Ista spletna stran na 2 domenah z malenkost različnimi podatki?

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Marsikaj se da. Dokler je stran za nek privat hobi, biznis...ni sile, naročila pobereš prek mesinđerja :) dostavi pa tudi nono, če je treba...vmes pa pač šraufaš, googlaš, chatgpt-jaš...
Ko imaš naročnike in pogodbe, na spletni strani pa uporabnike, člane, naročila,...ali pa vsak izpad pomeni v €/$ do centa znano izgubo, je pa konec heca :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Zadeva je pri wordpressu kar problematična... Tako kot je enostaven, tako je na drugi strani neugoden. Če imaš neko trgovinico si zelo hitro na 30 vtičnikih. In ko se 1 posodobi in posledično ne deluje x zadeva, za katero po možnosti ugotoviš čez kak teden, ko nisi več prepričan od česa bi bilo... In ko ti stran ureja po možnosti še nekaj "zunanjih" in vsak samo neko malenkost spremeni.... Uf... meni se je zmešalo. Samo zato sem se "naučil" osnov, da vsaj približno vem pri čem sem. In bi občasno potreboval pomoč koga, ki zadevo obvlada, a ker vem, kako neugodno je to za izvajalca se največkrat sam usedem zraven in pač porabim 50x več časa da "poštimam".
priporočam: https://wordpress.org/plugins/health-check/

v vsakem trenutku lahko vklopiš debug samo za tebe ki ti izklopi vse plugine potem pa vklapljaš nazaj in vidiš spremembe na front endu.

če jaz tu vmes najdem zajca ... te moreš ti tudi :) :D

1712659395865.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Samo za info, "Wordfence Security" plugin je našel malware (wp-cleansong) in ga tudi znal počistit.. Namestil sem ga, ker so mi pri Neoserv odgovorili, da ga namestijo, če bi oni iskali malware na naši domeni.. In tudi zastonjska verzija deluje, kot sem opisal.

Najprej probal "MalCare WordPress Security" plugin, ki tudi nekaj najde, ampak moraš plačat, da pove, kaj je našel..
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
priporočam: https://wordpress.org/plugins/health-check/

v vsakem trenutku lahko vklopiš debug samo za tebe ki ti izklopi vse plugine potem pa vklapljaš nazaj in vidiš spremembe na front endu.

če jaz tu vmes najdem zajca ... te moreš ti tudi :) :D

Poglej priponko 83710
hja... tole je kr grda številka :)

V bistvu me zanima kaj za vraga goniš tu gor. Ker jst dejansko pred leti nisem znal nič in sem večino reševal z vtičniki. Še mistique-u sem težil za kakšno zadevo a kaj ko sem bil tako zelen, da še vprašati nisem znal. Zdaj pa ne upam več, ker me bo imel za neresnega :zardelalter:

Zadnje čase pa kakšen vtičnik celo umaknem, ker chat GPT spiše kakšen uporaben snippet :evil:. Trenutno pa sem pri 32.

Danes imel recimo "situacijo". Stran postala na polno neodzivna, kot da daš vse skupaj v zelooo gosto olje. Pol pa iščeš ko budala cel dan in na koncu prosiš mojstre na gostovanju (VPS strežnik) za pomoč. Odgovor in rešitev v pol ure: "počasno delovanje časovno sopada s povečanim številmo zahtevkov s strani ByteSpider bota, ki smo ga sedaj blokirali."
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in mistique

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Marsikaj se da. Dokler je stran za nek privat hobi, biznis...ni sile, naročila pobereš prek mesinđerja :) dostavi pa tudi nono, če je treba...vmes pa pač šraufaš, googlaš, chatgpt-jaš...
Ko imaš naročnike in pogodbe, na spletni strani pa uporabnike, člane, naročila,...ali pa vsak izpad pomeni v €/$ do centa znano izgubo, je pa konec heca :)
Jp tole je več kot res. Je pa "težava", da nas je kar nekaj tu nekje vmes. Smo premali za neko resno "agencijo" in na drugi strani vseeno toliko prometa, da bi ga bilo škoda spustiti iz rok. In posledično se poskušamo sami ukvarjati s "šraufanjem".
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Hja, pač če dobiš že narejeno stran, sem mnenja, da ne diraš preveč, oziroma diraš samo tisto, kar je nujno..

In ja, neki plugini se ne posodabljajo več, tudi zaradi licenc (ker včasih je kak plugin vključen v kupljeno temo, ali pa je bil pred parimi leti zastonj, sedaj pa več ne).. In nekateri plugini se ne posodobijo zaradi PHP verzije.. Ta stran uporablja PH 7.4 (vem, zastarela) in ko sem dal na verzijo 8.3, je stran nehala delat (tudi WP admin več nisem mogel prit - javilo kritično napako - verjetno kak plugin ne zna delovat v najnovejšem PHP).. Bomo sedaj to malo porihtali (kupili licence), da se bo vse lepo posodabljalo..

Hja, kot je rekel igi , je WP načeloma enostaven, ampak se zaplete, ko imaš nameščenih več vtičnikov itd... ;)
En nasvet, ker sem bil pred leti tu nekje kot ti.

Bolje začeti iz nule postavljati, kot pa reševati takšno zmešnjavo. Na koncu bo precej manj dela in vedel boš kaj in kako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
hja... tole je kr grda številka :)

V bistvu me zanima kaj za vraga goniš tu gor. Ker jst dejansko pred leti nisem znal nič in sem večino reševal z vtičniki. Še mistique-u sem težil za kakšno zadevo a kaj ko sem bil tako zelen, da še vprašati nisem znal. Zdaj pa ne upam več, ker me bo imel za neresnega :zardelalter:

Zadnje čase pa kakšen vtičnik celo umaknem, ker chat GPT spiše kakšen uporaben snippet :evil:. Trenutno pa sem pri 32.

Danes imel recimo "situacijo". Stran postala na polno neodzivna, kot da daš vse skupaj v zelooo gosto olje. Pol pa iščeš ko budala cel dan in na koncu prosiš mojstre na gostovanju (VPS strežnik) za pomoč. Odgovor in rešitev v pol ure: "počasno delovanje časovno sopada s povečanim številmo zahtevkov s strani ByteSpider bota, ki smo ga sedaj blokirali."
Včasih življenje jemljemo čisto preresno. Z mano na čelu :)

Biti samostojni podjetnik pomeni biti SAM ZA VSE. Vendar je to bolj mentaliteta, ki je po mojem mnenju zmotna. Jaz plačujem tudi za storitve z lastnega področja, da ne omenjam koliko zmečem za "orodje" (dodatki, licence,...), izobraževanja, pravnike ipd...

Tudi meni se zdi 90 res veliko in sem tudi radoveden, kaj za ene funkcionalnosti rešujejo. Mogoče jih je 80 za backend, 10 pa da ustvarijo ločen efekt snega za vsako b2b stranko, ko se začne veseli december :fredi: :evil:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Podedovano stanje žal, niso redki dnevi ko si rečem da bi blo hitreje in ceneje na novo postavit :D

hja glede pluginov, spucali bomo kolk se da, imamo pa recimo lms gor, pa so razni dodatki pa je vsak locen plugin, in jih mas takoj 10 samo od tega.

searchwp recimo ima vse ločeno isto, in je to 12 pluginov potem kao.
pa woo pa miljaužnt dodatkov za le tega pa smo tu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

Podobne teme