POvezava wifi routerja in switcha

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
POzdravljeni,

imam wifi router tp-link archer c8 ki trenutno pokriva z wifi internetom celo hišo. Pri adaptaciji bom v pritličju postavil lan. UTP- je bi vezal na switch tp link tl-sg1016de, switch pa z utp na router. Za začetek ne bo še nobenega igranja z vlan-i. Kako moram skonfigurirati npr. port 1 na switchu da bo normalno komuniciral z routerjem in da bo dosegljiv tudi preko Wifi? Ali ga moram postaviti kot Uplink? Namreč ko sem samo povezal router in switch je switch izgleda popolnoma sesul router, SSID je izginil, wlan ni bil več v funkciji itd.

Hvala za odgovor
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Če nisi nič šaril po nastavitvah switcha potem se to ne bi smelo zgoditi. Sicer pa tile switchi nimajo več uplink portov oz. je lahko katerikoli port tudi uplink. Povežeš ju v varianti LAN - LAN in mora delati. Razen če si kje naredil kakšno zanko in je vse skupaj padlo.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Če nisi nič šaril po nastavitvah switcha potem se to ne bi smelo zgoditi. Sicer pa tile switchi nimajo več uplink portov oz. je lahko katerikoli port tudi uplink. Povežeš ju v varianti LAN - LAN in mora delati. Razen če si kje naredil kakšno zanko in je vse skupaj padlo.

Ne vem kaj se mu je dogajalo, normalno bi moralo biti res tako, kakorkoli, en port sem postavil kot uplink in zadeva sedaj dela, pa če je treba ali ne.

Hvala, lep pozdrav
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj na teh "tapoceni" switchih ponavadi ne mores nic nastavljat... Edino ce imas ti navaden router (brez WiFi), ki ga zelis povezati z WiFi routerjem ...

EDIT: Sem potem videl, da si napisal, kateri switch imas in ta je pa ocitno res tak, da se ga da nastavljat ... tam pa je verjetno res treba kaj nastavit.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Ni treba nič, v osnovi dela kot navaden switch, če pa rabiš kakšne dodatne možnosti, se pa najde marsikaj v nastavitvah.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Skoraj sigurno ti je prišlo do IP konflikta. Default IP tega switcha je 192.168.0.1, priklopi se direkt nanj in ga osnovno skonfiguriraj.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Je smart switch in če pride do IP koflikta, bo še vedno deloval, samo do konzole ne prideš.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Skoraj sigurno ti je prišlo do IP konflikta. Default IP tega switcha je 192.168.0.1, priklopi se direkt nanj in ga osnovno skonfiguriraj.

Vse to je bilo narejeno, standardni postopek, lokalni priklop, nastaviš IPje, potem pa v mrežo itd. Samo v informacijo, enostavno se je routerju utrgalo, še nikoli kaj takega, oba Wlan SSIDja sta bila spremenjena v TP LINK_8226, Wifi povezava ni bila več možna ... No zadeve sem kompletno resetiral in še enkrat vse nastavil, sedaj dela OK. Zgleda da je preveč "Smart":)
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Zdaj pa pojdi v nastavitve tvojih ruterčkov in pod "save NVram setting" ali nekaj takega, odkljukaj Save to File in spravi na komp nekam te nastavitve (*.bin file) za vsak ruter. ...

Če ti še kdaj zbluzijo, ti vsaj ne bo treba peš vsega nazaj štelat ... samo uvoziš (restore settings) iz kompa nastavitve nazaj in jih resetiraš ... poglej navodila kako to napravit ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...