Program za predvajanje glasbe

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,

v študentskem društvu je v pripravi gledališka igra... in seveda sem pristal na sodelovanje preden sem sploh vedel, kaj se bo počelo.
grin1.gif

Zdaj sem pristal na tem, da (nujno) rabim en spodoben program za predvajanje glasbe. Probaval sem z mediaplayerjem (pač primarni, ko daš notri CD
tongue-1.gif
), pa mi je še kar antipatičen. Winamp mi je sicer kul, ampak moti me, da moram na track dvakrat kliknit in potem ima kako sekundo zamika, da se komad zažene. Rabil pa bi nekaj, da bi samo enrkat kliknil na komad, in ko bi stisnil play bi začelo špilat takoj. Bom pa predvajal z laptopa, ker cd-player ne pride v poštev.

Hvala za ideje,

Lp
Peter
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Živjo,

v študentskem društvu je v pripravi gledališka igra... in seveda sem pristal na sodelovanje preden sem sploh vedel, kaj se bo počelo.
grin1.gif

Zdaj sem pristal na tem, da (nujno) rabim en spodoben program za predvajanje glasbe. Probaval sem z mediaplayerjem (pač primarni, ko daš notri CD
tongue-1.gif
), pa mi je še kar antipatičen. Winamp mi je sicer kul, ampak moti me, da moram na track dvakrat kliknit in potem ima kako sekundo zamika, da se komad zažene. Rabil pa bi nekaj, da bi samo enrkat kliknil na komad, in ko bi stisnil play bi začelo špilat takoj. Bom pa predvajal z laptopa, ker cd-player ne pride v poštev.

Hvala za ideje,

Lp
Peter

virtual DJ in prtisneš auto mix....

lepo ujame BPM-e in lepo zmixa sam vse komade
sam naštimaš mu playlisto in to je to

Download-VirtualDJ.png
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
jaz uporablajm za take stvari SAM Party DJ ali SAM Broadcaster (oba sta ista, kaj pač prej pride).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Winamp nima nobenega zamika, zamik ima lahko samo kakšen komad, pri čemer ga moraš v kakem urejevalniku odpret in odrezat tišino.

Lahko pa v winampu v playlisti že vnaprej označiš komad, ki ga nameravaš predvajat in potem stisneš samo enter in že leti.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
morda sem se malo narobe izrazil.
plugin ti naredil preliv/mix samo zadnjih par sekund prejšnjega in prvih par sekund naslednjega komada. Da ni grdega prehoda med komadi. Teh par sekund lahko tudi sam nastaviš koliko jih je.
kak se pluginu reče ne vem, sem ga pa imel par let nazaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jp, zato sem tudi odgovrajal tebi, ker sem te hotel dopolniti.
ti si rekel, da si komad v naprej označi, jst pa sem še dodal, da si lahko doda plugin, da se mu komad ne bo začel tako na hard.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Nisem čisto zihr, da zastopim...

Se pravi rabiš sw, ki bo TAKOJ zašpilal mp3 / audio track? Komadi imajo na začetku nekaj lufta, tako da je mogoče tu problem? Sicer lahko ostaneš na Winampu, stisneš play in pavzo in ko je treba spustit komad, stisneš še enkrat pavzo in voila. Sploh pri audio CDjih druge varijante ni, ker se mora drugače CD prej zavrtet na "delovno" hitrost in to traja sekundo, dve, tri.

Ampak ne vem, če je to v tvoji situaciji rešitev? Ker je jeba, če imaš samo en vir zvoka. Mešalka je?

Mogoče lahko malo bolje opišeš tvoje delo in opremo, ki je na voljo, bomo potem laže namudrili kaj uporabnega?

Spremljaš gledališko igro kot avdio mojster in moraš natančno ob gibu igralca spustit nek komad? Del komada? Muzika je na CDjih, MP3jih, mešano? ...