Iz Wifi na UTP

marled

Zelenc'
17. maj 2019
3
0
1
Živjo,

pomagajte začetniku prosim. Do sedaj sem uporabljal Wifi router priključen na Siol modem. Na tem routerju sem konfiguriral priklop (dostop) do interneta, port forward, interno omrežje, NAT in druge nastavitve ...itd. Sedaj sem v stanovanju ki ima utp po prostorih, wifi ne potrebujem in me zanima, kaj (switch?) naj nabavim in priklopim na Siolov modem da bom lahko zadevo na podoben način konfiguriral za utp lan? Ali imajo switchi enake možnosti konfiguriranja kot Wifi modemi?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Še vedno lahko dalje uporabljaš enak WIFI router, le da mu izklopiš WIFI v nastavitvah v kolikor res ne potrebuješ WIFI-ja.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Potem pa dokupi še en switch in ga priklopi na ta wifi router. V sosednji temi je ravno govora o nakupu switcha za stanovanje.

Domači (poceni) routerji so namreč skoraj vsi z wifijem in 4x LAN porti, tako da če res želiš eno napravo... bo to malo dražje. Končni efekt pa enak kot če samo izklopiš wifi in dokupiš switch.
 

marled

Zelenc'
17. maj 2019
3
0
1
Ja verjetno bo to edina opcija, za switch sem pripravljen dat do 100 eur, najbrž za ta denar ne dobim "vse v eni škatli"

Hvala