Iscem program za druzinsko drevo?

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Je kdo že iskal zgodovino svojih ljudi v arhivih? Sam sem izvedel za dogajanja do okoli leta 1850 ali še malce prej, ampak zdaj ne vem prav, kje iskati. Vem, da arhivi imajo marsikaj, od posestnih listov, do člankov v glasilih, poročnih listov itd.

Anyone?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Jaz sem na heritage naročil test.... kmalu me je ena gospa kontaktirala, da sva žlahta po njeni mami iz tu in tu. Povem ime od dedka in stare mame in kmalu mi pošlje drevo iz leta 16xx (verjetno od takrat, ko so se priimki začeli).

Eni ljudje imajo polno časa zgleda, pa v dobri navezi s cerkev so.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Je kdo že iskal zgodovino svojih ljudi v arhivih? Sam sem izvedel za dogajanja do okoli leta 1850 ali še malce prej, ampak zdaj ne vem prav, kje iskati. Vem, da arhivi imajo marsikaj, od posestnih listov, do člankov v glasilih, poročnih listov itd.

Anyone?
Jaz sem po eni veji prilezel do približno 1700. Je pa muka dešifrirati te italijanske in nemške rokopise.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Najp
Je kdo že iskal zgodovino svojih ljudi v arhivih? Sam sem izvedel za dogajanja do okoli leta 1850 ali še malce prej, ampak zdaj ne vem prav, kje iskati. Vem, da arhivi imajo marsikaj, od posestnih listov, do člankov v glasilih, poročnih listov itd.

Anyone?
Naprej iščeš po škofijskih arhivih.
Za Ljubljano vem da se moraš naročiti, če ne znaš gotice in nemščine/latinščine bo težka.
Jaz sem v arhivu spoznal dobrega človeka ki je bil redni gost arhiva in mi je "sumljive" zapise "prevedel" in sem prišel do 1719.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81