Izbira poti na garminu

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ko sem šel v Dalmacijo na morje, sem hotel voziti po poti mimo Črnomlja in potem takoj na AC Zagreb - Split. V garminu sem imel vključeno funkcijo "najkrajši čas". Hotel me je peljati preko Ilirske bistrice do Rijeke, naprej do Senja in tam nekje na AC.
Ko sem se vozil proti dolenjski, sem mislil, da bo hitro preštudiral pot in dal to opcijo, za katero sem se sam odločil. Pa mi je težil malodane do Črnomlja - "obrnite polkrožno" blablabla, da bi me peljal nazaj do izvoza Postojna...
Preizkušal sem tudi z nastavitvijo najkrajše poti, pa ni zaleglo.
Ali obstaja kakšna funkcija za izbiro poti? Npr, da ti vrže na izbiro 2,3 poti in si izbereš eno? Imam pa nuvi 350, naloženo sem imel AR 1.7.
Ali si pač prepuščen na milost in nemilost napravi?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem potem naredil tako, ampak še vedno se lahko zgodi (če je pot dolga), da te pelje po svoje, saj si lahko samo eno vmesno točko izberem. Vsaj nisem nikjer zasledil, da bi lahko npr 3 vmesne točke odtipkal...
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Ni problema. Vmesnih točk imaš lahko kolikor hočeš, samo ne moreš vstaviti vseh istočasno ampak samo eno. Ko to vmesno točko prevoziš lahko vstaviš novo in tako naprej ponavljaš. Na ta način lahko sprogramiraš ruto točno po svojih željah.

LP
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Pa izklopi polkrožno obračanje! Sem skoraj znorel po italiji, kjer so ceste še slabše kot v SLO/CRO dokler si nisem uzel čas ter vklopil izogibanje polkrožnega obračanja, makedama itd. Potem mu je pa celo uspelo najti neko pametno pot...
smile-1.gif