Izdelava programa za merjenje časov

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Torej v našem klubu smo se odločili da bi imeli svojo časomerilsko opremo, gre se za avtokros.
Sam sem že imel nekaj programov na testiranju in so se načeloma dobro odrezali samo niso bili čisto primerni za naše zahteve. Sedaj pa sem pomislil da bi se tukaj morda našel kak nadebudnež ki bi tak program znal spisat, seveda ne brezplačno (morda pa tudi
wink-1.gif
). Signal za uro naj bi bil na com portu, lahko pa seveda tudi kako drugače, uporabljalI pa bi se IR senzorji za dajanje signalov.

Torej če je kdo, ki bi bil pripravljen zadevo narediti, mislim samo na software, hardware imamo, bi bil zelo vesel če bi se mi javil za nadaljne diskusije kako pa kaj. Program ni potrebno da je oh in sploh ličen, važno je da je zanesljiv in funkcionalen.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
525
15
18
Kako boš pa izvedel meritev za vsakega tekmovalca posebej - mislim direktno v program, ker ročno ni problema? Kakšen sistem časomerilnih ur boš uporabil, ker je tekmovanje z vozili kar zahtevna zadeva? Z fotocelicami se ne obnese, ker zmeraj nekdo hodi čez namišljeno črto med celicami - govorim iz izkušenj pri tovrstnih zadevah. To zna biti problem, kako ločiti dejanski čas in čas nekoga, ki je pomotoma prišel skozi cilj. Za take zadeve se uporablja sistem od proizvajalca AMB - transponderji: Osnovni program dobiš zraven ostalo pa moraš sam narediti. Kmalu boš ugotovil, da to ni enostavna zadeva, ker je kar nekaj določenih zahtev, da to dela. Sicer pa ni problem v branju ure temveč kako te podatke, ki jih prebereš obdelati, da boš dobil dejansko pravilen izpis na računalniku. Ura na izhod pošilja string, ki ga prebereš in program mora obdelati to stvar tako, da za tekmovalca, ki je prišel mimo pošlje čas, ki ga program vpiše pod njegovo ime. Če nimaš povezave med uro in računalnikom je zadeva bolj komplicirana, saj moraš v uro ročno vpisati komu je namenjen ta čas. Za take zadeve je primerna ura proizvajalca MICROGATE - REI 2. Lahko jo uporabiš še za kaj drugega vendar je ta edina možna rešitev. Ker ima možnost tudi direktnega prenosa v program in možnost vpisa štartne liste preko računalnika. Program, ki ga imajo na voljo tudi bere podatke, ki prihajo iz ure. Za kaj več me lahko kontaktiraš na mail.



frog-star@siol.net
 
Nazadnje urejeno: