Iskanje težave, potrese pri speljevanju:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
živeli.

Imam en hecen problemček. Ko speljem izpred hiše mi potrese avto, občutek je podoben, kot da bi sklopka malo podrsala. Ta bi v bistvu lahko, ker je stara 16 let in je za njo ene 300.000km. Samo kot kaže ni problem v sklopki, ker se to zgodi samo, ko speljem izpred hiše, nato ta hec izgine. Motor in nosilci so ok, smo preverili. To se pojavi, samo ko štartam v hladnejšem zraku. Ko pripeljem avto do mehanika, ki je ene 500m proč, se vrag noče pokazat še enkrat.

Težavco bi rad odpravil, preden kaj odtrga na drugem koncu Evrope.

Ali se komu kaj svita kaj bi lahko bilo? Avto je še vedno ta Seat Toledo, letnik '99, 1.9 TDI, 81kW.

Ideje
sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če je mehanik samo 500m stran, potem naj on pride do tebe. Če mu je kaj do stranke, si bo menda vzel par min časa za diagnostiko.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Ja tako bomo že rešili na koncu, če ne bo prej kaj šlo k vragu. Ali je medtem kakšna ideja iz glave
sprasujem se.gif
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
živeli.

Imam en hecen problemček. Ko speljem izpred hiše mi potrese avto, občutek je podoben, kot da bi sklopka malo podrsala. Ta bi v bistvu lahko, ker je stara 16 let in je za njo ene 300.000km. Samo kot kaže ni problem v sklopki, ker se to zgodi samo, ko speljem izpred hiše, nato ta hec izgine. Motor in nosilci so ok, smo preverili. To se pojavi, samo ko štartam v hladnejšem zraku. Ko pripeljem avto do mehanika, ki je ene 500m proč, se vrag noče pokazat še enkrat.

Težavco bi rad odpravil, preden kaj odtrga na drugem koncu Evrope.

Ali se komu kaj svita kaj bi lahko bilo? Avto je še vedno ta Seat Toledo, letnik '99, 1.9 TDI, 81kW.

Ideje
sprasujem se.gif


Zanimivo. Tudi meni včasih potrese. Vzvratno, pa v hrib ko zapeljem, ko je motor bolj obremenjen. Ampak samo včasih. Sem avto zvečer odpeljal na servis, da bomo zjutraj probali in kot za vraga spelje normalno. Očistili so mi neko loputo in zamenjali svečke, sicer pod garancijo. Bom videl kaj bo naprej. Avto pa Megan bencinar.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Butasta ideja:
Kakšna pa je podlaga (cesta, dvorišče) tam, od kjer odpelješ?
poznam primer, ko je nekdo 3 x peljal avto v garanciji na servis, ker mu je v levem ovinku na krožišču tresel.
Potem smo ugotovili, da so tam črte nagrbančene...
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Si dal butast odgovor. Ne govori nekaj kar na pamet oziroma da nekaj poveš. Tisto s krožiščem ti verjamem. Verjemi pa tudi ti meni, da poznam razliko kako je ko ti avto potrese, oziroma normalno spelje.
LP
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
živeli.

Imam en hecen problemček. Ko speljem izpred hiše mi potrese avto, občutek je podoben, kot da bi sklopka malo podrsala. Ta bi v bistvu lahko, ker je stara 16 let in je za njo ene 300.000km. Samo kot kaže ni problem v sklopki, ker se to zgodi samo, ko speljem izpred hiše, nato ta hec izgine. Motor in nosilci so ok, smo preverili. To se pojavi, samo ko štartam v hladnejšem zraku. Ko pripeljem avto do mehanika, ki je ene 500m proč, se vrag noče pokazat še enkrat.

Težavco bi rad odpravil, preden kaj odtrga na drugem koncu Evrope.

Ali se komu kaj svita kaj bi lahko bilo? Avto je še vedno ta Seat Toledo, letnik '99, 1.9 TDI, 81kW.

