Iz klime teče voda mimo cevi ?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Pozdravljeni,

Zanima me če je kdo imel identičen problem in kako ga je rešil:

Spodaj pod klimo je tak plastičen čep, (kateri se prosto giblje). Na njega je nataknjena cev, ki odvaja vodo.

Sedaj sem opazil da voda odteka med spojem tega plastičnega čepa in kaplja mimo cevi.

Ve kdo v čem je problem ?

cev ni zamašena.


Lp
AndrejD
 

Priponke

  • klima kaplja.png
    klima kaplja.png
    47,1 KB · Ogledi: 593

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Plastični čep je tako izdelan, da se prosto giblje. Ko se rebrasta cev zamaši, voda začne odtekat pri čepu
in ne poplavi ohišja klime. Tako je tudi pri moji klimi (Mitsubishi). Na prosto gibljivi čep sem opozoril monterja klime, ko je priklapljal. Odgovoril je da lahko zakita s silikonom. Nisem dovolil, ker proizvajalec zna, zakaj je tako naredil.
Pri kombinirani klimi, ki po zimi greje, odtok lahko zmrzne. V tem primeru gibljivi čep prevzame vlogo prelivnega odtoka.
Snemi dol koleno (čep), prepihaj cev in očisti plehnati priključek dna klime. Preveri tudi pravilen nagib rebraste odtočne cevi.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Pa obvezno v odtočno cev zlijte kak liter ali dva vode z dodanega nekaj ceta, kot za pomivanje posode, da preverite, kako res teče čez in, da ta detergent odpravi morebitno svinjarijo. Pri meni je serviser celo z kompresorjem prepihal, nato pa nalil, kot sem napisal in to pri rednem letnem servisu, ki ga moram na Micki top model delati, ker se mi zabaše aksialni ventilator in z raznimi pencami ga očistiš za 10 % z podiranjem pa vsaj na 95% .
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Ja tole je micka fh25
Kako pa vzameš ta čep dol ?
Tole je namontirano cca 15m visoko, in ni ravno dostopno.

Zaenkrat sem z žico preveril tudi prepustnost čepa in je kar nekaj nesnage ven prišlo.
Kot kaže je nevihta spucala nesnago na zunanji enoti klime in je ta sedaj na podnu zunanje
enote od klime...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
A okna nimaš nobenega zraven? Velika verjetnost je da so to zmontiral preko okna.
Samo saj ves, 15m padca.najbrz ne boš prezivel
 

akisek

Zelenc'
23. maj 2020
4
0
1
jaz ga 1x letno dol snamem, ko teče voda mimo. Zunanjo enoto malce oblivam z vodo da izpere ven umazanijo v cev pa spustim ene 2 litra vode, da počisti nesango

deluje
kako ga snameš?jaz sem mislil sneti pokrov.na čepu sta dva zatiča in bi z notranje strani pritisnil na zatiča in snel.Nazaj bi iz zunanje strani porinil čep nazaj.Misliš da bi šlo.Pušča mi pri čepu vendar nevem kje .Mogoče stik s cevjo in čepom ne tesni.Zato bi ga rad vzel dol.Mogoče je čep počen itd.
 
kako ga snameš?jaz sem mislil sneti pokrov.na čepu sta dva zatiča in bi z notranje strani pritisnil na zatiča in snel.Nazaj bi iz zunanje strani porinil čep nazaj.Misliš da bi šlo.Pušča mi pri čepu vendar nevem kje .Mogoče stik s cevjo in čepom ne tesni.Zato bi ga rad vzel dol.Mogoče je čep počen itd.

dej pošlji mi mejl ti pošljem fotke
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Če je objavil probleme javno, dobil predloge rešitve in brain stroming javno, naj bo še foto!