Izdelava pisalne mize

zahira

Pripravnik
26. jun 2011
31
0
6
Pozdravljeni, sem nov na forumu in upam da bom dobil kakšne ideje od vas.

Rad bi si naredil eno kotno mizo. Ciljna oblika mize je da bi bila dva kraka po 1m in 1,5m , v sredini pa na navznoter vzeto
Mize ne mislim sam delat ampak me zanima do katerih majstrov / delavnic moram it (material, razrez, furniranje?).
Najprej kako se tako sploh mizo naredi, ali se sploh da dobiti dovolj veliko dilo za razrez ali jo moram sestaviti iz 2 ali 3 kosov? Čeprav mi je všeč črna barva, bi raje imel kakšen odtenek podoben češnji ali pa oranžno
smile-1.gif
. Zanima me ali se da kje kupiti že furnirano desko ali bo tu treba vse posebej, torej kupit desko, razrezat in furnirat.

Ma v bistvu me zanima kako bi se vi lotili tega? Budget nimam ravno velik torej iscem poceni varianto. Je mogoče kakšen mizar tukaj, da bi mi iz prve roke svetoval?

LP
 

zahira

Pripravnik
26. jun 2011
31
0
6
Rabil bi sprednjo stran da bi bila v v radiju in ne naravnost. Kdo lahko krivo odžaga in zakljuæi rob?
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
imam okovje kotne mize brez plosce, kupil v rutarju a so mi okovje dostavili 2 x, namontiras samo plosce, pm ce te zanima

malce bolj slaba slika ampak vseeno
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Najcenejši bo verjetno Slovenijales. Idi tja pa jim povej kaj rabiš in naj ti povedo ceno. Sestaviš pa doma bp.
Sem pred časom iskal pisalno mizo in sem obredel vse trgovine s pohištvom. Slovenijales je bil za kose lesa daleč najcenejši.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
še en glas za Hobby slovenijales,

okovje pa si nabavi tukaj ----> http://www.voga.si/

si pripelješ domov in sestaviš daleč najcenejše. Jaz se tudi v fazi nabavljanja, samo da bi za ploščo rad imel lepljenca, pa v hobby niso ravno najceneši.
 

zahira

Pripravnik
26. jun 2011
31
0
6
Mere so en meter na eni strani in meter in pol na drugi strani. Mi je pa kolega povedaj da bi bil ultraspa veliko boljši kot pa iveral. V Slovenijalesu nimajo plošč z ultrapasom. Ali kdo pozna kakšnega mizarja?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če prav razumem, bi želel imeti ploščo v obliki črke "L", kjer bi bila ena stranica dolžine 1m, druga pa 2m.
Mnenje, da je ultrapas boljši od iverala je sicer pravilno, vendar tudi iveral ni tako slab, posebej še, če se vzame takšnega z debelejšo folijo. Debelina za ploščo takšne velikosti bo lahko tudi 'le' 19mm, seveda pa je boljša, če bo debelejša. Verjetno boš želel imeti notranji kot z okroglino, rob pa oblepljen z 2mm ABS folijo v barvi plošče.
Mizarjev, ki bi bili sposobni narediti takšno ploščo je v Ljubljani in okolici kolikor hočeš, Erjavec, Peklenk, Šenk (v Šiški), Škof, Hočevar, Kajzer (Kampo), Černe itd... Koliko je kdo od njih zaseden, pa ne vem. Pokličeš - pa ti bodo povedali.
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik zahira pravi:
Pozdravljeni, sem nov na forumu in upam da bom dobil kakšne ideje od vas.

Rad bi si naredil eno kotno mizo. Ciljna oblika mize je da bi bila dva kraka po 1m in 1,5m , v sredini pa na navznoter vzeto
Mize ne mislim sam delat ampak me zanima do katerih majstrov / delavnic moram it (material, razrez, furniranje?).
Najprej kako se tako sploh mizo naredi, ali se sploh da dobiti dovolj veliko dilo za razrez ali jo moram sestaviti iz 2 ali 3 kosov? Čeprav mi je všeč črna barva, bi raje imel kakšen odtenek podoben češnji ali pa oranžno
smile-1.gif
. Zanima me ali se da kje kupiti že furnirano desko ali bo tu treba vse posebej, torej kupit desko, razrezat in furnirat.

Ma v bistvu me zanima kako bi se vi lotili tega? Budget nimam ravno velik torej iscem poceni varianto. Je mogoče kakšen mizar tukaj, da bi mi iz prve roke svetoval?

LP

Meni so TUKAJ naredili nekaj podobnega kot želiš ti.
Prišel sem z okvirno idejo v glavi, merami na piltku in smo zadevo skicirali po ojih željah. In s ceno in z izdelavo sem bil zadovoljem.

Pisalna miza ....merjeno iz kota...1 stranica 1,5m širine 65cm, druga stranica cca. 2,6m širine 75cm. Iveral debeline 25mm odrezan z cnc mašino, z okroglino v kotu in lepo zarobljen. + alu podnožje (3x noga + vezniki...) cca. 280€.

Ker računajo celotno plato, so mi iz "ostanka", ki ni spadal pod L mize, odrezali in zarobili še plate za podstavek za fotokopirca. Zaračunano je že v tisti ceni napisani zgoraj. Meni se napram ostalim "serijskim" pisalnim mizam iz pohištvenih trgovin sploh ni zdelo drago. z mizo sem pa tudi zadovoljen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Daj vprasaj suzico(mizar z okolice litije) na forumu za koliko ti jo naredi. Sem preprican da bosta nasla skupni jezik-vsaj upam.
Ce ti ne odgovori na zs, ti lahko posredujem gsm cifro.
 
Nazadnje urejeno:

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz bi tudi mizo rabil, a naj grem v Rutarja ali v Dipo?
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Daj vprasaj suzico(mizar z okolice litije) na forumu za koliko ti jo naredi. Sem preprican da bosta nasla skupni jezik-vsaj upam.
Ce ti ne odgovori na zs, ti lahko posredujem gsm cifro.

Pa ne pozabi mu je potem zavrniti, češ da je predraga. Nato pošlješ tja kolega in mu jo besno proda za pol cene. :D