Izbira barve za steno Dipi ali kaj drugega?

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Imam eno težavo, rad bi prebelil majhen kabinet v stanovanju in zraven dodal še nekaj živahne barve. Problem je, da je sobica na severni strani stanovanja in zato zelo dovzetna za vlago in plesen. Bil sem v Merkurju, kjer sicer mešajo barve, vendar so vse na osnovi jupol gold oz. visoko prekrivne barve, kar pomeni, da bo stena malo manj dihala in tako bo še večja verjetnost, da v bodoče nastane plesen.

So mi povedali, da je edina varianta uporaba barv Dipi (tiste v manjših flaškah), samo tam dobim samo bolj svetle odtenke, jaz pa bi imel malo močnejšo oranžno ali pa vijolično...ali obstaja še kakšna druga varianta barv, ki bi jih lahko uporabil?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Zadeva je takšna. Barve mešajo v osnovo "gold" zaradi boljše pokrivnosti, lahko pa ti jo na tvoj željo zmešajo tudi v navaden jupol. Za to ni nobenih omejitev. Sam sem bil še najbolj zadovoljen z barvami iz Buamaxa. Nekako po občutku se je najlepše delalo z njimi. Sem pa preizkusil Merkurjeve na osnovi golda, Maumaxove in pa Inpos-ove na osnovi "svjetlost"
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
stena je narejena iz 30 cm cegla in ofrajhana ti pa se bojiš da bo zaradi 1mm debelega nanosa jupola manj dihala.pa kje vam prodajajo ta sranja z dihanjem sten
confused-1.gif
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
no tale stena še ni vidla stiropora..blok je iz leta 1939, tko da, ko hočeš zavrtat lukno v steno je to cel projekt...sam prod je notr...

Glede prepustnosti pa sem na tem forumu prebral, da naj ne bi uporabljal visoko prekrivnih barv na stenah, kjer je problem plesen...sej vem da več proti temu nardiš z zračenjem prostorov..sedaj sem uporabil še premaz algicid in dodal v jupol še jubocin.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Če še nisi pobarval...

Tudi z dipijem lahko narediš živo barvo, če ga dovolj zamešaš. Sicer pa poglej Helios spektra, imajo tudi v Merkurju.