Izdelava dile za pisalno mizo

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Živjo,

izdelat moram dat eno večjo dilo za pisalno mizo (3,15x0,95m) pa bi se želel oborožiti z izrazoslovjem da me ne bo kakšen mizar poskušal nategniti. Doma že imam eno dilo in bi rad samo podobno novo. Gre očitno za iveral ploščo, širine skoraj 3cm z neko umetno maso na vrhu. Okoli bi dal nek ABS trak, tisti debelejši.

In mene zanima, kakšna umetna masa je to na zgornji površini oziroma kaj rečem mizarju da potrebujem? Gre za kaj specjalnega ali standard? Hvala! Hkrati pa še, ve kdo kje bi lahko naročil tako dilo?



 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
A je možno da je nek laminat čez dilo?

Na spodnji strani se vidi da sta po širini skupaj spojeni dve dili. Na zgornji je pa izgleda enotna, kot da je nekaj čez nalimano.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Z zgornje strani imaš naliman "ultrapast", na sprednjem robu pa "masivni nalimek". S spodnje strani pa verjetno kakšen furnir, če se vidi kot dve dili. Zaradi krivljenja iverke je najbolje da je na obe ploskvi naliman enak material, ni pa kot vidiš nujno, ne sme pa biti na eni strani "gola".
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Ultrapas je čez limani dili. Predrago za narest novo. Sem kar kuhinjski pult izbral.