manj kot 10.
 
Nazadnje urejeno:

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Uporabnik cbb pravi:Profi spletna stran stane od oka 20-do 50 čukov ojrov. Tolk bomo plačali mi.
Aham. Po tvoje, naj nek mali obrtnik, ki rabi le dat svoje kontaktne podatke, lokacijo in opis podjetja na net, placa za to 50K €, ce hoce imet profi narejeno stran?
bonk.gif


Nimas stika z realnostjo, sorry. Ze zgoraj sem napisal - placas pac tisto, kar mislis, da rabis (oz.. v kar te proizvajalci prepricajo).
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Ah ja, nimam ne. No, delam na tem projektu, in približno vem kaj se dobi za ta denar in koliko se porabi za to. In še posebej - kaj je profesionalno...

Nek mali obrtnik pa plača tisto kar dobi. Sam to še zdaleč ni profesionalno...
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Sam ti ne bluzit prosim te o profesionalnosti pa o ukradenih softwarih in garažnih podjetjih koliko si spomnem si tudi ti bil væasih garažni profič.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Namesto hvale raje objavite povezave na lastne izdelke, kot je to naredil poba ki ga kritizirate.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Vidim, da pojma nimate, kako se te zadeve delajo. Profi spletna stran stane od oka 20-do 50 čukov ojrov. Tolk bomo plačali mi. In ja, obstaja velika razlika med garažno firmo, ki nekaj brklja na po vsej verjetnosti ukradenem software-u in firmami, ki so razvili lastne CMS-je, se lotijo profesionalnih animacij in grafičnega designa, se spopadejo s tehnologijo kot je npr. Sharepoint, pa še kaj bi se našlo. Takih firm pa v Sloveniji ni prav veliko, mogoče celo manj kot 10.
zakaj bi razvijal lastni CMS, če pa so na voljo open source cms preko katerih se da izdelati profesionalno spletno stran. moje mnenje je, da je open source CMS, npr Joomla boljši, kot pa neki avtorski, saj je za njo na voljo ogromno podpore z razvijalcev celega sveta, zelo veliko je že narejenih open source modulov in pluginov, ki jih je potrebno samo prirediti. s tem se prihrani veliko časa, končni izdelek pa je lahko enak ali boljši kot pa nek narejen preko lastnega cmsa. Recimo tale trgovina je narejena v joomli in je po mojem mnenju čisto profesionalna in služi svojemo namenu
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.