Ideje
sprasujem se.gif

Novejši letniki teh motorjev so imeli probleme z DMF-jem in so se le-ti šli pred sklopko (zanelsjivo vem za tdi v passatu 2004). Kolikor vem ima tudi tvoj motor DMF - vendar je man problematičen. Je pa res, da ima vsak DMF svojo življensko dobo...

http://www.ebay.co.uk/itm/New-...t-/130951511934

Si sklopko že kdaj menjal?
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Imam isti problem pri Opel Corsi letnik 2007. Ko je mrzel, zjutraj, spelješ in kot, da bi sklopka nenormalno drsela oz. potresavala. Ko se motor vsaj malo ogreje, problem izgine. Ne vem kaj bi bilo. Avto ima 100K km, sklopka ni bila menjana.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Enako pri ženini Corsi 1.2, l. 2008, prevoženih cca. 30k km. Po kakšnem kilometru vožnje ali kakšnih petih speljevanjih po mestu pa te težave ni več. Tudi kasneje, ko je motor že topel ne trese več.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Enako je bilo tudi pri naši corsi 2005.

Sklopka trgala po moje, slab material. Ko si ogrel, ok.

Pri 300k preventivno menjaš sklopko oz set
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Tip motorja AHF, 1.9 TDI, 81kW, letnik 1999. Ali ima ta Toledo dvomasni vztrajnik ali ne? Jaz sem mislil, da ga nima. Sklopko imam še prvo. Bo najbrž treba menjat, preventivno, če ne zaradi drugega.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Mogoče daš premalo "gasa" oz. spelješ preveč nežno za zjutraj ko je avto še hladen in potrese
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
Ne vem no..menjat sklopko in vztrajnik samo zaradi tega ker ti mogoče kdaj potrese ko odpelješ od hiše?
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ne vem no..menjat sklopko in vztrajnik samo zaradi tega ker ti mogoče kdaj potrese ko odpelješ od hiše?

Če se misli lastnik voziti samo po Sloveniji potem menjava ni potrebna. Asistence po Sloveniji so poceni. Če pa se misli voziti po tujini in če misli ta avto imeti še vsaj naslednjih 50.000 km potem bi jaz preventivno menjal sklopko (in vztrajnik). Če ti zadeva shodi v tujini (severu Evrope) je tak avto samo še za na odpad - ali pa bodo stroški vleke in menjave sklopke v državi okvare presegli vrednost vozila.
Torej - sklopka ponavad zdrži ravno okorg 300.000 km - odvisno od načina vožnje. Pri prvem avtomobilu mi je šla pri 278.000 pri drugem na 340.000, pri tretjem pa mi zaenkrat še normalno služi pri 260.000 km. Torej - če misliš imeti avto še nekaj časa zamenjaj oboje - komplet sklopko in vztrajnik. Sklopka bo tako ali tako šla v naslednjih max 30.000 km.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Imam AMZS članstvo plus, ker rad lezem po Evropi, zdajle pa ne morem avta menjat, ker sem se v cegle vrgu. Ne bi pa rad reševal težave v enem kampu, ker nimaš samo enega dneva dopusta fuč. In če je ena sklopka problem, ki se lahko reši doma, ni 200€ noben problem. Če imam DMF pa še raziskujem, obstaja verjetnost da ga nimam, mi bo avtomehanik povedal.

Saj dosedaj nisem skoraj nič v avto dal, zgolj servisi, vse imam prvo in upam, da je samo sklopka v tem primeru problem. Saj kaj bi pa pri takšnih občasnih simptomih sploh še lahko bilo
sprasujem se.gif
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Kot je videti v Valeo online katalogu, ima ta motor dvomasni vztrajnik.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.246
3.391
113
Trese ti samo v vlažnem vremenu in samo prvič ko spelješ. Lamela je fajhtna in ima drugačno trenje kot suha. Osuši se že po prvem, drugem speljevanju. Nič strašnega če veš kaj je.
smile-1.gif